Olej silnikowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt paź 03, 2008 12:22

Kolego dziwne rzeczy tu piszesz. Ja JAk zyje nie widziałem oleju silnikowego bezwonnego, kazdy ma swój jakis tam zapach mocniejszy lub słabszy, bo kazdy olej robiony jest z takiej samej bazy ropopochodnej lub syntetycznej. Bezwonny to moze byc kujawki z pierwszego tłoczenia.



Awatar użytkownika
tadix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 19:32
Lokalizacja: Wa
Kontakt:

Post autor: tadix » pt paź 03, 2008 12:30

Racja poprzedni olej z butelki ma zapach, ale nie tak intensywny i jest bardziej.. słodki. Po prostu dwa te same oleje powinny mieć taki sam zapach, a mają inny i tylko na tej podstawie uważam, że sprzedano mi inny olej. (chyba, że producent zmienił w przeciągu roku skład oleju..)



Awatar użytkownika
tigerdj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: śr lis 07, 2007 10:27
Lokalizacja: biskupiec
Kontakt:

Post autor: tigerdj » pt paź 03, 2008 13:50

chyba ze nowa dostawe z macdonalda mieli ;]


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177740/][size=159][b]Gofer bY Tiger ;} Sprzedam [/b][/size][/url]
[size=92] Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki a cuda zajmują mi trochę czasu[/size]
[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pt paź 03, 2008 19:09

Witam,
myślę, że zapach nie ma tutaj nic do rzeczy. Olej może być taki jaki chcialeś czyli Midland czy jakoś tak... Jeśli firma zmieniająca olej jest choć trochę godna zaufania to można przyjąć że wlali półsyntetyk zamiast minerała i nie panikować. Dyskusyjny pozostaje problem: olej z beczki czy z opakowania. Osobiście i dla świętego spokoju radzę stosować olej z pudełeczka, gdyż spotkałem się z opiniami, że ten z beczki to olej tej samej marki, lecz regenerowany. Ile jest w tym prawdy? Nie wiem. Ja dałem się raz skusić na olej z beczki, ale teraz wlewam tylko z pudełka. Natomiast nie wolno przechodzić z minerała na półsyntetyk - po takiej operacji auto może zacząć brać olej, więc po co ryzykować.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt paź 03, 2008 19:12

DrLupus pisze:Natomiast nie wolno przechodzić z minerała na półsyntetyk - po takiej operacji auto może zacząć brać olej, więc po co ryzykować.
mylisz sie i to bardzo. wszystko mozna! nawet na syntetyk.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pt paź 03, 2008 19:54

souler pisze:mylisz sie i to bardzo. wszystko mozna! nawet na syntetyk.
Oczywiście - po remoncie silnika :)


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
tadix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 19:32
Lokalizacja: Wa
Kontakt:

Post autor: tadix » pt paź 03, 2008 20:12

Tak, zgadza się jesli silnik jest w dobrym stanie można przejsc z mineralnego na półsyntetyczny. Byłem dziś u sprzedawcy zapewnial mnie, że dostalem taki olej jaki chcialem, że nie robi " tego typu rzeczy". Pozostaje uwierzyć na słowo. Firma (sklep i warsztat) ma w sumie dobrą opinie



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob paź 04, 2008 09:07

DrLupus pisze:
souler pisze:mylisz sie i to bardzo. wszystko mozna! nawet na syntetyk.
Oczywiście - po remoncie silnika :)
sprawdzales? bo ja tak i nie przypominam sobie zebym remont robil, a stan silnika to mam bardzo sredni jak narazie. tak samo wiele, wiele osob na roznych forach audi, mercedesa... nie rozpowszechniajcie takich mitow, bo potem ludzie sraczki dostaja na mysl o oleju i najlepiej przy 100kkm to by juz selektol lali.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości