Luz na kolumnie kierownicy :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tmhc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn sty 07, 2008 20:12
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: tmhc » śr sie 27, 2008 22:57

wydaje mis ie ze nie pozostaje nic innego tylko kupić kolumnę kierownicza http://www.moto.allegro.pl/item42258069 ... nicza.html jednak widzę ze to nie jest zbyt chodliwa część, może da się to zregenerować?



Awatar użytkownika
PrezesiskoSDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 16, 2006 14:14
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: PrezesiskoSDZ » pt sie 29, 2008 18:34

Koledzy, a czy ten luz na kierownicy macie "mocno" odczuwalny podczas jazdy?? chodzi mi o to, czy np. jadąc po połatanej, nierównej drodze owy luz powoduje takie głuche stuki, jakby coś było gdzieś tam na dole niedokręcone w zawieszeniu???? Pytam, bo mam podobne objawy, tzn czuje luz na samej kierownicy, a dodatkowo własnie mam takie irytujace objawy jak opisałem... :grrr: sprawdziłem/ wymieniłem wszystkie elementy zawieszenia przedniego, a problem nadal pozostał...POMOCY!!


Tylko TDI....:D
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
michal_$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 03, 2007 17:52
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: michal_$ » czw wrz 04, 2008 14:15

U mnie gdy jade po dziurach słychać stuki i lekkie bicie na kierownicy ;/ cóż trzeba bedzie w końcu wyciągnąć tą kolumne i zobaczyć co tam się dzieje, bo na forum nie znalazłem żadnej pomocnej info na ten temat


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136332/]Mój golf[/url]
Alpine CDA-9851R
PowerBass S-6C - Axton C508
PowerBass S10 Closed - Carpower 2/250
Jakoś gra :)

Kamei3d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kamei3d » ndz paź 12, 2008 11:12

Witam.Spróbuj Odblokować kierownicę i pociągnąć ja do siebie jakieś 2 cm .Tak żeby zablokować ja w innym miejscu.U mnie pomogło :okej:



Awatar użytkownika
michal_$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 03, 2007 17:52
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: michal_$ » sob paź 18, 2008 17:49

u mnie to nic nie daje. Cóż biore sie za wyciaganie całej kolumny . ma ktoś jakięs doświadczenie w tym temacie ? są jakieś trudności ? na co zwrócićuwage ?


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136332/]Mój golf[/url]
Alpine CDA-9851R
PowerBass S-6C - Axton C508
PowerBass S10 Closed - Carpower 2/250
Jakoś gra :)

Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » śr mar 04, 2009 13:02

michal_$ pisze:u mnie to nic nie daje. Cóż biore sie za wyciaganie całej kolumny . ma ktoś jakięs doświadczenie w tym temacie ? są jakieś trudności ? na co zwrócićuwage ?
ciekawy jestem czy komuś się udało rozwiązać ten problem ? u mnie są delikatnie bicia podczas jady po wybojach - czuć że kierownica drży delikatnie - strasznie to irytujące :/



krzywus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 06, 2008 15:56
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzywus » czw mar 05, 2009 22:42

Witam. I ja przyłanczam sie do tematu. Lekki luz na kierownicy i drgania podczas hamowania na nowych klockach i tarczach. Wymieniłem przekładnie kierowniczą (chyba niepotrzebnie) bo luz pozostał. Jest to wkurzające!


Michał

greg

Post autor: greg » pt mar 06, 2009 00:47

krzywus, masz luz albo na końcówce drążka kierowniczego albo na sworzniu wahacza - na szarpaki z tym autem
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 00:59 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » pt mar 06, 2009 08:41

greg, mnie puka w zawieszeniu sprawdziłem wszystko wymienione wszyskie części w zawieszeniu i dalej puka zostało tylko wymienić amorki , z autkiem byłem pare razy w ASO diagnoza była taka żadnych luzów nic niejest wybite a na dołkach jak pukało tak puka
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 08:42 przez Mirek39m, łącznie zmieniany 1 raz.


Mirek

greg

Post autor: greg » pt mar 06, 2009 11:12

krzywus pisze:Lekki luz na kierownicy i drgania podczas hamowania na nowych klockach i tarczach.
to nie od amorów - skoro tarcze, klocki i przekładnia nowa to tylko przyczyna w tych elementach co napisałem - no wątpliwe żeby któraś guma wahacza dawała taki objaw - zmień diagnostę i poproś o sprawdzenie



Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » ndz mar 15, 2009 15:07

zbadałem u siebie co jest przyczyną tego luzu (u mnie kierownica chodzi góra-dół) - łożysko w korpusie stacyjki korpus, niestety samego łożyska nie można wyjąć i trzeba wymieniać cały element - na szczęście nie kosztuje on majątek ale ... trzeba wyciągać wkład stacyjki - jak się do tego zabrać ?? widziałem na fotkach że w golfie 3 trzeba nawiercać ten korpus ale czy w golfie IV jest tak samo ? może ma ktoś jakieś fotki albo robił taki zabieg w golfie IV ?

[ Dodano: 16 Mar 2009 10:47 ]
nikt nic nie wie ? :) a może jest gdzieś tutorial wymiany stacyjki w golfie IV ?



Awatar użytkownika
MaXeL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 19, 2007 21:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MaXeL » pn kwie 27, 2009 22:52

krzywus pisze:Wymieniłem przekładnie kierowniczą (chyba niepotrzebnie)
Mogę z ciekawości zapytać jaki był koszt wymiany? chyba, że zabrałeś się za to sam.

Mam podobne objawy co opisane powyżej. Mechanik, który wymieniał mi kołyskę stwierdził, że to prawdopodobnie przekładnia ?!



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lip 11, 2009 11:50

Witam,

Mam taki sam problem padła mi kolumna kierownicy tj. cos mi w niej zdrowo stuka. Tak jak Michal_$ napisał na odcinku od krzyzaka do samej kierownicy. Czy komuś udało się ten problem rozwiązać?? Może ktoś posiada schemat kolumny kierowniczej z opisem poszczególnych cześci?

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Celnik007
BMW
BMW
Posty: 425
Rejestracja: śr gru 17, 2008 12:54
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: Celnik007 » sob lip 11, 2009 11:58

Hmmmm jeśli jest luz w kolumnie kierownicy to mogą to być łożyska. Tam są dwa łozyska i któreś z nich jest wytarte i powstał właśnie ten luz :grin: . Trzeba wyciągnąć całą kolumnę i je wymienić przypuszczam, że będzie to górne łożysko :helm:


Obrazek Obrazek
Mój były Golf GTI Obrazek
BMW driving to ultimate machine

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości