Drgania silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » ndz lut 15, 2009 00:06

Zamienić wtryskiwacze miejscami czy blad sie przeniesie na nastepny cylinder, uszczelka pod wtryskiwaczem?


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

szalonykon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt maja 18, 2007 00:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: szalonykon » śr lut 18, 2009 12:38

Heja,
Byłem dzisiaj u renomowanego elektronika samochodowego. Podpiął pod komputer i stwierdził, że 2 cylinder niewłaściwie pracuje, bo EGR jest zanieczyszczony. Ludzie !!! CZY TO PRAWDA, bo mi się wydaje, że on głupoty gada.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr lut 18, 2009 20:25

Bzdura, z zaworu EGR rura idzie pod przepustnicę a nie do 2 cylindra :grin: to nie ma nic wspólnego.

Apropo świec. Świece po trasie szare jest ok. Czarne po jeżdżeniu w miescie mogą być - jak nie to albo zły zapłon albo świeca padnieta.

Przetrzyj wtyczkę i gniazdo Kontaktem od halla na rozdzielaczu. Jak masz dalej błedy z EGR to cię wymianka lub czyszczenie nie ominie.
Ostatnio zmieniony śr lut 18, 2009 20:30 przez Jacek75, łącznie zmieniany 2 razy.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

szalonykon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt maja 18, 2007 00:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: szalonykon » pt lut 20, 2009 11:46

Ciąg dalszych moich zmagań,
Dzisiaj spróbowałem sprawdzić "chłopskim sposobem" cewkę. Wyjąłem nasadkę świecy z cylindra 2, założyłem drugą świecę i odpaliłem samochód. Iskra była jak ta lala. Czyli chyba cewka jest OK. Później w trakcie pracy silnika wyjmowałem i zakładałem nasadkę, żadnej reakcji ze strony silnika. Czyli na bank jest coś z 2-ką. Świece OK, przewody OK, Cewka chyba OK, kompresja OK, to tylko chyba zostaje wtryskiwacz. Odnośnie jego sprawdzenia to można zamienić go z innym cylindrem, ale nie mam dojścia do komputera więc nie mogę sprawdzić czy coś się zmieniło. Czy zatem mogę zrobić tak, że po rozkręceniu kolektor ssący cofnę o jakieś 10 cm od głowicy i zakręcę rozrusznikiem. Czy można tak zrobić?. A może pasek przeskoczył. Bardzo proszę o opinię.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » ndz lut 22, 2009 21:37

Znajdź kogoś z Vagiem, nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania. Po zamianie wtrysku, Vag wykryłby przeniesienie problemu na inny cylinder.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

szalonykon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt maja 18, 2007 00:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: szalonykon » ndz lut 22, 2009 23:52

Czy zamiana wtryskiwacza to skomplikowana rzecz?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości