Przewody hamulcowe ... schemat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 04, 2008 10:08

mspalek, jeśli chcesz to robić sam, to pofatyguj się i zajrzyj pod auto, zobaczysz że przewód idzie do tylnej belki tam jest korektor albo łącznik. Taśmą krawiecką zmierz sobie ten przewód i kup miedziany odpowiedniej długości. Oczywiście lepszy stalowy jak oryginalny ale cena.
Poza tym zawsze przy odkręcaniu przewodów mogą pojawić się problemy, nigdy nie możesz być pewien które łączenie nie puści i naprawa może wymagać zmiany wiekszej ilości elementów, na to musisz być przygotowany czasowo i organizacyjnie :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mspalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 15:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mspalek » sob paź 04, 2008 16:17

Sprawdziłem rurkę przy której był wyciek - była cała. Przy przykręcaniu jej do pompy hamulcowej nagle poczułem tak jakby zerwał się gwint. O zgrozo, okazało się ze pękł otwór w pompie i kawałek odpadł :( Teraz to już mnie czeka wymiana pompy
Pompa w moim golfie wygląda identycznie jak poniżej na zdjęciu

Obrazek

Jestem w tych sprawach laikiem ale domyślam się ze "to okrągłe czarne" za zbiorniczkiem płynu to serwo i chyba nie muszę tego wymieniać. Na allegro znalazłem coś takiego

Pytanie, czy czekają mnie jakieś niespodzianki przy wymianie pompy (pomijając kwestie czy da się bezproblemowo odkręcić wszystkie przewody). Czy odkręcając 2 śruby od strony pompy coś się może wydostać z serwa (jakis płyn)? Ewentualnie jak się do tego zabrać i jakie poczynić przygotowania przed demontażem pompy. Z góry serdecznie dzięki za pomoc



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » sob paź 04, 2008 18:24

nie powinno się mierzyć taśmą krawiecka gdyż ona ulega wydłużeniu - po prostu się rozciąga


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » sob paź 04, 2008 18:27

mspalek, Jaki ty masz silnik bo ta pompa ze zdjęcia to z auta z silnikiem ABD i jak widać niejeżdzącego, a gdy auto ma taki silnik to przewody kół tylnych nie są bezpośrednio wkręcone w pompę


JaroW

mspalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 15:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mspalek » sob paź 04, 2008 20:18

Jarowo pisze: Jaki ty masz silnik bo ta pompa ze zdjęcia to z auta z silnikiem ABD ...
Tak jak pisalem jestem w tych sprawach laikiem. Silnik to 1.4 benzyna - jesli to ma jakieś znaczenie. Ale wymiana przewodów nie będzie konieczna, muszę wymienić pompę hamulcową - pęknięta w miejscu wkręcania przewodu hamulcowego



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » sob paź 04, 2008 23:05

W twoim wypadku ma, ponieważ mk3 Z silnikiem 1,4 ABD czyli prawdopodobnie twój jako jedyny z rodziny mk3 nie ma przewodów hamulcowych kół tylnych wkręconych bezpośrednio w pompę hamulcową. Bezpośrednio do pompy (po przekątnej) wkręcone są regulatory ciśnienia, a dopiero do nich wkręcone są przewody hamulcowe idące do tyłu. Tak więc jeżeli mówimy o tylnych przewodach to nie mogłeś raczej uszkodzić pompy przy wkręcaniu przewodu a raczej sam regulator, który jest wymienialny, bo powtarzam tylne przewody hamulcowe nie są bezpośrednio wkręcone w pompę. Te, które są bezp. wkręcone do pompy idą na przód. Zwróć uwagę na fotkę, która dołączyłeś.
Co do niespodzianek przy wymianie pompy, to pomijając popuszczenie przewodów i ew. odpowietrzników przy kołach, reszta jest tak prosta jak wymiana koła. Jak by były problemy z ruszeniem odpowietrzników to możesz odpowietrzyć układ hamulcowy na przewodach przy pompie. Przewody, cylinderki i zaciski masz zalane i odpowietrzone i trzeba się pozbyć tylko powietrza z pompy.


JaroW

mspalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 15:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mspalek » ndz paź 05, 2008 10:45

Jarowo, Dzięki za odpowiedź. W końcu się dowiedziałem co to za część która wkręcona jest w pompę a do niej przewód :). Pytałem się chyba w 3 sklepach i nawet w autoryzowanym serwisie VW i nikt nie wiedział co to jest :)
Co do wymiany pompy, muszę się wziąć za to sam, samochód stoi unieruchomiony pod blokiem, jak mi się nie uda to tylko laweta i do mechanika



[ Dodano: 06 Paź 2008 20:34 ]
Jarowo, Mam jeszcze jedno pytanie. Okazało się ze również jest przeciek na regulatorze ciśnienia. Co najlepsze, nie mogę znaleźć tej części we wrocławskich sklepach motoryzacyjnych a samochód jest potrzebny. Czy mogę zatem bezpośrednio wkręcić rurkę do pompy czy niesie to za sobą jakieś zagrożenia ?
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2008 20:34 przez mspalek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: New_Man » pn gru 15, 2008 22:56

A nie wiecie jaka jest długość przewodu hamulcowego lewy tył , Golf Mk2 ?


Let's Tune it UP !!

lelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 28, 2007 19:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: lelo » wt cze 08, 2010 23:42

Witam

Koledzy, w InterCarsie po wybraniu (MK3, 1.9 TDI 90KM) do układu bez korektora i z ABS, tylne hamulce bębny, wychodzą takie przewody miedziane:

QUICK BRAKE QB 2700 A-A oraz QB 3820 A-A.
Według tego rysunku z ETKI oryginalne przewody mają po 2640mm oraz 3780mm.
Czyli tak jakby to było to :)
Tylko nie jest tam podane jakie są końcówki i czy są w ogóle i czy to będzie pasować na 100%.
Ktoś się orientuje albo kupował je kiedyś ?
Wychodzi to atrakcyjnie cenowo bo w sumie ok 100zł, natomiast na alledrogo za sam przewód na metry wychodzi 63zł za sam przewód (7 metrów) bez przesyłki i bez końcówek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości