Woda kapiaca spod deski rozdzielczej :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz wrz 21, 2008 23:17

Niby da sie wymienic nagrzewnice bez sciagania deski, ale to tak jak laparoskopia :P ja jednak wole zdemontowac deske i zobaczyc co jest w srodku, przy okazji sprawdze czemu dziala mi tylko 1 bieg nawiewu ale za to tak silny jakby to byl 3 bieg :)



Awatar użytkownika
tigerdj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: śr lis 07, 2007 10:27
Lokalizacja: biskupiec
Kontakt:

Post autor: tigerdj » ndz wrz 21, 2008 23:20

to jak zdemontujesz deske to popatrz te wszystkie zaslepki bo przesto tez czasami kapie ;/ a co do nawiewu to byc moze ze z linka cos nie tak albo z przelacznikiem


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=177740/][size=159][b]Gofer bY Tiger ;} Sprzedam [/b][/size][/url]
[size=92] Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki a cuda zajmują mi trochę czasu[/size]
[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » ndz wrz 21, 2008 23:46

A to nie jest kwestia jakiegos przekaznika czy ogranicznika termicznego ktory sie przepalil z tym nawiewem?? bo cos takiego slyszalem... jesli przelacznik to wymienie :)



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » pn wrz 22, 2008 00:45

sprawdz sobie czy taka mała uszczelka gumowa pod maską, tj uszczelka linki otwierania maszki Ci sie nie odkleiła, u mnie tak jest i woda kapie właśnie spod kierownicy, wystarczy przykleić i bedzie ok:)


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » pn wrz 22, 2008 00:53

Hmm... wszyscy tak tylko kierują w stronę uszczelek szyby, drzwi itd., ale czy to przypadkiem nie jest zwykły przeciek przez kratkę wentylatora? Miejsca przecieków pasują, a przecież 95% przecieków do wnętrza Golfa II to właśnie tamtędy i od tego należałoby zacząć sprawdzenie.

Czy się mylę?



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn wrz 22, 2008 01:08

moriel pisze:i od tego należałoby zacząć sprawdzenie.
a co napisałem w 1 poście :P



moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » pn wrz 22, 2008 02:01

Fakt, ale to się tak zagubiło wśród tych dyskusji o uszczelkach okna :P



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn wrz 22, 2008 07:54

wymiana trwa ok 20- 30 min na pewno nie będzie aż także żeby nie dało się założyć szyby
umów na konkretny termin i zobacz ile to będzie cię kosztowało jak już się umówisz daj mi znać zadzwonię do kolegów z Krakowa i załatwię żeby było taniej no i żeby ci solidnie wyczyścili i zakonserwowali ewentualną rdzę (której u ciebie wcale nie musi być wiec nie ma co panikować) uszczelki ze szrotów sobie odpuść bo tylko szkoda czasu na taki montaż
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2008 07:55 przez Neoarti, łącznie zmieniany 1 raz.


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pn wrz 22, 2008 14:05

Neoarti pisze:wymiana trwa ok 20- 30 min na pewno nie będzie aż także żeby nie dało się założyć szyby
umów na konkretny termin i zobacz ile to będzie cię kosztowało jak już się umówisz daj mi znać zadzwonię do kolegów z Krakowa i załatwię żeby było taniej no i żeby ci solidnie wyczyścili i zakonserwowali ewentualną rdzę (której u ciebie wcale nie musi być wiec nie ma co panikować) uszczelki ze szrotów sobie odpuść bo tylko szkoda czasu na taki montaż
No wiec podjechalem dzisiaj do JAANA w Krakowie i wstepnie umowilem sie na czwartek na godzine 13.
Cena 50zl szyba + 50zl robocizna:) nie wiem tylko czy nie bede musial jakos tego przelozyc bo okazalo sie ze moze pojde do pracy w czwartek.... zobaczymy :)

A co do tej kratki od nawiewu to jest to jakby pod strony pasazera czy kierowcy? bo od strony kierowcy tez cos takiego smiesznego jest i nie wiem co to... :P



moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » pn wrz 22, 2008 15:19

Po stronie pasażera w podszybiu widoczny jest wlot powietrza do dmuchawy, taka plastikowa kratka. Może być przykryty przez plastikową rynienkę biegnącą przez prawie całe podszybie, trzeba ją wtedy delikatnie zdjąć (lubi się łamać).

Może być trafiona uszczelka pod tą kratką i/lub zatkane kanaliki odpływowe z podszybia - na końcach tej rynienki, w której jest wlot dmuchawy i silnik wycieraczek. Polej wiadro wody na szybę i obserwuj jak będzie spływać, łatwo znajdziesz problem.

U mnie popękana uszczelka pod wlotem dmuchawy powodowała zalaną podłogę po stronie kierowcy i pasażera, wodę ściekającą po pedałach, po kolumnie i praktycznie z każdego miejsca, gdzie biegnie pod kokpitem nawiew. Dokładnie tak, jak sam to opisałeś we wcześniejszym poście.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn wrz 22, 2008 18:04

ok to jak już sie umówisz na 100% daj mi znać co do ceny to chyba masz na myśli 50 zł uszczelka + 50 zł jej wymiana ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pn wrz 22, 2008 23:36

Zastanawiam sie czy potrzebna jest ta wymiana uszczelki, bo po dokladniejszych ogledzinach stwierdzilem ze z zewnetrznej strony wszedzie przylega tak jak ma przylegac i nie wyglada jak by mialo byc z nia cos nie tak...

Polatalem dzisiaj silikonem plastik podszybia zeby mi nie przeciekal zanim kupie nowy, wzmocnilem silikonem kratke od wentylacji i uszczelke linki otwierania maski... zobaczymy co dalej :)



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt wrz 23, 2008 07:57

z zewnatrz uszczelka moze być idealna a i tak może przeciekać ale to twoje auto i twój wybór powodzenia mam nadzieje że przesatnie ci przeciekac


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr wrz 24, 2008 00:44

No i umowilem sie na wymiane uszczelki na piatek na godzine 13 :) juz wiem ze wtedy mam wolne i moge podjechac :)
Mam nadzieje ze problem zniknie bezpowrotnie ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości