nie działają ABsy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » czw sty 08, 2009 01:08

no rozumiem.
dzieki bardzo :)



Awatar użytkownika
RzR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob sie 11, 2007 16:32
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Post autor: RzR » czw sty 08, 2009 01:16

Proszę bardzo :) w razie czego moge porobić fotki tego jak mam to wszystko u siebie, problemem moze byc tylko to ze moj golf jest z 94 :helm:



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » czw sty 08, 2009 01:25

to moze byc inaczej niz u mnie, ja mam jakas czarodziejska wersje joker, a tam polozenie tego inne jest podobno
ale dzieki za checi :)



pawel kog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:50
Lokalizacja: irlandia

Post autor: pawel kog » czw sty 08, 2009 23:00

ostatnio zmienialem jeden zczujnikow predkosci kola nie oryginalny ale dobrej niemieckiej firmy koszt 60zl .zarowki mozesz sprawdzic miernikiem albo inna zarowka z dlugimi nozkami.musisz najpierw wyciagnac ten kawalekdeski rozdzielczej w ktorej sa kontrolki ABS i AIR bag.odlaczyc wtyczke irozebrac go .plytka z zarowkami jest wlozona na 4zatrzaski.gdy wyciagniesz plytke podlacz ja do wtyczki przyloz miernik dojednej zzarowek a ktos niech ci przekreci stacyjke.jesli bedziesz mial okolo 12v znaczy ze zarowka.nie wie czy mozna kupic takie zarowki poniewaz sa lutowane do plytki a nie wszystkie sie lutuja.u mnie tez byl problem z zarowka iz obawy oduzy koszt wymiany calej plytki wstawilem sobie diode ktora sie nie spali.jak wczesniej pisali jedz na jazde probna.teraz jest slisko wiec wcisnij hamulec do oporu jesli poczujesz przerywanie w pedale hamulca to jest ok.pompa izawory w ukladzie ABS dzialaja.jesli nie jedz do kogos ktoma Vaga ici powie co jest grane. nara


pozdrowienia

wroobelek-1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 08, 2009 14:17
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: wroobelek-1984 » pt sty 09, 2009 01:32

witam , też jestem posiadaczem golfa z 97 w wersji joker i mam identyczny problem , byłem kiedyś w warsztacie i po podpięciu pod komputer okazało się ze mam walnięte wszystkie 4 czujniki ;/ nie wiem jak to możliwe żeby się zepsuły wszystkie 4 ale ponoć tak mam , żarówka też nie świeci , mam zamiar do niej zajrzeć w weekend , chętnie będe śledził temat żeby zlokalizować przyczynę



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » pt sty 09, 2009 11:53

ja wczoraj popatrzylem na zarowke... i cala czarna od abs byla, i problem mzoe byc z wymiana tego... teraz to na vaga musze jechac,



wroobelek-1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 08, 2009 14:17
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: wroobelek-1984 » sob sty 10, 2009 00:26

brynol pisze:ja wczoraj popatrzylem na zarowke... i cala czarna od abs byla, i problem mzoe byc z wymiana tego... teraz to na vaga musze jechac,

wiec ja dogrzebałem się do mojej żarówki i jakiś fachowiec naprawił sobie ABS i odlutował jedną nóżkę , coż przynajmniej przy zepsutych ABS-ach nie świeciła mu w oczy.

Nasunęło mi się pytanie , podpiety VAG wykazał u mnie zepsute 4 czujniki , czy jezeli VAG nie wykazał zepsutego sterownika ABS to znaczy jest sprawny??



pawel kog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:50
Lokalizacja: irlandia

Post autor: pawel kog » sob sty 10, 2009 01:26

kiedy pracowalem nad swoim samochodem a dokladniej nad ABS em zarowka ktora nie dzialala tez bylla czarna. radzilbym jednak uzyc innej zarowki lub miernika.

[ Dodano: 09 Sty 2009 23:31 ]
kiedy pracowalem nad swoim samochodem a dokladniej nad ABS em zarowka ktora nie dzialala tez bylla czarna. radzilbym jednak uzyc innej zarowki lub miernika.ten kto naprawil sobie ABS poprzez odlutowanie jednej z nozek jest spryciazem tylko pozazdroscic :grin:http://forum.vwgolf.pl/images/smiles/grin.gif


pozdrowienia

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości