Tarcze , drżenie kierownicy podczas hamowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michal_$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 03, 2007 17:52
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: michal_$ » pn paź 27, 2008 11:59

Więc w tym tygodniu zmieniam gumy i łożyska nad przednimi amortyzatorami oraz klocki i tarcze . Jeśli nie pomoże spróbuje jeszcze wymienić końcówki stabilizarów. Dzięki za rady , dam znać co i jak :)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136332/]Mój golf[/url]
Alpine CDA-9851R
PowerBass S-6C - Axton C508
PowerBass S10 Closed - Carpower 2/250
Jakoś gra :)

Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Post autor: Corso » pn paź 27, 2008 21:01

A po czym poznać że są zużyte końcówki stabilizatora?Da się jakoś tak domowym sposobem?



Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » pn paź 27, 2008 21:20

mam podobny problem.. klocki były tak zuzyte ze zostały same metale, tak ze jakies kilka dni jezdzilem praktycznie bez klockow z przodu przy hamowaniu tarł metal o tarcze, no ale wlasnie zadnego drgania nie było przy hamowaniu...
jak wymienialem klocki to odrazu dałem je na tokarke były idealnie przetoczone.. po załozeniu odrazu podczas hamowania zauwazylem to drganie przy małej predkosci praktycznie nie wyczuwalne ale jak sie juz pedzi ze 100 to trzesie juz niezle..
zatem - dlaczego po toczeniu tarcz i wymianie klockow jest gorzej niz przed ?



Awatar użytkownika
michal_$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 03, 2007 17:52
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: michal_$ » wt paź 28, 2008 18:54

Wymieniłem przednie tarcze razem z klockami . Problem zniknął :) Dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt paź 31, 2008 23:05 przez michal_$, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136332/]Mój golf[/url]
Alpine CDA-9851R
PowerBass S-6C - Axton C508
PowerBass S10 Closed - Carpower 2/250
Jakoś gra :)

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » śr sty 14, 2009 12:47

Moje wyglądają tak samo jak te na zdjęciu i też mi kiera drga przy hamowaniu przy powyżej ok 120/h. Pytanie... czy warto toczyć te tarcze? Szkoda mi wymieniać bo mam Volkswagenowskie fabryczne a boję się kupić jakieś dziadostwo.

Zdjąłem tarcze i wyczyściłem między nimi a piastą żeby dobrze leżały, sprawdzę czy coś się poprawiło.. wogóle to jak obracam kołem to słychać że w jednym miejscu klocki trą... może i krzywe te tarcze ale nie jest to też wina zacisków że tak mało się rozchylają? Na oko to max 0,5 mm w miejscu gdzie nie trą jest szczeliny między klockiem a tarczą. A ile ma być?

A żeby było ciekawiej to u mnie grubość tarczy wynosi 12,45mm w wyżłobieniu a na brzegach 13mm, ma 256mm średnicy i jest niewentylowana. Według książki ma mieć nominalnie 12mm a minimalnie 10.
Ostatnio zmieniony śr sty 14, 2009 16:27 przez wicekdw, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości