wymiana żrówki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn lis 17, 2008 23:00

Qto pisze:jak Ci się uda to możesz wystąpić w "Mam Talent"
to może konkurencja na VWmanie :green_fuck: , takie OT


Obrazek

greg

Post autor: greg » pn lis 17, 2008 23:39

ludzie - systematycznie wymieniam bratu w golfie variant 1,9TDI - po obu stronach i nie jest to wcale takie trudne - brat tego ni epotrafi zrobić a w ASO go zbywają - dla mnie to 5 minut z umyciem rąk po pracy
Strona aku - śrubokręt krzyżowy - 2 wkręty - zdejmujesz osłonę tyłu reflektora, wyjmujesz osłonę, odpinasz i zdejmujesz osłonę aku, odpinasz zaślepkę reflektora - - odpinasz wtyczkę żarówki, odpinasz drut mocujący żarówkę, wyjmujesz żarówkę - zapamietaj w którą stronę jest wąs - władasz żarówkę i składasz w odwrotnej kolejności



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt lis 18, 2008 00:02

greg pisze:ludzie - systematycznie wymieniam bratu w golfie variant 1,9TDI - po obu stronach i nie jest to wcale takie trudne - brat tego ni epotrafi zrobić a w ASO go zbywają - dla mnie to 5 minut z umyciem rąk po pracy
Strona aku - śrubokręt krzyżowy - 2 wkręty - zdejmujesz osłonę tyłu reflektora, wyjmujesz osłonę, odpinasz i zdejmujesz osłonę aku, odpinasz zaślepkę reflektora - - odpinasz wtyczkę żarówki, odpinasz drut mocujący żarówkę, wyjmujesz żarówkę - zapamietaj w którą stronę jest wąs - władasz żarówkę i składasz w odwrotnej kolejności
I też tak myślałem, a większej różnicy w Tdi i ilości miejsca przy lampie nie ma :grin:


Obrazek

fafa69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 18, 2008 19:16
Lokalizacja: Wroc

Post autor: fafa69 » wt lis 18, 2008 10:08

jasne a po stronie zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy ? tym bardzie że mam spryskiwacze reflektorów, więc dodatkowe wężyki !, to proszę wymień żarówki a zwłaszcza ta od świateł drogowych.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt lis 18, 2008 10:56

heheh no nie przesadzajcie. Po stronie zbiornika spryskiwacza jest super dostęp i nie wiem jakie macie tam problemy. Z reszta jak komuś przeszkadza do zbiornik trzymaja tylko dwie śrubki :chytry:

Od strony akumulatora juz gorzej. Raz mi sie udało wymienic bez wyciągania go, ale zwykle go po prostu wyciągam i bez nerwów wymieniam.

Dodam jeszcze że ja zamontowałem cały zestaw xenon tylko wyjmując aku...

Ale ze zdejmowaniem zderzaka i lamp to pojechaliście :helm:
Ostatnio zmieniony wt lis 18, 2008 10:57 przez lolo_golf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt lis 18, 2008 11:41

fafa69 pisze:jasne a po stronie zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy ? tym bardzie że mam spryskiwacze reflektorów, więc dodatkowe wężyki !, to proszę wymień żarówki a zwłaszcza ta od świateł drogowych.
Też mam spryskiwacze i jakoś wymieniłem, może to nie jest bajka jak miałem w MK3 ale można tylko cierpliwości potrzeba i jak już odepniesz druciki to nie ma wyjścia tylko wymienić żarówki - ja tak podszedłem do tego :jezor:


Obrazek

fafa69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 18, 2008 19:16
Lokalizacja: Wroc

Post autor: fafa69 » wt lis 18, 2008 19:38

nie jestem pewien, czy wiesz że piszemy o MK4 ? i silniku TDI w pełnym wyposażeniu



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » wt lis 18, 2008 21:02

Obrazek Obrazek
A teraz kolego fafa69 w tdi i benzynce jakąś ogromną różnicę widzisz w odległościach od reflektorów? Poza tym producent -czytaj VW raczej zaplanował podczas produkcji ujednolicenie odległości zbiorniczka i aku od lamp nie zależnie od wersji silnikowej. Jak jest inaczej to mnie sprostuj.
Ostatnio zmieniony wt lis 18, 2008 21:04 przez feniks, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt lis 18, 2008 21:19

feniks79 pisze:A teraz kolego fafa69 w tdi i benzynce jakąś ogromną różnicę widzisz w odległościach od reflektorów? Poza tym producent -czytaj VW raczej zaplanował podczas produkcji ujednolicenie odległości zbiorniczka i aku od lamp nie zależnie od wersji silnikowej. Jak jest inaczej to mnie sprostuj.
Przy małym zbiorniczku to i tak mniejszy problem :-) Odkręcić zbiorniczek i go odsunąć. Bo przy dużym do spryskiwaczy lamp już nie jest tak słodko :-)
Co nie zmienia faktu, że albo wymianę powierzymy jakiemuś dziecku, albo dla ułatwienia wyciągamy zbiorniczek i akumulator :-)
Ja u siebie w 1,8 męczyłem się, męczyłem i w końcu wywaliłem zbiorniczek do wymiany :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr lis 19, 2008 07:59

Kamel pisze:Bo przy dużym do spryskiwaczy lamp już nie jest tak słodko
też mam spryskiwacze (5,5lzbiornik) i jakoś dało radę bez wykręcania, dlatego polecam cierpliwość przy wymianie i twierdzę że można bez ruszania zbiorniczka :helm:


Obrazek

fafa69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 18, 2008 19:16
Lokalizacja: Wroc

Post autor: fafa69 » pt lis 21, 2008 13:56

a ten zbiorniczek wyrównawczy z klimatyzacji ? który jest po prawej stronie akurat na wprost żarówki ?



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pt lis 21, 2008 15:40

fafa69 pisze:a ten zbiorniczek wyrównawczy z klimatyzacji ? który jest po prawej stronie akurat na wprost żarówki ?
tzn?
można wymienić bez wykręcania, zaparcia troszkę :bigok:


Obrazek

fafa69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 18, 2008 19:16
Lokalizacja: Wroc

Post autor: fafa69 » ndz lis 23, 2008 14:11

zaparcie to ja ostatnio miałem i w kibelku się skończyło !! ale rzeczywiście będę musiał poszukać kogoś z bardzo małymi dłońmi do wymiany H1



Awatar użytkownika
dulawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 09:56
Lokalizacja: KOS ->Kęty/LoobLyn<-
Kontakt:

:)

Post autor: dulawa » śr gru 24, 2008 19:04

u mnie poszło w miare gładko naczytałem sie o tej wymianie i byłem cały w strachu aleee
małe zreczne dłonie artysty czynia cuda :) pzdr(nieno pare razy przeklinałem )


"...Lepiej panować w piekle niż być sługa w niebie..."...mogę przywieźć zawieźć poświęcić swój czas po prostu pomóc.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości