śmierdząca klima - co jeszcze można na to poradzić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » śr cze 11, 2008 21:02

Widzę, że prawie każdy z Was pisze, iż filtr kabinowy wymienił na nowy. Ale jaki?
Do klimatyzacji należy stosować filtry kabinowe z węglem aktywnym dobrej firmy np. Mann, Bosch itp... Każda firma produkująca filtry produkuje dwie linie: tańszą (zwykłą) i lepszą (z węglem).

Filtry z węglem aktywnym są o ponad 100% droższe niż zwykłe. Dla porównania najpopularniejszy filtr do Golfa III z firmy Mann:
CU2882 - 20,45 zł (filtr Mann zwykły)
CUK2882 - 45,07 zł (filtr Mann z węglem aktywnym)

Jeśli się już zainwestowało w samochód z klimą to nie należy oszczędzać na filtrach.

Do czego służy węgiel aktywny w filtrach? Właśnie do tego z czym macie problemy! Do pochłaniania brzydkich zapachów.
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2008 21:04 przez AFN140KM, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » śr cze 11, 2008 21:10

AFN140KM "Do klimatyzacji należy stosować filtry kabinowe z węglem aktywnym"
Kolega ma całkowitą rację. Mówiąc o wyciągnięciu filtra miałem tylko na myśli diagnozę źródła smrodu, a węgiel aktywny działa podobnie jak w maskach P-GAZ- zabija nie tylko bakterie ale również smród, Oczywiście o ile jest czysty :pub:
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2008 21:12 przez motorufus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » śr cze 11, 2008 22:16

ok, tak zrobię, spróbuje wyjąć całkiem i wtedy zobacze co się bedzie działo


mirek

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » śr cze 11, 2008 23:13

To co pisze greg, tez mozna zrobić samemu stosujac ten preparat Nigrin http://www.allegro.pl/item381453295_odg ... wosc_.html , dlatego wlasnie sie włacza obieg wewnetrzny by bylo tylko pobierane (zasysane) powietrze z kabiny (załacza sie wtedy dmuchawa ta pod schowkiem).

A co do odgrzybienia , nieprzyjemnego zapachu w aucie to:
1. wymienić filtr kabiny pyłkowy na ten z weglem aktywnym (droższy)
2.Popryskać preparatem odgrzybiajacym w kratki kanały a najwazniejsze na PAROWNIK mieszczący sie pod schowkiem gdyz tam jest miejsce rozwijania sie bakteri i grzybka :]



Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » śr cze 11, 2008 23:15

Po zastosowaniu preparatu przez kilka dni bedzie intensywniejszy niemily zapach ;)



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » śr cze 11, 2008 23:40

JA widzę jedyną możliwość odgrzybianie ozonem podobno wyciąga wszystkie smrody z samochodu



Awatar użytkownika
siwyBB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 03, 2008 23:03
Lokalizacja: PODBESKIDZIE
Kontakt:

Post autor: siwyBB » czw cze 12, 2008 00:20

hudy21 pisze:JA widzę jedyną możliwość odgrzybianie ozonem podobno wyciąga wszystkie smrody z samochodu
Witam.Zapraszam na odgrzybianie ozonem www.klimy.auto.pl



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » czw cze 12, 2008 05:17

siwyBB pisze:Witam.Zapraszam na odgrzybianie ozonem www.klimy.auto.pl
Panie Rafale byłem u ciebie wczoraj lecz zapomnieliśmy o odgrzybianiu. Jaka cena i czy na prawde wytrawi wszystkie zapchy. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
siwyBB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 03, 2008 23:03
Lokalizacja: PODBESKIDZIE
Kontakt:

Post autor: siwyBB » czw cze 12, 2008 19:37

he he to Ci spotkanie.koszt nieduży bo 50 zł i na pewno pomoże...jak nie za pierwszym razem,to za drugim....powtórka BEZPŁATNIE


www.klimy.auto.pl SPAWANIE ALUMINIUM

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » czw cze 12, 2008 22:33

siwyBB pisze:he he to Ci spotkanie.koszt nieduży bo 50 zł i na pewno pomoże...jak nie za pierwszym razem,to za drugim....powtórka BEZPŁATNIE
I takie spotkania się zdażają
Ostatnio zmieniony pt cze 13, 2008 05:18 przez hudy21, łącznie zmieniany 1 raz.



