Wilgoć pod wykładziną od strony kierowcy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » wt maja 27, 2008 23:49

Według mnie zatkały się rurki odpływowe od klimy i zamiast na zewnątrz woda leci do środka.Sprawdź czy przy właczonej klimie woda leci Ci pod samochód.


Black

Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » śr maja 28, 2008 16:39

greg, dzisiaj sprawdzałem ręką gdzie jest najwięcej wilgoci i tak wygląda jak woda lała się od strony pedałów bo pod nimi jest najbardziej mokro nie mam pojęcia skąd się tam dostaje.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

greg

Post autor: greg » śr maja 28, 2008 17:54

looki8329 pisze:i tak wygląda jak woda lała się od strony pedałów
a ta skrzynka jest nad pedałem sprzęgła



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » śr maja 28, 2008 19:02

spawacz pisze:Moze tez cieknac nagrzewnica
greg pisze:jest tam otwór odpływowy - może się zatkał i się gdzieś przelewa?
blackwhite pisze:Według mnie zatkały się rurki odpływowe od klimy
greg, trzy pytania:
1. Gdyby ciekła nagrzewnica ubywało by płynu prawda?Czy chodzi o coś innego? (nie zauważyłem żadnych ubytków)

2. Ten otwór odpływowy da radę przeczyscić jakimś drutem czy trzeba więcej się nagimnastykować?

3."rurki odpływowe od klimy" - jest ich kilka? Wiem, że w którymś z postów ktoś Cię pytał gdzie znajduje się taki przewód i o ole dobrze pamiętam pokazywałeś zdjęcie na którym był tylko jeden. Mam rację czy mylę się? Jeżeli się mylę to proszę żebyś odnośnie tego tez dał mi jakieś wskazówki.

Z góry dziękuję.

Mam nadzieję, że po tym suszeniu kontrolka AIRBAG nie zapali sie bo chyba mnie trafi...
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 19:09 przez looki8329, łącznie zmieniany 1 raz.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

greg

Post autor: greg » czw maja 29, 2008 12:29

looki8329 pisze:. Gdyby ciekła nagrzewnica ubywało by płynu prawda?
tak
looki8329 pisze:2. Ten otwór odpływowy da radę przeczyscić jakimś drutem czy trzeba więcej się nagimnastykować?
drutem , palcem jak chcesz
looki8329 pisze:3."rurki odpływowe od klimy" - jest ich kilka? Wiem, że w którymś z postów ktoś Cię pytał gdzie znajduje się taki przewód i o ole dobrze pamiętam pokazywałeś zdjęcie na którym był tylko jeden. Mam rację czy mylę się? Jeżeli się mylę to proszę żebyś odnośnie tego tez dał mi jakieś wskazówki.
jedna rurka - wylot w grodzi - widoczny na dole grodzi mniej wiecej po środku (widok od strony silnika)

[ Dodano: Czw Maj 29, 2008 12:31 pm ]
a jeszcze jedno - masz szyber?



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » czw maja 29, 2008 16:27

greg, nie, nie mam powiedz mi jeszcze czy masz dużą tą szczelinę która jest między szybą a tym plastikiem pod wycieraczkami(na zewnątrz) i czy w ogóle jest możliwość żeby tamtędy dostawała się woda.Czy on powinien przylegać do szyby?I jeszcze pytanie czy ramiona wycieraczek są przykręcane na zwykłe śruby czy są jakoś inaczej mocowane (wciskane) bo będę je musiał je zdjąć żeby wyjąć ten plastik o który właśnie Cię pytam na początku postu.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

greg

Post autor: greg » czw maja 29, 2008 16:52

looki8329, tu opisałem demontaż
podszybie ma przylegać do szyby - nie ma szczeliny



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » czw maja 29, 2008 16:58

greg, ja niestety mam szczelinę kilka mm musisz coś chyba edytować bo nie mogę nigdzie wejść.

[ Dodano: 29 Maj 2008 20:56 ]
greg, chyba znalazłem jak zdemontować to podszybie. Jest to w Twojej poradzie o naprawie wycieraczek. To mi wysyłałeś? Jeżeli się mylę to prześlij mi jeszcze raz bo coś nie działa(chodzi mi o wcześniejszy post). Przy okazji przeczyszczę sobie ten mechanizm wycieraczek i już przynajmniej to będę miał z głowy.Mam nadzieję, że to podszybie łatwo mi zejdzie bo czytałem, że niektórzy mieli z tym kłopoty. Teraz tak sobie myślę żeby podnieść wykładzinę od strony pasażera bo w sumie nie wiem czy tam tez nie ma wilgoci. Oby nie było...


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

greg

Post autor: greg » czw maja 29, 2008 22:47

looki8329 pisze:Jest to w Twojej poradzie o naprawie wycieraczek. T
dokładnie o tym myślałem - nie wiem czemu link się nie wkleił



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » pt maja 30, 2008 21:31

greg, mam jeszcze pytanie odnośnie samych wycieraczek czy można je ustawić troszeczkę wyżej.Chodzi o to, że jak prawa schodzi do samego dołu jak są wyłączone to zatrzymuje się na podszybiu. Przez to pióro się niszczy.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
roae
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 29, 2007 10:49
Lokalizacja: VrocłaW
Kontakt:

Post autor: roae » pt maja 30, 2008 21:50

mozesz dowolnie wyregulować wycieraczki wystarczy że podważysz plastykową zaślepkę pod którą jest nakrętka która trzyma ramię wycieraczki do całego mechanizmu luzujesz ustawiasz jak chcesz i przykrecasz

ps sory pisałęm o mk3 a widze ze ma 4 więc jeżelli konstrukcja sie zmieniła prosze o poprawę
Ostatnio zmieniony pt maja 30, 2008 21:51 przez roae, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » pt maja 30, 2008 22:13

Może w MK4 jest tak samo


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » pt lis 21, 2008 21:29

To ja moze odswierze temat, bo wlasnie ta uszczelka mi sie deko sestarzala i wlasnie mam maly balagan pod wygluszeniami :-(

fluidem to machnac zeby mi to nie puszczalo wiecej jak zaloze nowa gumke?


Do czego jest ta aluminiowa rurka od klimy?
Bo u mnie chyba po jakims demontarzu jest wsadzona taka rurka z podlaczona jakas wiazka, jest podlaczona do jakiegos weza,i jakas tasma metalowaz dwoma otworami ( jakby uziom)


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

scorpion1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Wilgoć pod wykładziną od strony kierowcy.

Post autor: scorpion1234 » śr sty 07, 2009 11:13

looki8329 pisze:Miałem problemy z kontrolką AIRBAG.Za pierwszym razem skasowałem błąd (czujnik uderzeniowy poduszki bocznej od strony kierowcy) ale to nic nie dało.Postanowiłem podnieść wykładzinę i okazało się, że jest tam mokro.Nie mam pojęcia skąd ta wilgoć.Samochód nie był bity więc na żadnych łączeniach woda nie mogła się dostać.Ostatnio miałem czyszczoną klimatyzację czy to mogło być przyczyną?Macie jakieś sugestie skąd to zię wzięło?
To jest pod nogami kierowcy.Auto teraz się suszy, mam nadzieję, że problemy z kontrolką od poduszek już się nie pojawią.

U mnie było dokładnie tak samo często wilgoć koło pedałów. Co się okazało ? Wężyk spryskiwacza idący na tylną szybę był pęknięty w okolicy słupka lewego - dokładnie nie wiem gdzie bo mechanicy walczyli i szukali co cieknie 2 godz ale zrobili :bajer: i powiedzieli tylko że to ten wężyk skubany ... :rotfl:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 381 gości