problem z odpaleniem - dziwny temat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob sty 10, 2009 00:32

To o Hallu jest akurat proste: czujnik Halla podaje sygnał z jaką prędkością się silnik nam kręci; jeśli silnik się nie kręci ale zapłon a więc i sygnał do i z czujnika Halla jest podawany - to komputer sterujący w samochodzie odczytuje to jako błąd na zasadzie "przecież podaję mu napięcie do cewki a on się mi nie kręci!" :-k .
Po uruchomieniu silnika już wszystkie sygnały się zgadzają.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob sty 10, 2009 09:52

Cyfrowy obrotomierz zamiast przebiegu w licznikach VDO
1. naciskamy przycisk do kasowania kilometrów cały czas trzymając.
2. włączamy, wyłączamy i ponownie włączamy zapłon nie zapalając auta
3. po paru sekundach pojawią się 4 cyfry, naciskamy przycisk do kasowania kilometrów tak aby na wyświetlaczu pokazała się liczba 7.
4. zapalamy samochód
wada-przed każdym odpaleniem auta punkty 1-4 trzeba powtórzyć



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » sob sty 10, 2009 13:49

Flower to co ty mówisz tez miałem u siebie we wtorek.przyszedł ostry mróz i nie moglem odpalić, jak odpaliłem to chodził na wolnych obrotach ale jak dałem gazu i puściłem to mi zgasł i znowu kręcenie, i chodził jak traktor. U mnie dolałem pól butelki denaturatu do baku (mailem jakieś 30l beny dolane zanim denaturat wlałem).i na drugi dzień palił od razu tylko ze miałem lipny aku wiec trzeba było pokręcić. przedwczoraj kupiłem nówkę i kreci jak ta lala :bigok:
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2009 13:50 przez Baracus86, łącznie zmieniany 1 raz.


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Flower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 22, 2008 14:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Post autor: Flower » sob sty 10, 2009 15:38

Baracus86 pisze:Flower to co ty mówisz tez miałem u siebie we wtorek.przyszedł ostry mróz i nie moglem odpalić, jak odpaliłem to chodził na wolnych obrotach ale jak dałem gazu i puściłem to mi zgasł i znowu kręcenie, i chodził jak traktor. U mnie dolałem pól butelki denaturatu do baku (mailem jakieś 30l beny dolane zanim denaturat wlałem).i na drugi dzień palił od razu tylko ze miałem lipny aku wiec trzeba było pokręcić. przedwczoraj kupiłem nówkę i kreci jak ta lala :bigok:
Z tym, że ja miałem aku nówkę i zwykle po jakimś deszczu, czy obniżeniu temperatury się to pojawiało. Jak już jakimś cudem odpalił to tylko wystarczyło przyłożyć nogę do pedału gazu (niewiele, naprawdę niewiele dodać) i gasł. Po jakimś czasie od odpalenia tj. z 15 - 30 minut można było normalnie jechać. Jak już mówiłem, rozrząd wyregulowany i działa jak marzenie ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 527 gości