rafalp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:13
Lokalizacja: Białystok

Post autor: rafalp » pt cze 20, 2008 20:35

Witam mam golfa MKIII i mam ten sam problem śmierdzi jak wyłączę klimę jakieś 10 minut później przechodzi. Byłem na odgrzybianiu ozonem postawili na podłodze urządzenie które zadymiło od środka całe wnętrze, włączyli klimatyzację i tak samochód pracował 1h. Po tym unosił się przez parę dni zapach chemii - niezbyt przyjemny. Niestety z przykrością stwierdzam że nic to nie dało dalej śmierdzi! Może trzeba powtórzyć....? Może ktoś wie czy klimatyzacja przy takim odgrzybianiu powinna być włączona czy nie, bo czytam różne opinie. Może powinien być włączony sam wentylator.



Awatar użytkownika
siwyBB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 03, 2008 23:03
Lokalizacja: PODBESKIDZIE
Kontakt:

Post autor: siwyBB » sob cze 21, 2008 11:03

rafalp pisze:Witam mam golfa MKIII i mam ten sam problem śmierdzi jak wyłączę klimę jakieś 10 minut później przechodzi. Byłem na odgrzybianiu ozonem postawili na podłodze urządzenie które zadymiło od środka całe wnętrze, włączyli klimatyzację i tak samochód pracował 1h. Po tym unosił się przez parę dni zapach chemii - niezbyt przyjemny. Niestety z przykrością stwierdzam że nic to nie dało dalej śmierdzi! Może trzeba powtórzyć....? Może ktoś wie czy klimatyzacja przy takim odgrzybianiu powinna być włączona czy nie, bo czytam różne opinie. Może powinien być włączony sam wentylator.
jeśli postawili coś na podłodze to na pewno nie było to odgrzybianie ozonem !


www.klimy.auto.pl SPAWANIE ALUMINIUM

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn cze 23, 2008 10:43

najleprze sposob na odgrzybianie teraz to ultradzwiekami, do tego stosuja chemie bezzapachowa, znajomi z pracy zrobili ta metoda juz dwa samochody, ale oni przyznaja ze nie nie mieli zapuszczonej niemilosiernie klimy, zapaszki byly nie tak dokuczliwe


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

rafalp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:13
Lokalizacja: Białystok

Post autor: rafalp » ndz lis 16, 2008 19:37

Hej moje zdanie jest takie:
To że śmierdzi tylko po wyłączeniu klimatyzacji wynika z tego że w czasie gdy ona działa parownik jest zimny a w związku z tym cały oblepiony jest warstwą skroplonej wody z powietrza. W ten sposób powstaje warstwa która oddziela grzyb który jest na ściankach parownika od powietrza które przepływa do wnętrza pojazdu. W ten sposób przepływające powietrze nie styka się z grzybem a ma kontakt z wodą, wobec tego przy włączonej klimie smrodu nie czuć. W momencie gdy wyłącza się klimę powietrze suszy parownik, woda odparowuje a powietrze nabiera zapachu od grzyba.
Najlepsza metoda to wyjąć parownik i go umyć ( zajmuje to cały dzień).
Druga dobra metoda to ozonowanie u fachowca.
Nie zalecam metody ultradźwiękowej bo to metoda chemiczna a chemia zmienia trwale zapach w samochodzie na chemiczny. Nie da się tego zapach wyeliminować. ,,fachwcy" nie uprzedzają o takich skutkach do tego nie zalecają się do wskazówek producentów urządzeń do odgrzybiania i włączają klimę w czasie odgrzybiania co jest bzdurą!. Odgrzybianie chemiczne powinno odbywać się przy wyłączonej klimie!!!! Pozdrowenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 298 gości