Układ chłodniczy wariuje. Proszę o pomoc...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wojciech1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 13:14
Lokalizacja: łódź

Post autor: Wojciech1982 » ndz wrz 21, 2008 13:22

Witam

Od pewnego czasu zauważyłem, że wskaźnik temperatury płynu chłodzącego nie przekracza 70-80 stopni. Tylko jak stoje w korku to mam ustawowe 90. Natomiast jadąc od pracy 15km nie osiągam tej temp tylko nieco powyżej 70. Co to może być? Termostat? Mam Golfa III 1.6 75km

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz wrz 21, 2008 13:38

Wojciech1982 pisze:Witam

Od pewnego czasu zauważyłem, że wskaźnik temperatury płynu chłodzącego nie przekracza 70-80 stopni. Tylko jak stoje w korku to mam ustawowe 90. Natomiast jadąc od pracy 15km nie osiągam tej temp tylko nieco powyżej 70. Co to może być? Termostat? Mam Golfa III 1.6 75km
Albo wskaźnik źle wskazuje (sprawdz czy po dłuzej jezdzie przy 70 stopniach załączy sie wentylator po zgaszeniu silnika).
Druga przyczyna silnik zbyt dlugo sie nagrzewa. Np termostat moze byc cały czas otwarty co powdouje ze obieg wody jest pojemniejszy i zanim całkowcie płyn sie nagrzeje mija wiecej czasu. Ale zazwyczaj to termostat sie nie otwiera niz zacina i pozostaje cały czas otwarty.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości