silnik odpala za 3 razem i szarpie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » sob gru 13, 2008 22:16

Witam,
Powiedzcie mi Koledzy w którym miejscy pod maska szukać tej cewki?
U mnie podobny problem - tzn. Czasami jest problem z odpaleniem i najczęściej wtedy kiedy jest duża wilgoc na dworzu.
pozdr
mc


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz gru 14, 2008 10:48

Mathi pisze:Witam,
Powiedzcie mi Koledzy w którym miejscy pod maska szukać tej cewki?
U mnie podobny problem - tzn. Czasami jest problem z odpaleniem i najczęściej wtedy kiedy jest duża wilgoc na dworzu.
pozdr
mc
nie przesadzaj z takimi pytaniami :grin:
cewka jest na grodzi pomiedzy przedzialem silnika i kabina
znajdziesz ja po przewodach - z kopulki wychodzi 5 przewodow - 4 ida do swiec a piaty do cewki
popatrz na allegro na zdjeciach to bedziesz wiedzial czego szukac
cewka w mk2 wyglad inaczej niz ta w mk3



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz gru 14, 2008 10:52

tak wyglada w mk2 Obrazek

u mnie auto stalo teraz 4 dni dzis ide go odpalic bo akurat wybieram sie w trase az mnie sciska jak pomysle ze odpali za 3 razem i bede musial sie telepac ze 6 km zanim sie poazadnei rozgrzeje i przestanei przerywac, w poniedzialek zamawiam cewke we wtorek ma byc zamowilem beru mam nadzieje ze to 180zl bedzie slusznie wydane :bajer:


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

krzysztof7683
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 11:18
Lokalizacja: Otwock

Post autor: krzysztof7683 » ndz gru 14, 2008 11:58

mam podobny problem podczas jazdy mi zgasł i już nie chciał odpalić,rozrusznik się kręci ale nie załapuje.Wymienone ma przewody,świece,paliwo dochodzi, ale nie mam iskry czy to może być cewka?



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz gru 14, 2008 12:22

krzysztof7683, na to wyglada ze u ciebie tez cewka padla albo dostaje wilgoci, nie wiem czemu ale wczesniej kiedy bylo cieplo nie mieslismy tych problemow a teraz widze wielki wysypa wlasnie tego typu problemow , jesli amsz mozliwosc podnien cewke od kogos znajomego , ja nie mam takiej mozliwosci :/

jak tylko dostane swoja cweke i zaloze dam znac czy u mnei pomoglo tylko jak zaloze zostawie auto na pare dni , bo jak zostawie auto na noc czy nawet na dowrze to mu nic nie jest moge normalnie jezdzic a jak xostawie go na pare dni to juz lipa


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

krzysztof7683
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 11:18
Lokalizacja: Otwock

Post autor: krzysztof7683 » ndz gru 14, 2008 12:38

Do cewki dochodzi wtyk z trzema przewodami mam napięcie na jednym czy powinno być na 3?



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz gru 14, 2008 14:49

ja dzis odpalielem autko po 4 dniach i oczywiscie lipa zapalil za 2 czy tam 3 razem i wszystko bylo wpozadku na poczatku ruszylem przejechalem z 1 km i zaczelo sie tak jak by podczas rozgrzewania silnika zaczelo sie cos skraplac i dopiero wtedy zaczelo przerywac a nie juz od samego zapalenia , przerywal jakis czas postawilem auto pod sklepem silnik juz byl w 100% rozgrzany wychodze ze sklepu po 15 minutach odpalil odrazu i juz nic nei przerywal widocznei w ciagu tych 15 minut wszystko ladnie odparowalo bo silnik byl goracy :grrr:

i jak dalej uwarzacie ze to cewka ? zeby nie bylo buby jak wydam 180zl i bedize dalej to samo , dodam ze przy wlaczonym slniku obmacalem rekami wszystkie bable WN i ten idacy do cewki tez pomyslalem ze jak bedize ktorys mial przebicie najwyzej mnei pierdyknie ale nie bylo przebicia, do cewki idzie kabel masowy jest przysniedzialy ale jest, zostaje chyba odkrecic cewke i zoabczyc czy nei ma na obudowie pekniec , acz kolwiek z tego co czytalem na forum to tylko u jednego kolegi bylo widoczne pekneicie , a u inncy pada jakos w srodku cos i juz tego si enie wykryje

tylko jak ma sie uszkodzenie wewnetrzen cewki do wilgoci ?

czy mozna psiknac lekko jakims rozpylaczem do wody na cewke i kable zeby po cimku sprawidzc czy nie ma przebicia ?


