halogeny + kierunki pytanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz wrz 07, 2008 14:24

Polecam tylko zakupić oryginalny przełącznik główny z opcją przednich przeciwmgielnych:
Aby z robionym przez siebie układem spełniać wszystkie warunki tzw. Kodeksu Drogowego jest mnóstwo roboty, dwa przekaźniki konieczne itd. (nie można włączać jednocześnie przednich i tylnych, w/g Kodeksu).
W oryginale przednie przeciwmg. włączać można sobie na pozycyjnych, mijania czy drogowych, tylne tylko po włączeniu przednich, w dużej mgle korzystne jest niewłączanie mijania a tylko przednich przeciwmg. i już ostatnia chyba zaleta, przednie gasną po wyłączeniu zapłonu, trudniej rozładować akumulator np podczas tankowania na stacji.
To wszystko otrzymuje się robiąc układ oryginalny wstawieniem innego włącznika.
Pozdrawiam.



arturro1236
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sie 28, 2008 19:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arturro1236 » ndz wrz 07, 2008 14:45

ok a jak podlacze bezposrednio do tego kabelka nad chlodnica to jak wlacze te halogeny wsteczne to z przodu tez sie zapala cyz musi byc ten inny wlacznik??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 07, 2008 15:41

Zico63b pisze:W oryginale przednie przeciwmg. włączać można sobie na pozycyjnych
z całym szacunkie - nie można bo konstrukcja wyłącznika nie pozwala
Zico63b pisze:w dużej mgle korzystne jest niewłączanie mijania a tylko przednich przeciwmg.
nie da się w oryginalnej instalacji VW, oraz jest zabronione przepisami
Zico63b pisze:nie można włączać jednocześnie przednich i tylnych, w/g Kodeksu
jak najbardziej można.
Zico63b pisze:przednie gasną po wyłączeniu zapłonu
wszystkie prócz pozycyjnych gasną bez żadnego nowego układu, z przełącznikiem z opcją halogenów jak i bez

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 3:42 pm ]
arturro1236 pisze:ok a jak podlacze bezposrednio do tego kabelka nad chlodnica to jak wlacze te halogeny wsteczne to z przodu tez sie zapala cyz musi byc ten inny wlacznik??
dokładnie tak będzie na tym wyłączniku co masz, i na początek tak sobie zrób, bez zbędnych kombinacji, a potem zdecydujesz czy dokupić włącznik z halog. czy przerobić swój.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 07, 2008 15:56 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz wrz 07, 2008 16:08

Mam oryginalną instalację ze światłami przeciwmgłowymi.
*Ad 1 można włączać przednie p-mgł. BEZ innych reflektorów.
*Ad 2 patrz ad1 i nie jest zabronione (Art 30 ust 1 pkt1 lit a Ust. o Ruchu Drogowym).
*Ad 3 można jednocześnie świecić - wyłącznik nie może jednak powodować mechanicznego zblokowania przedniego z tylnym - musi być możliwość włączania dowolnego przedniego światła reflektorów BEZ włączania tylnego p-mgł.
*Ad 4 zgadzam się i sprzeczności nie widzę.
W większości egzemplarzy VW G3 jest instalacja do przodu, , kwestia tylko zamontowania lamp i wyłącznika
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 07, 2008 16:16 przez Zico63b, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 08, 2008 21:42

Zico63b pisze:*Ad 1 można włączać przednie p-mgł. BEZ innych reflektorów.
nie można, ponieważ nie wolno jeździć bez świateł mijania w ogóle (zmiana ustawy z z 16 II 2007 roku) przekonasz mnie jak znajdziesz nowy przepis w całości który pozwala
co do działania włącznika przyznaję jestem osioł, nawet nie sprawdziłem że na postojowych można włączyć
ad 4 nie zrozumiałem co miałes na myśli, przyznaję rację

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 9:46 pm ]
http://orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/0/ ... e/1428.pdf ostatnia strona tłusty druk
Ostatnio zmieniony pn wrz 08, 2008 21:44 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn wrz 08, 2008 22:38

No proszę, proszę... Kolejna głupota naszego parlamentu (z małej litery jako i jego zasługi).
A wiadomo, że w dużej mgle światła mijania tworzą ścianę blasku (szczególnie nowe reflektory, nachylone szkłami do góry, tzw. samooślepianie).
Czyli - REMIS! :grin:

[ Dodano: 25 Wrz 2008 02:01 ]
I najnowsze wieści w sprawie używania świateł przeciwmgłowych we mgle. Zadałem sobie trud i po długich badaniach sprawy (stąd przerwa czasowa) uzyskałem odpowiedź ze strony v10.pl (dział prawny) że wyżej omawiane poprawki to tylko projekty, na szczęście!
Tak więc możemy nadal zgodnie z rozsądkiem używać świateł we mgle czyli "(...)mijania, przeciwmgłowe albo oba te światła łącznie."
Link do źródła:
http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy, ... #rozdzial5

W razie potrzeby mogę zacytować fragment odpowiedzi.
Pozdrawiam, Zico 63.
Ostatnio zmieniony czw wrz 25, 2008 01:58 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



mariusz998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 23:10
Lokalizacja: Przysucha

problem

Post autor: mariusz998 » pn lut 02, 2009 01:12

witam
Mam golfa IV 1.9 TDI 2003
problem polega na tym ze nie mam swiatel przeciwmgłowych przednich a tylne sa nie wiem od czego zaczac a narazie warsztat bym zostawil bo cieko z kasa czy vga cos wykaze wogole od czego sie tu zabrac prosze o porade badz przekierowanie na jakis temat



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pn lut 02, 2009 09:35

mariusz998 pisze:nie mam swiatel przeciwmgłowych przednich a tylne sa
Lampy przeciwmgielne masz? (albo wkładki przeciwmgielne do reflektorów)
Reflektory przednie jakiego producenta (hella, valeo?). Czy wyłącznik świateł ma 2 kontrolki (jest dwustopniowy?).

Przeciwmgielne tylne muszą być bo taki jest wymóg przepisów a przednie to dowolnie, mogą być ale nie muszą.



gavissa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 09, 2008 11:44
Lokalizacja: Bulowice
Kontakt:

Post autor: gavissa » sob mar 07, 2009 17:11

mam przełacznik 2 stopniowy mam halogeny do montazu w zderzaku! jak to teraz podpiac poradzcie cos prosze!!!!!:(


gavissa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości