Nie mozna odpowietrzyc hamulców!!! HELP!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pt lip 09, 2010 15:48

możesz zalać tłoczek płynem na luzie, a potem spróbować odpowietrzyć samym przewodem hamulcowym, ale to jest troszkę robienia z g!@na bata. Z tyłu cylinderki to koszt około 20PLN za sztukę, to bym się nawet nie zastanawiał i od razu wymieniał. A co do przodu, to wiesz powinien być jak najbardziej sprawny BO TO GŁÓWNIE PRZÓD HAMUJE więc dla swojego bezpieczeństwa powinieneś zadbać o drugi zacisk i najlepiej wkręcić nowy odpowietrznik... Pamiętaj to twoje bezpieczeństwo i twoich pasażerów!


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: don vittorio » pt lip 09, 2010 16:31

Ale ktoś odwalił chamówe! Nie zastanawiaj się wogóle, tylko zakładaj nowe (czyt inne) zaciski i cylinderki. Miałem podobnie, tylko że u mnie ukręcił się odpowietrznik i kombinowałem jak koń pod góre!! Rozwiercenie, nagwintowanie i dobieranie nowego odpowietrznika to trochę druciarstwo. Nic tam nie chce podpasować (miałem nawet kupione odpowietrzniki od Jelcza) a tak jak napisał -=ren=-,
-=ren=- pisze:Pamiętaj to twoje bezpieczeństwo i twoich pasażerów!
Te części naprawde nie są drogie i masz okazję na swapa na coś lepszego, jeśli chodzi o zaciski. Mówię z własnego doświadczenia.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt lip 09, 2010 17:20

don vittorio pisze:masz okazję na swapa na coś lepszego, jeśli chodzi o zaciski.
tu akurat nie ma prostej takiej możliwości. To zaciski od tarcz 239mm które mają jarzma zespolone ze zwrotnicami, więc jeśli znasz prosty sposób na zmianę na "lepsze" to proszę mnie uswiadomić bo ja takiego nie znam :)



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: don vittorio » pt lip 09, 2010 17:26

Nie pisałem o "prostych możliwościach". Pisałem tylko o okazji zmiany na lepsze
sas_gti, Po co to OT?
Zmienić można zawsze ze zwrotnicami, tak jak ja to zrobiłem.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt lip 09, 2010 17:43

zejdzmy na ziemię, kolega ma zaklepane odpowetrzniki i raczej skłaniał się ku opcji naprawy co pozwala sądzić, że raczej nie może przenzaczyć na ten cel nieograniczonych środków (choć mogę być w błędzie), a Ty mu radzisz swap hampli który pociaga za sobą w tym przypadku zmianę tarcze, zacisków, klocków, zwrotnic wraz z łozyskami, wiec to raczej ja pytam po co ten OT?
Dodatkowo pewnie z tyłu jest bęben (w końcu to słaby diesle mk2) więc poprawę hamulców na lepsze zacząłym raczej od tyłu.
Ostatnio zmieniony pt lip 09, 2010 17:45 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Klak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:00
Lokalizacja: Kątownia
Kontakt:

Post autor: Klak » sob lip 10, 2010 01:28

Koledzy bezpieczeństwo wiadomo priorytet ale skoro przy zachowaniu norm bezpieczeństwa można nie wydawać dodatkowej kasy to czemu nie?
Golf 55 konny nie wymaga nie wiadomo jakich hamulców; w !!pełni sprawne!! fabryczne w zupełności wystarczą :bigok:
A oto efekt mojej i Ojca pracy:
Obrazek
Obrazek



Pacjent przeżył, operacja udana :bigok: Piwo dla Taty i dla Was za pomoc :pub: :pub: :pub: :pub:


POMAGAJMY!!!!!
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 362 gości