Szyby tak parują że nie mogę jechać

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » pn gru 22, 2008 16:11

Fahoo pisze:a ja mam zagadkę co zrobić jak padną wycieraczki i pada deszcz a my musimy jechac dalej??
kupić wosk lub specjalny płyn do szyb - przy prędkosci ok 100km.h szyby są czyste



Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » pn gru 22, 2008 16:15

sprawdź filtr kabinowy czy nie jest zapchany i czy nie dostaje się do niego woda, ja tak miałem wymieniłem filtr i po problemie/



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pn gru 22, 2008 17:10

greg pisze:
Fahoo pisze:a ja mam zagadkę co zrobić jak padną wycieraczki i pada deszcz a my musimy jechac dalej??
kupić wosk lub specjalny płyn do szyb - przy prędkosci ok 100km.h szyby są czyste
nie nie płyn

wystarczy zwykłe jabłko przekrojone na pół
przekrajasz jabłuszko i smarujesz szybe woda spływa ze az miło
dobra praktyczna porada w trasie


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

jagr14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: śr maja 24, 2006 09:21
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: jagr14 » pn gru 22, 2008 23:38

Fahoo, hehe prosta metoda, na pewno tansza niz wycieraczki co sprzedaja goscie chodzacy z takimi wozkami po prakingach :green_fuck:



Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: sopelo » wt gru 23, 2008 15:54

u mnie wymiana filtra kabinowego pomogla !



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » śr gru 24, 2008 00:09

Tez mam problem parowania ale robie tak kratki nawiewu ustawiam na szyby waczam klime wybieram nadmuch na szybe i czolowy srodkowe kratki wylaczam zeby mi bardzo nie dmuchalo ustawiam temp jakies 22stopnie niema znaczenia i musi ci to pomoc daj znac czy testowales moj pomysl u mnie dziala w stu proc. pozdro jezeli wezme klime na eko paruje , klimatronik na auto tez paruje ale w powyzszym ustawieniu jest ok :grin:



zibi.sdz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob paź 18, 2008 14:56
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: zibi.sdz » ndz gru 28, 2008 00:40

mam podobny problem tylko u mnie parowanie występuje kiedy temp. na zewnątrz waha się pomiedzy +3 a -1,5 stopnia. Filtr kabinowy wymieniony:( I o co mu chodzi??



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » pn gru 29, 2008 22:38

pepu ja mam wszystkie nawiewy na szybę ustawione, daje na zmianę max na przednią a potem na chwile max na boczne bo nie można jeździć! ale to nic nie daje, przez pierwsze 10 minut jako tako ale czym dłużej jadę tym mocniej są zaparowane, po 30 minutach widoczność przez wszystkie boczne i tylną wynosi 0 ! wtedy ratuje już tylko przednią i daje tam max, i robi mi się dziurka prześwitu, na razie roboty mam po uszy i jeszcze nie szperałem ale mechanik mi powiedział że mam pierwsze sprawdzić 2 rzeczy:

filtr kabinowy bo może być wilgotny lub już bardzo zabrudzony i tą klapkę co steruje powietrzem ale nie wiem gdzie ona jest ? ta co się zacina ???
gdzie ją szukać ?


co do metod typu smarowanie szyb itp to nie skorzystam bo ja musze mieć sprawny wóz :)
na dniach to oblukam i dam znać co było


aha jeżdżę autem rok i dopiero od miesiąca zaczęło mi się tak dziać, więc auto po powodzi raczej odpada

martwi mnie jeszcze ta nagrzewnica oby to nie była ona
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2008 22:41 przez DonKichot, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bartos 2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 16:25
Lokalizacja: jarosłaVWiec

Post autor: bartos 2008 » pn gru 29, 2008 22:45

ja bym obstawiał ze to może być wilgoć w aucie, mogła ona się pokazać od nie dawna i chodniczki są mokre i gdy auto nabiera temp. to zaczynają parować, z leksza tak miałem miałem wilgotny przedni chodnik u pasażera i szyba mi parowała uporałem się z wilgocią i problem z głowy. wiem że jest mnóstwo przyczyn parowania szyb ale niestety trzeba trochę się naszukać. :crazy:


[img]http://images48.fotosik.pl/34/7a8361a264f9111a.jpg[/img]

pozdrowionka

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pn gru 29, 2008 22:51

piszesz ze bezposredni nadmuch na szyby nie pomaga wiec cały czas masz wlaczony obieg wewnetrzny czy tego chcesz czy nie...sprawdz klapkę za filtrem kabinowym bo napewno nie wpuszcza powietrza do kabiny


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » pn gru 29, 2008 22:53

mnie też najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się ta klapka za filtrem


wilgoci nie mam! pod nogami sucho jak pieprz :) pod chodnikami też sucho



zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » pn gru 29, 2008 23:03

Trzeba sprawdzić czy nie ma błędu klimy( w klimatroniku zrobić autodiagnostykę) i jeśli wyskoczy błąd 4FA to proponuję zapoznać się z tym tematem: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660

Z tego co czytam to bardzo wiele osób miało ten problem.



Awatar użytkownika
robifij
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 12, 2008 19:14
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: robifij » pn gru 29, 2008 23:30

kolego ja mam taki sam problem i nie moge sobie tym poradzic chyba sprzedam to badziewie... normalnie czasami nie wytrzymuje z szybami;/



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » wt gru 30, 2008 11:45

robifij pisze:kolego ja mam taki sam problem i nie moge sobie tym poradzic chyba sprzedam to badziewie... normalnie czasami nie wytrzymuje z szybami;/
a spr. filt kabinowy, dywaniki itp. Mi wymiana filta pomogła, dodatkowo mam kilka kartek gazety np. wyborczej (nie takiej z grubymi kartkami) pod dywanikami i co jakiś czas wymieniam je bo ciężko o brak wilgoci w zimie w aucie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości