schemat interfejsu OBD2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

seba2303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:36
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

gniazdo vag service

Post autor: seba2303 » pt lis 06, 2009 23:35

witam czy golf 2 ma gdzies gniazdo vag serwice? rok 91 1.6 silnik na punktowym



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 07, 2009 00:07

nie ma golfa II na czymś tam punktowym. Pewnie masz gaźnik 2EE Pierburga elektrniczny i możesz zczytać tylko kody błyskowe, szukajka poda szczegóły


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wojtasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 07, 2009 12:06
Lokalizacja: Mosina

Post autor: wojtasek » sob lis 07, 2009 12:19

witam.według mnie lepszy jest schemat na max232 i tranzystorach i tak jak już wczśniej ktoś tutaj wspomniał ten pierwszy schemat nie będzie działać na 100% Sam przerabiałem te schematy. I także nie polecam interfejsu na usb najlepsze są na com. Najlepiej też przed podłączeniem fejsu do samochodu przetestować go czy wysyła sygnał tzw echo i jeszcze dobrze zrobić test diody w vagu. Gdy obydwa zadzaiłają to znaczy że fejs jest dobry. Ja poszedłem po kosztach i sam zrobiłem sobie fejsik który działa znakomicie. Teraz śmiga nawet z Oplami.

[ Dodano: 28 Lis 2009 00:42 ]
..do faceta który mi się pytał gdzie linia L gdzie linia L w schemacie który mu podałem - odpowiadam że linia ta nie jest potrzebna. Starcza linia K i zasilanie 4 pin w obd2 "-" oraz 16 "+"
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 20:36 przez wojtasek, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 477 gości