Dalszy problem z czujnikiem ABS`a

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » sob maja 24, 2008 08:44

Paweł Marek pisze:błąd się nie skasuje ale po założeniu nowego czujnika ABS powinien sam zacząć działać od razu

czyli abs powinien działać bez ingerencji interfejsu żeby wykasować błąd ?



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » sob maja 24, 2008 09:42

do kasowania błędów wystarczy ze odepniesz kleme + od akumulatora na ok 30 min... ja zrobiłem na krotko kiedys i u mnie od razu zaczal działac :bigok:



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » sob maja 24, 2008 10:02

aha czyli raczej cos z czujnikiem jak Ty nie musiałeś kasować. ZMierze go omomierzem i bede wiedział na czym stoje.



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz maja 25, 2008 14:18

Wpinasz sie omomierzem w ECU a masz go pod siedzeniem z tylu i wartosci ponizej
Cytat:
5 & 23 - lewy przod
7 & 25 - prawy przod
6 & 24 - lewy tyl
4 & 22 - prawy tyl
Na wszystkich powinno być od 1000 do 1300 ohmow

Odnośnie działania bez wykasowania błędów to cudów bym się nie spodziewał.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz maja 25, 2008 14:51

W MK3 to wystarczy odłączyć aku na ok-20min i najlepiej jeszcze razem zewżeć same klemy



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » ndz maja 25, 2008 17:21

Zamiast zwierania klem można też przytrzymać pare sekund pedał hamulca. Ale tak jak pisałem, nie zawsze to działa. W ten sposób kasuję się błędy z ECU silnika, na ABS nie zawsze pomaga.


VR6 + STAG 300

marekboha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt maja 23, 2008 21:46
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: marekboha » ndz maja 25, 2008 23:53

juz to opisywalem gdzies tam ale u mnie bylo podobnie wymienilem czujnik i abs-ik spowrotem dziala bez problemu nic nie kasowalem,tak bylo u mnie.pozd


marekboha

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » pn paź 26, 2009 23:01

Witam po poltora roku :D. Dzis oficjalnie uruchomiłem abs`a hehe. Temat odkopuje, bo możliwe, że jeszcze ktoś będzia miał taki przypadek. Otóż wydaje mi się, że niepotrzebnie wogóle kupowałem nowy czujnik (ten pierwszy raz) bo chyba tamten oryginalny był sprawny. Ale do sedna. 2 tygodnie temu robiłem "kape" zawieszenia z tyłu. Czyli nowa belka bo w starej wydawały mi sie krzywe piasty i trafiła mi sie pewna za 40zł. Także wprasowałem gumy, nowe amory ale mniejsza z tym. Założyłem te czujniki na których abs nie działał. Ale w między czasie przez przypadek uszkodziłem czujnik z przodu i tak jakieś 2dni temu zobaczyłem auckje na allegro: oryginał za 19zł. Kupiłem go, zamontowałem i myśle sobie: a to jeszcze skręce na szybko ten czujnik absu z tyłu. Przekręcam zapłon i kontrolka gaśnie. Banan na twarzy i jazda próbna. Abs działa. Z tego wynika, że mogło być coś z piastą bo jak to inaczej rozumieć. Ogólnie wychodzi na to, że komputer może wykazywać błąd czujnika, a usterka leży gdzieś w kole (skrzywiona piasta?), następnie wystarczy podpiąć dobry czujnik i abs się uaktywni sam, i wystarczy zamiennik z allegro za 30zł na tył i o dziwo działa. Można uciąć śmiało wtyczke (tańszy czujnik absu na podłużną wtyczke) i skręcić kabelki a potem zaizolować starannie i powinien śmigać, co widać na moim przypadku. Może komuś się przyda ten opis. Pozdro :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 522 gości