Zakup przewodów, świec, łożysk przednich

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn cze 02, 2008 18:41

sas_gti pisze:BERU ktore są wsadzane oryginalnie na pierwszy montaż tez ponizej 100 zł to nie wiem jaki jest sens kupowac sentecha.
Znajdź mi nówki Beru za 100 zł, a masz skrzynkę piwa ode mnie.



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pn cze 02, 2008 18:42

sas_gti pisze:trafiles dobre sentechi ale generalnie to nie są dobre kable, częste zwroty są jesli chodzi o sentecha
A skoro ten sentech kosztuje ponizej 100 zł i BERU ktore są wsadzane oryginalnie na pierwszy montaż tez ponizej 100 zł to nie wiem jaki jest sens kupowac sentecha.
Z beru nie ma problemow, z sentechiem bywają.
no właśnie tylko kwestia za ile beru będę miał na miejscu, bo nie ukrywam że wolę to kupić u siebie, jak i świece, łożysko nie koniecznie
miałem juz problem z przewodami, bo po kupnie okazało się że były wadliwe i miały przebicie więc wole mieć do kogo pójść w razie reklamacji



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn cze 02, 2008 18:48

W IC zef561 kosztują 130 zł wiec coś koło tego zapłacisz w zwykłym sklepie.



Awatar użytkownika
hasek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 30, 2004 00:18
Lokalizacja: bYdGoSzCz
Kontakt:

Post autor: hasek » wt cze 03, 2008 22:22

cze
mam ten sam silnik i od tygodnia sekwencje ;> (super sprawa)
silnik troszke mi nierowno chodzi na wolnych i planuje wymiane swiec, kopuly i palca.
wiec powiem ci swiece to raczej NGK, kopula i palec BOSCH'a. do niedawna pracowalem w focie i kable ktore bym ci polecil to champion, bo nie mam odniesienia jak te beru sie sprawuja.
a lozyska to lepiej dorzuc kilka zl i wez SKF'a bo zadnych smieci nie warto montowac.. no chyba ze chcesz czesciej wymieniac.


._\______
/____|___\____
|_(O)_|____(O)_|

black magic ...

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » wt cze 03, 2008 22:39

hasek pisze:cze
mam ten sam silnik i od tygodnia sekwencje ;> (super sprawa)
silnik troszke mi nierowno chodzi na wolnych i planuje wymiane swiec, kopuly i palca.
wiec powiem ci swiece to raczej NGK, kopula i palec BOSCH'a. do niedawna pracowalem w focie i kable ktore bym ci polecil to champion, bo nie mam odniesienia jak te beru sie sprawuja.
a lozyska to lepiej dorzuc kilka zl i wez SKF'a bo zadnych smieci nie warto montowac.. no chyba ze chcesz czesciej wymieniac.
jutro biorę właśnie przewody chempion'a ;) i świece ngk bo nie mieli dziś na stanie
kopułkę i palec zmieniałem na beru jakiś czas temu, sprawują sie lux
co do łożysk jak kasy starczy to wezmę te skf'y bo jednak każdy je poleca :)
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2008 22:40 przez azizi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hasek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 30, 2004 00:18
Lokalizacja: bYdGoSzCz
Kontakt:

Post autor: hasek » wt cze 03, 2008 22:51

no i dobra konfiguracja.. bedzie smigac.
a lozyska jesli chwilowo nie masz kasy a twoje jeszcze zyja i to wstrzymaj sie troszke i kup pozniej skf'y bo na tanie badziewka to szkoda kasy.

ps. a jak sie twoj ADY sprawuje na sekwie? jakie spalanie?


._\______
/____|___\____
|_(O)_|____(O)_|

black magic ...

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » śr cze 04, 2008 08:15

hasek pisze:no i dobra konfiguracja.. bedzie smigac.
a lozyska jesli chwilowo nie masz kasy a twoje jeszcze zyja i to wstrzymaj sie troszke i kup pozniej skf'y bo na tanie badziewka to szkoda kasy.

ps. a jak sie twoj ADY sprawuje na sekwie? jakie spalanie?
właśnie chyba tak zrobię bo mam dużo wydatków i w gti zmieniam tylko te pierdoły a do cabrio pompkę teraz musiałem kupić ;)

co do samego silnika i jazdy na sekwencji to po instalacji ok 2 lat temu miałem małe problemy ale to tak złośliwość rzeczy martwych, potem z miesiąc konfigurowania go tak aby jeździł ok i jest ok, jestem bardzo zadowolony i na pewno nie założył bym zwykłego gazu, co do samego spalania to nie ma tu żadnych rarytasów, tzn pali ok 2l więcej gazu w stosunku do benzyny, tak to już jest i tak będzie, więc bajki że sekwencja pali tyle co benzyna można sobie schować wiadomo gdzie ;)
dodam może że autko jest w lux kondycji i na trasie przy prędkości ok 100km/h i 4 osobach w lato spaliło mi ok 6.4L benzyny wg kompa, także nie nażekam
co do osiągów bardzo zbliżone na gazie i benzynie, można powiedzieć że chyba prawie to samo, także warto w taką instalacje zainwestować
ja na zatankowanych 29L gazu robie tak od 270 do ostatnio (rekord) 330km w jeździe miasto/trasa

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 12:06 ]
no i zakupione :)

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości