temperatura zewnetrzna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » śr mar 04, 2009 23:53

PvD pisze:opiero jak połączyłem stary przewod z nowym to zniklo.Albo tak musi być albo przy okazji jakis kabelek naruszylem
albo słabo docisnąłeś wtyczkę zieloną

[ Dodano: Sro Mar 04, 2009 10:55 pm ]
Przy odłaczeniu zanika na MFA. Czy jest opcja resetowania wartości , on ma tylko przyciski od zegarka i od zmiany funkcji w MFA.
a ma climatronic? a może zegary przekodowane na USA? i Fahrenheity?



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw mar 05, 2009 10:40

greg, możliwe, mniejsza z tym. Bo dzisiaj wsiadam do autka i na MFA juz nie pokazuje temp. tylko znowu --,- juz chyba wszystkie opcje wykorzystałem czyli zmiana czujnika zmiana kabli do czujnika i zmiana kabli od climatronica do zegarow.
A powiedz mi greg, chciałbym tak dla sprawdzenia podlaczyc temp ale z czujnika ktory jest w dolocie i pokazuje temp na climatronicu, byc moze wtedy bedzie pokazywal na zegarach a jak to nie wypali to chyba dziabniete zegary



greg

Post autor: greg » czw mar 05, 2009 14:31

PvD, skoro masz climatronic to orginalnie powinieneś mieć pociągnięty kabel a climatronica do zegarów a nie z czujnika temp zewn do zegarów



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw mar 05, 2009 15:38

greg pisze:PvD, skoro masz climatronic to orginalnie powinieneś mieć pociągnięty kabel a climatronica do zegarów a nie z czujnika temp zewn do zegarów
No mam pociagniety kabel z klimatronika do zegarow. A z czujnika temp zewnetrznej do klimatronika. Tylko czemu na klimatroniku pokazuje a na zegarach nie ? Bo pewno pokazuje temp zasysanego powietrza i chcialem podlaczys na probe wlasnie ten czujnik do mfa



greg

Post autor: greg » czw mar 05, 2009 17:10

PvD, ale motasz - masa - czujnik - powrót - do climatronica. Wtyczka climatronica - kierunek - zegary wtyczka zielona pin 26
Panel climatronica ni ewyśle sygnału temp zewnętrznej skoro go nie dostaje - bo jak sam widzisz dostaje z czujnika wlotu powietrza



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw mar 05, 2009 18:25

greg, no i wlasnie o to sie pytalem czy mozna ta temperature z czujnika wlotu powietrza przekierowac na zegary, czyli nie tak jak normalnie ze zegary dostaja od klimatronika ale on ciagnie z czujnika temp zewnetrznej, tylko chce w ten sposob sprawdzic czy tez jakas chwile pokaze i zniknie czy bedzie pokazywal.



zak0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 10, 2008 18:37
Lokalizacja: Chełm / Warszawa
Kontakt:

Re: temperatura zewnetrzna

Post autor: zak0 » czw mar 05, 2009 19:55

kublaty pisze:mianowicie niewysfietla sie temperatura zewnetrzna na wysfietlaczu mfa!
Miałem dokładnie tak samo. Czujnik był sprawny i okazało się że poprzedni właściciel chciał pomniejszyć liczbę km przejechanych :( Ktoś nie doświadczony przekręcał licznik i uszkodził algorytm pomiaru temp. Rozwiązałem to zakupem takiego samego używanego licznika. ok. 120zł na miejscu od razu sprawdziłem i wszystko działa. Dowiadywałem się u elektronika samochodowego i przegranie takiego algorytmu to kwota ok. 200zł


Pozdrawiam K. Ż.

greg

Post autor: greg » czw mar 05, 2009 22:07

zak0 pisze:a miejscu od razu sprawdziłem i wszystko działa. Dowiadywałem się u elektronika samochodowego i przegranie takiego algorytmu to kwota ok. 200zł
podjedź do mnie kiedyś tym autem z zegarami i przegramy eprom z jednego do drugiego - za free



zak0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 10, 2008 18:37
Lokalizacja: Chełm / Warszawa
Kontakt:

Post autor: zak0 » czw mar 05, 2009 22:21

greg pisze:
zak0 pisze:a miejscu od razu sprawdziłem i wszystko działa. Dowiadywałem się u elektronika samochodowego i przegranie takiego algorytmu to kwota ok. 200zł
podjedź do mnie kiedyś tym autem z zegarami i przegramy eprom z jednego do drugiego - za free
:D Trzymam za słowo, bo zamierzam sprzedać jeden z dwóch (oba są sprawne)


Pozdrawiam K. Ż.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 469 gości