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

witek_sz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 14:17
Lokalizacja: strzyzow

Post autor: witek_sz » ndz gru 14, 2008 15:40

Witam
Na forum jestem od niedawna i widzę że nie tylko mój golf ma takie problemy. Otóż mojemu mk2 1.3 na wtrysku dolega coś takiego, że czasami podczas jazdy motor szarpie coś jak gdyby brakowało mu benzyny. Ale po chwili jazdy wszystko jest ok. Czasami pomaga poruszenie kablami. I kilka razy zdarzyło się że gaśnie podczas jazdy. Wtedy zatrzymuje się na poboczu przekręcam kluczyk i auto odpala jak gdyby nigdy nic. Aaa i jeszcze czasami zdarza się coś takiego że kiedy chcę go odpalić nie słychać żeby pompka się uruchamiała i auto wtedy nie odpala. Dopiero po kilkakrotnym przekręcaniu kluczykiem słychać charakterystyczne bzyyy i motor zapala. Czy to gaśnięcie podczas jazdy i nie włączanie się pompki mają coś wspólnego??? Nie wiem od czego się zabrać



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz gru 14, 2008 17:26

odkrecilem dzis ca cewke i nie widac z zewnatrz zadnych pekniec i teraz nie wiem co robic czy juto isc i potwierdzic kupno tej cewki czy odpuscic myslicie ze jak nie ma z zewnatrz zanego pekneicia przez ktore wdawala by sie wilogc tez moze byc padnieta ? teraz nei wem co zrobic


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz gru 14, 2008 19:12

falla_x pisze:odkrecilem dzis ca cewke i nie widac z zewnatrz zadnych pekniec i teraz nie wiem co robic czy juto isc i potwierdzic kupno tej cewki czy odpuscic myslicie ze jak nie ma z zewnatrz zanego pekneicia przez ktore wdawala by sie wilogc tez moze byc padnieta ? teraz nei wem co zrobic
nie lepiej sie wstrzymac i poszukac kogos zeby sprawdzic jak bedzie po podmianie cewki



krzysztof7683
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 11:18
Lokalizacja: Otwock

Post autor: krzysztof7683 » ndz gru 14, 2008 20:30

mam pytanie kto zna odpowiedz na nie:do cewki dochodzi wtyk 3 pinowy mam napięcie na 1 czy powinno być na 2 czy 3 silnik 1,6benzyna pełny wtrysk

[ Dodano: 14 Gru 2008 19:34 ]
Dodam również że ostatnio wymieniana była kostka w stacyjce i adaptacja przepustnicy czy to może miec związek z brakiem iskry na świecach



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz gru 14, 2008 21:22

kolega zaproponowal kupic taki specjalny preparat jakis plaskik w sprayu czy jakos tak ze mozna wypsikac wszystkie przoewody kopolke nawet w srodku cewke i to zpobiega dostawaniu sie wilgoci koszt takeigo czegos 12zl moze sprubuje ale mysle ze nawet jesli zadziala a cewka i tak ma jakis uszczerbek w srodku i jest przebicie to raczej to nic nie da


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz gru 14, 2008 21:26

krzysztof7683 pisze:mam pytanie kto zna odpowiedz na nie:do cewki dochodzi wtyk 3 pinowy mam napięcie na 1 czy powinno być na 2 czy 3 silnik 1,6benzyna pełny wtrysk

[ Dodano: 14 Gru 2008 19:34 ]
Dodam również że ostatnio wymieniana była kostka w stacyjce i adaptacja przepustnicy czy to może miec związek z brakiem iskry na świecach
adaptcja nie ma nic do tego
kostaka stacyjki tak jezeli komp nie dostaje z niej napiecia
mozesz miec uszkodzony modul zaplonu lub cos z polaczeniem modulu lub niesprawnego halla
do cewki powinny dochodzic 2 przewody z modulu zaplonu
mozesz odpiac cewke i podawac napiecie na cewke (na piny gdzie byly przewody)
pod cewke podlaczasz odrazu przewod od swiecy i swiece, swiece zwierasz do masy i jak bedziesz podawal napiecie na cewke to powinna przeskakiwac iskra (napiecie podajesz z akumulatora)
jak jest iskra to cewka jest dobra

[ Dodano: 14 Gru 2008 20:29 ]
halla tez mozna sprawdzic podawajac minusa na kompa
sprawdz czy na modul dochodzi +12V ze stacyjki i masa

[ Dodano: 14 Gru 2008 20:30 ]
falla_x pisze:kolega zaproponowal kupic taki specjalny preparat jakis plaskik w sprayu czy jakos tak ze mozna wypsikac wszystkie przoewody kopolke nawet w srodku cewke i to zpobiega dostawaniu sie wilgoci koszt takeigo czegos 12zl moze sprubuje ale mysle ze nawet jesli zadziala a cewka i tak ma jakis uszczerbek w srodku i jest przebicie to raczej to nic nie da
moim zdaniem lepsze rozwiazanie niz nowa cewka - zawsze mniej kasy a moze pomoc
wymieniales przewody zaplonowe?



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz gru 14, 2008 21:33

agrala, przewody sa roczne beru wiec prawie nowki mieciutkie , siece ngk roczne wszystkie rowno pala suche , kopolke zmienilem pare dni temu beru orginal palucha tez , zostaje wiec cewka , no chyba ze z kablami cos sie stalo i jakies przebicie gdizes jest ale mam stare kabelw iec moge zamienic chociaz nie wydaje mis ei ze z kablami od tak moglos ie cos stac


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości