Regulacja wolnych obrotów w 2e, falowanie, dławi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 11, 2008 10:09

misza1983 pisze:nie wiem czy sie cieszyć z tego
jasne bo jedna rzecz jest sprawdzona i sprawna. Sprawdzałes klapkę w przepływce czy nie ociera się? Bo jeśli nie to na gazie też nie przepływka powoduje falowanie. No ale można jeszcze tą przepływkę sprawdzić otwierając palcem klapkę, zasada podobna jak w TPS, ale który numer kabelka i jakie wartości to teraz nie pamiętam, pod wieczór będę wiedział.
Jednak wydaje mi się że jednak wina leży gdzie indziej. Wróćmy do tego rozrządu i zapłonu. Czy napewno wiarygodnie to jest sprawdzone? Na jakie znaki był zapłon ustawiony, czy zostaly zrobione odpowiednie znaki na kole pasowym lub obudowie paska rozrządu? Bo te co są są na OT.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

misza1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: misza1983 » sob paź 11, 2008 13:04

sprawdze dziś tą przepływkę i cały dolot...
Jednak wydaje mi się że jednak wina leży gdzie indziej. Wróćmy do tego rozrządu i zapłonu. Czy napewno wiarygodnie to jest sprawdzone? Na jakie znaki był zapłon ustawiony, czy zostaly zrobione odpowiednie znaki na kole pasowym lub obudowie paska rozrządu? Bo te co są są na OT.
ustawiał to evo....także myślę ze jest dobrze, jak nic nie znajdę to znów się do niego udam....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 11, 2008 13:50

OK.
Więc podaję pomiary przepływki.
Wtyk odłączony: pomiędzy 3 i 4 w przepływce 0,5-1 koma, 2-3 opró zmienia suię w miarę otwierana przepływki - najpier rośnie potem spada. Pomiędzy 1 i 4 czujnik temperatury, wartości jak do płynu dziś były na forum podane
Teraz najwaźniejsze, czyli rzeczywisty sygnał z przepływki do eku. Wtyk podłączony, zapłon włączony silnik zgaszony - 0,26 V. Silnik zapalny chłodny 1.3V, w miarę rozgrzewania (i spadku obrotów) napięcie obniża się do 0,8 V. Po dodaniu gazu napięcie wzrasta, maks to około 4,5V - czyli po zgaszeniu silnika i otwieraniu przepływki palcem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

misza1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: misza1983 » ndz paź 12, 2008 11:56

Teraz najwaźniejsze, czyli rzeczywisty sygnał z przepływki do eku. Wtyk podłączony, zapłon włączony silnik zgaszony - 0,26 V. Silnik zapalny chłodny 1.3V, w miarę rozgrzewania (i spadku obrotów) napięcie obniża się do 0,8 V. Po dodaniu gazu napięcie wzrasta, maks to około 4,5V - czyli po zgaszeniu silnika i otwieraniu przepływki palcem
domyślam się ze to napięcie mierzymy na pinie pierwszym.. mam rację??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 12, 2008 12:05

misza1983 pisze:domyślam się ze to napięcie mierzymy na pinie pierwszym.. mam rację??
o widzisz nie napisałem, między drugim (niebiesko szary) a masą


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

misza1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: misza1983 » pn paź 13, 2008 17:58

Wtyk podłączony, zapłon włączony silnik zgaszony - 0,26 V. Silnik zapalny chłodny 1.3V, w miarę rozgrzewania (i spadku obrotów) napięcie obniża się do 0,8 V. Po dodaniu gazu napięcie wzrasta, maks to około 4,5V - czyli po zgaszeniu silnika i otwieraniu przepływki palcem
zmierzyłem te wartości i tak :
na silniku zgaszonym - 0,26 V
na zapalonym, nie rozgrzanym około 1.4 -1.5 v
przy temperaturze około 90 stopni i po przejechaniu kilku kilometrów napięci wynosiło około 1.09v
Wtyk odłączony: pomiędzy 3 i 4 w przepływce 0,5-1 koma
u mnie wartość wynosi 0.56 koma

sprawdziłem jeszcze raz dokładnie (ostatnio to robiłem w nocy ) czujnik przepustnicy :

przy zamkniętej przepustnicy około 0.69V
przy otwartej na max około 4.57v



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 13, 2008 19:51

misza1983, wniosek z tego taki że z przepływką i przepustnica nie musisz już się zajmować bo są ok. Zresztą myślałem że tak będzie bo na LPG też faluje. Dla mnie następny krok to byłaby ponowna kontrola rozrządu i zapłonu. Wiem że nie byle kto robił to u Ciebie, ale mimo wszystko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

misza1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: misza1983 » pn paź 13, 2008 22:23

misza1983, wniosek z tego taki że z przepływką i przepustnica nie musisz już się zajmować bo są ok. Zresztą myślałem że tak będzie bo na LPG też faluje. Dla mnie następny krok to byłaby ponowna kontrola rozrządu i zapłonu.
dzięki wielkie za odpowiedzi, punkcik poszedł...
w sumie dobrze że to wszystko sprawne, a przy okazji się czegoś nauczyłem :-)
właśnie wróciłem z dworu, zdejmowałem jeszcze raz cały dolot po ciemku, pod lampą :D,
podokręcałem wszystko dobrze, posprawdzałem - może coś pomoże( nie jeździłem już dziś na testy), jutro sprawdzę...zobacze jeszcze jak spalanie będzie się kształtowało po ustawieniu tego zapłonu bo jeszcze nie wyjeździłem całej butli a ostatnio cały czas tylko po wro śmigam, albo krótkie odcinki albo w korkach się stoi...
w wolnej chwili podjadę znów na sprawdzenie zapłonu
dam znać jak odkryję co było przyczyną

pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: kiler_444 » pn paź 20, 2008 18:05

U mnie problem jest przywieszanie się na wolnych obrotach w 2E na około 1100, szczególnie powyżej 70 stopni celsjusza; obroty spadaja na około 900 po około 1 minucie a gdy shamuję silnik do 900 obr ładnie wszystko trzyma; i znów dodam gazu i silnik znów kreci sie na około 1100 obrotów

- zmierzyłem napięcie na TPS-e w silniku 2E i wynosi ono około 0,73 V na właczonym zapłonie a gdy maksymalnie odchyliłem przepustnice to około 4,48V natomiast jak zapaliłem to wskazania na wolnych obrotach lekko oscylują od 0,2-1,1 v
- wykonałem podobny zabieg w silniku 1.8 RP i przy zamknietej przepustnicy napięcie wynosiło 2.2V a przy całkowicie otwartej 4.8 V. - w tym silniku bardzo wolno silnik spada z obrotów; od 2 tysiecy wskazówka w zółwim tempie opada.
czy to będzie wina wadliwego potencjometra przepustnicy ???
czy wartości 0,5 V powinny być w różnych silnikach takie same ???


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 20, 2008 18:43

kiler_444 pisze:czy to będzie wina wadliwego potencjometra przepustnicy ???
raczej nie, kwestia ustawienia przepustnicy. Masz wkręt z przodu ze śrobką kontrującą. Ustawia się tak że się go luzuje, wkłada pod niego bibułkę, dokręca tyle żeby bibułkę dało się wyjąć z oporem, następnie dokręca pół obrotu i kontruje.
Ostatnio zmieniony pn lis 24, 2008 23:20 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kilex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 12, 2008 20:25
Lokalizacja: Lublin, Oslo

Post autor: kilex » pn lis 24, 2008 22:49

Witam może pomogę , też miałem ten problem w MK3 GTI 2E i to była lamda , mierzył mu ktoś spaliny??
U mnie po wymianie lamdy jest ok , a lamdę możesz sprawdzić vag-iem albo vas-em.
Ja się z tym uporałem ale mam inny problem jak jest zimny idzie jak burza ale jak się zagrzeje i stoję w kokach a później zaczynam jechać to tak w okolicach 1900 - 2100 obr. muli go i przerywa :goof: i dzieje się to szczególnie na wyższych biegach na 3-jce go muli a na 4 i 5 przerywa. Stawiam na dwie rzeczy albo potencjometr przepustnicy albo przpływka ? Potencjometr mierzyłem ale mogę zrobić to jeszcze raz . Może ktoś wie jak sprawdzić przepływkę vag-iem albo vas-em



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 24, 2008 23:15

nie sprawdzisz Vagiem, chyba że gruba awaria. Wystarczy voltomierz. Najpierw podnieś pokrywę filtra i sprawdź czy klapka nie ociera o ścianki - ma gładko chodzić. Teraz odsuń osłone gumową wtyczki przepływki. Podłącz voltomierz pod kabel nr 3 i pod mase. Włącz zapłon. W spoczynku (zamknięta klapka) napięcie ok 0,24 V, odchylasz palcem klapkę, napięce ma rosnąć równomiernie aż do wartości ok 4,5V przy maksymalym otwarciu. Tyle jeśli chodzi o przepływkę. Moesz to samo mierzyc na zapalonym silniku (na wolnych będzie 0,7 do 1,3 volta, zależy jakie wysokie obroty)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kilex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 12, 2008 20:25
Lokalizacja: Lublin, Oslo

Post autor: kilex » wt lis 25, 2008 21:37

Jutro spróbuję zmierzyć i tam zajrzeć, a między czasie znalazłem jak to sprawdzić vag-iem albo vas-em później postaram się zeskanować i wkleić. Dzięki za pomoc , a jak myślisz czego to może być jeszcze wina? nic innego mi na myśl nie przychodzi. dzisiaj jechałem i jakieś 40km było ok . Jeszcze może być wina tego że samochód długo stał nie jeżdżony ., no i dużo ludzi przy nim grzebało przede mną . Najpierw był źle ustawiony rozrząd (ledwie co chodził) ustawiłem rozrząd (założyłem orginalny wałek rozrządu) ustawiłem zapłon orginalnym vag-iem. ,i samochód zaczął jeździć ale zaczeły się problemy z wolnymi obrotami szczególnie na ciepłym silniku . Analiza spalin i podłączenie pod vas-a wykazały że lamda nie reguluje napięcie stało cały czas na 0,35V . Po zmianie lambdy myślałem że wszystko będzie ok o tutaj problem z tym przerywaniem które występuje tylko na ciepłym silniku :grrr:
Przychodzi mi na myśl jeszcze ciśnienie paliwa na listwie wtrysków??? pojutrze pogrzebię to dam znać



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 25, 2008 21:58

kilex,
kilex pisze:ustawiłem zapłon orginalnym vag-iem.
zapłon w tym silniku ustawia się krecąc aparatem zapłonowym z pomocą lampy stroboskopowej, piszesz że to VAg-em zrobiłeś, a nie mogłeś tego zrobić bo sie tak nie da. Jeśli ktoś ci to robił i wmówił to skłamał. Więc jak widzisz pewne rzeczy dalej masz nie do końca dopracowane. Sprawdź to.
Piszesz że auto stało. Zajmij się na początek układem zapłonowym, zmień filtr paliwa, wlej butelkę czarnego STP do baku dla wyczyszczenia wtrysków (nie ma gwarancji że pomoże jeśli są zasyfione)

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 9:00 pm ]
kilex pisze:Przychodzi mi na myśl jeszcze ciśnienie paliwa na listwie wtrysków???
zdej wężyk regulatora ciśnienia paliwa - ma nie być w nim benzyny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 485 gości