Czy silnik 1.4 16v może (musi) klokotać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Dziadol » śr wrz 17, 2008 22:28

Witam panowie i prosze o pomoc.
Co prawda temat dotyczy MK4 a nie MK3 lecz ujał mnie post kol.@jameess

Podpinam sie do owego Tematu. Kolega @jameess posiada taki sam silnik jak ja (ABD 14 CL) oraz olej w silniczku i mam podobne objawy.Klekotanie. Silnik smigał oraz śmiga bardzo pieknie, nie pobiera oleju, ma ciścnienie, zadnych niepokojacych objawów z wyjatkiem klekotania które dzisiaj stwierdziłem, przypadkiem. Klekotanie pojawia sie przy 2000-2300 obr/min jest to straszne klekotanie. Na normalnych obrotach od 900-2000 oraz 2300-5/6000 jest "niby"OK. Na 100% jak miesiąc temu sprawdzałem płyny to był Ok. Czy w tak szybkim czasie mogło dojśc do takiego klekotania?

Jeżdząc autem praktycznie tego nie słychać tylko jak przygazuje na luzie (bez biegu)
Wymieniałem 2 lata temu palec kopułkę i świece jak kol.@jameess..

Wyczytałem ze najprowdopodobniej to panewki. Dla mnie to szok...

Prosze o porady, autko potrzebne praktycznie codziennie, czy konieczna jest natychmiastowa naprawa? czy mechanik stwierdzająć usterke bedzie w choćby 90% na trafną diagnoze? Na co i na jakie ewentualne koszta mogę sie nastawić w ewentualnosci wymiany panewek.

Pozdraiwm i prosze (błagam) o opinie...
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2008 23:07 przez Dziadol, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości