Na co zwrócić uwagę przy zakupie Golfa II 1,6 benz. automat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tommi336
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: tommi336 » pn gru 05, 2005 00:46

ja mam mk1 1,6D tez automacik-ale zeby mul? kilka razy chlopaki w czarnych bmkach sie zdziwili aby "klekot" tak szybko sie zebral spod swiatel:) :hmm:


Mk1 AAZ+ garret t2 + boost pin + fmic

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » pn gru 05, 2005 01:18

z automatem nie ma zabawy :P
i nie wiadomo co zrobić z lewą noga :-)



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn gru 05, 2005 02:33

z automatem nie ma zabawy Razz
i nie wiadomo co zrobić z lewą noga Smile

chyba nie jezdziles, w zime na sliskiej nawierzchni to dopiero jest zabawa



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 05, 2005 07:37

Też miałem poważne wątpliwości do automatu. Ale tylko do momentu zakupu. Jeździ się super.Kwestia większego zużycia paliwa jest, ale odpowiednia technika jazdy w znacznym stopniu to niweluje.Co do awaryjności....wszystko się psuje.Naprawa być może jest kosztowna, ale : coraz więcej jest aut z takimi skrzyniami i tym samym więcej warsztatów które tym się zajmują, a można też kupić używkę i to za stosunkowo nieduże pieniądze. Lewa noga? Po 20km już nie będzie z tym problemu.
Wydaje mi się, że więcej problemów jest jeśli ktoś przesiada się z automatu na manuala - dziwne rzeczy się wtedy dzieją.
Co do "zabawy" to można się pobawić, oj można.Blokujesz 1 albo 2 bieg i "zwijasz " asfalt, a na placyku wyższego biegu nie włączy.
Osobiście polecam



Awatar użytkownika
tommi336
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 13:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: tommi336 » czw gru 15, 2005 10:30

bodzio mowisz o problemach z przesiadka z autonatu na manuala? ja manualem nie jezdzilem rok czasu wsiadlem i pojechalem-zadna roznica po prostu trezba o tym pamietac :bigok: co do awaryjnosci u mnie na razie tfu tfu wszystko dziala ale jak sie rozsypie to nawet nie ma mowy o naprawie tylko albo uzywany automat albo pora na manulala:) pozdro


Mk1 AAZ+ garret t2 + boost pin + fmic

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 15, 2005 10:42

Miałem na myśli sytuację jeśli ktoś od początku jeździł automatem a później wsiadł do manuala.Wtedy kangurki prawie pewne. Podobno w USA większość ludzi nie wie co zrobić z manualem. O ile się nie mylę to Hamwie dla wojsak też były z automatami bo przeciętny żołnierz nie umie na innej skrzyni jeździć.
Wracajć jeszcze do awaryjności- automat w pewnym stopniu ogranicza możliwość "poszalenia" a tym samym oszcxzędza cały układ napędowy.
Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości