wysoka temperatura w Golf3 - duży problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jackazz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 25, 2005 01:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jackazz » czw lip 07, 2005 09:11

A układ chłodzenia w Golfie powinien się sam odpowietrzyć z tego co mi wiadomo chyba że możliwość jest taka że wężyk wyrównujący jest zapchany...jeszcze jest taki motyw że jak sprawdzalem go na postoju przez 10-15 min i temp doszla do 110 C (wentylator się jeszcze nie zalączył, na krótko działa) i wlaczylem nawiew do srodka od nagrzewnicy to skubana nie dawała cieplego powietrza i teraz nie wiem czy wina zapowietrzonego układu, czy walnięta nagrzewnica????Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jackazz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 25, 2005 01:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jackazz » czw lip 07, 2005 09:20

Wcześniejszych sposobów jeszcze nie sprawdzalem, ponieważ niunia stoi już od 3 tygodni na warszatcie i wyminiają mi skrzynię biegów, bo strzeliła mi chłodniczka oleju na skrzyni i zrobił się jeden wielki młyn w skrzyni (wszystko w niej spaliło)....ale w tym tygodniu mam już wyjechać to sprawdze i napisze co i jak sie dzieje naprawde, a gdy juz sie okarze ze to termostat, to wymina wiaze sie ze spuszczeniem plynu odkreceniu pompy wodnej i kilku bajerow, jest mozliwosc zebym sam to zrobil bez problemu??? pozdrawiam



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » czw lip 07, 2005 09:26

modny pisze:A co powiecie na wysoka temperature w silniku 2.8 VR6. Czy to normalne ze te silniki sie tak grzeja w cieple dni wskazowka rzadko spada ponizej 110 stopni a wentylator dziala normalnie.
Czy sa jakies inne czujniki zeby wczesniej zalaczal sie wentylator??
Czujniki sa. Jest ich kilka na rynku wiec masz w czym wybierac ceny od 20-60zl. W salonie VW chcieli ode mnie 110zl. Wskazowka powinna byc na srodku skali wtedy jest najlepiej. Sprawdzcie termostaty. Bo jak mialem walniety to wentylator wlanczal sie dopiero przy 105C a teraz tak jak powinno byc czyli przy 92C pierwszy bieg. Dalej sie nie wlancza bo wyzszej temp nie osiaga.

http://www.automotosklep.pl/witryna_in.htm tu mozesz znalezc swoj czujnik



miedziol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 23, 2005 20:09

przesadzacie z tą TEMPERATURĄ!!!

Post autor: miedziol » pt lip 08, 2005 07:59

Owszem jak się komuś nie włącza wentylator wogóle- to jest kiepsko!
Aleee ale:
-jeśli na postoju (np. w korku ulicznym) temperatura wchodzi wam powyżej 100st.C to BEZ PANIKI!
Początek otwarcia Termostatu (a więc pierwsza faza) jest dopiero przy 84st.C
całkowite otwarcie termostatu przy 98st.C - i to jest spokojnie NORMALNE!!! Silniki Golfa są wysokotemperaturowe!!!! Niedogrzany będzie więcej palił!!!
Pierwszy stopień włączenia wentylatora włącza się przy 92-97st.C
Drugi stopień wentylatora włącza się przy 99-105st.C !!!!
Ważna jest pokrywka na zbiorniku wyrównawczym!! Pilnujcie zeby była dobrze wkręcona-ona ma specjalne odpowietrzanie!! - i dopóki układ jest szczelny to może być taka temperatura !! To sie samo dobrze schłodzi!!
Bez paniki- ja tez mam grzanie w lecie do 105st.C i jest OK!
Pozdrawiam- chyba ze ktoś wie coś więcej to czekam na komentarz.


Głodny?? Zajrzyj pod spację!

Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » pt lip 08, 2005 08:37

Jak mozna powiedziec ze ma sie 105C i jest ok. Zauwaz ze silnik ci sie przegrzewa. Teperatura optymalna to 90C i tak powinno byc. Na twoim miejscu bym sie tym zainteresowal. U mnie wystarczylo wymienic termostat i wszytsko wrocilo do normy ( choc teraz mam 85C przewaznie). Ale wole zeby troche wiecej spalil niz ma sie przegrzewac. Spali moze 0,2 l wiecej niz normalnie. Chyba nie wiesz czym grozi przegrzanie silnika. Lepiej zebys sie nie dowiedzial. Bo wtedy lepiej pozbyc sie autka niz je remontowac. Aha u mnie wentylator ma jakies inne temp zalaczania. 1 bieg 92C a 2 bieg 102C przynajmniej taki wlacznik wentylatora kupilem i z tego co widze wentylator wlancza sie przy tych temp. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pt lip 08, 2005 09:21

dzikusek99 pisze:Jak mozna powiedziec ze ma sie 105C i jest ok. Zauwaz ze silnik ci sie przegrzewa. Teperatura optymalna to 90C i tak powinno byc. Na twoim miejscu bym sie tym zainteresowal. U mnie wystarczylo wymienic termostat i wszytsko wrocilo do normy ( choc teraz mam 85C przewaznie). Ale wole zeby troche wiecej spalil niz ma sie przegrzewac. Spali moze 0,2 l wiecej niz normalnie. Chyba nie wiesz czym grozi przegrzanie silnika. Lepiej zebys sie nie dowiedzial. Bo wtedy lepiej pozbyc sie autka niz je remontowac. Aha u mnie wentylator ma jakies inne temp zalaczania. 1 bieg 92C a 2 bieg 102C przynajmniej taki wlacznik wentylatora kupilem i z tego co widze wentylator wlancza sie przy tych temp. Pozdrawiam
JAK BYŁO U CIEBIE PRZED WYMIANĄ TERMOSTATU, MIAŁEŚ ZA DUŻĄ CZY ZA MAŁĄ TEMPERATURE



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » pt lip 08, 2005 13:11

RALFI pisze: JAK BYŁO U CIEBIE PRZED WYMIANĄ TERMOSTATU, MIAŁEŚ ZA DUŻĄ CZY ZA MAŁĄ TEMPERATURE
U mnie to wogole bylo tak. W marcu kupilem samochod. Wiadomo podstawowe wymiany i wymienielm termostat bo sie nie zamykal i wciaz mialem 60C. Kupilem oryginalny za 80Zl VW. Po dwoch miesiacach okazalo sie ze mam temp 100-105C. Myslalem ze to wentylator , wlacznik wentylatora inne cholerstwo. Oczywiscie odpowiedz byla prosta termostat. Zalozyli mi teraz jakis tani bo 30zl mnie kosztowal ale mam teraz max 85C wiec na zime pewnie bede musial go wymienic :( Wiec silnik mi sie przegrzewal. Teraz jest ok, zobaczymy jak dlugo



Awatar użytkownika
jackazz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr maja 25, 2005 01:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jackazz » pt lip 08, 2005 15:50

To wkońcu jak się okaze,ze pół chłodnicy u mnie jest zimnej i dolny wąz takze po przejechaniu kilku kilometrow, to czeka mnie wymina termostatu, to wkoncu jaki mam kupic ?? Bo widze ze oryginalny siada, tani tez.......??



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » pt lip 08, 2005 19:38

Jesli po nagrzaniu silnika dolny waz jest zimny to padl ci termostat. Ja mam przypadki (niestety zle) ze trafiam na trefne termostaty. Kup orginal powinien byc sprawny, ale zawsze mozesz miec pecha jak i ja. pozdrawiam



michaelsoltys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 09, 2005 17:12
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: michaelsoltys » sob lip 09, 2005 17:48

ha, mialem podobnie tylko ze mi samochod gasł raz nie mialem wcale temperatury a raz byla ona prawie maxmalna, bylem kupilem czujnik temp wody za 40zł okolo i jest dobrze, samochod pali od razu rowno mi chodzi a nawet widoczne jest mniejsze zurzycie paliwa:), niby taki drobiazg a tyle mialem z tym kolopotu i meki :)



CameLeon

Post autor: CameLeon » sob lip 09, 2005 23:19

witam

niestety Pan miedziol ma rację, niektóre silniki pracują w wysokich temperaturach np:
silnik ABU (taki posiadam) jego praca wacha się między 87-102 stopnie

tu podaję parametry pracy poszczególnych silników, (jeśli jest podana jedna wartość to termostat otwiera się na maksa przy tej temperaturze) oto one:
ABN - 85, GX - 85, KR - 85, PF/RV - 85, PL - 85, PN - 85, RF - 85, RP - 85, EW - 87,
2E - 87-102, AAM - 87-102, ABD - 84, ADY - 87-102, AEA - 84-98, AEE - 84-98,
AEK - 87-102

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Emader
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 03, 2005 00:53
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Emader » ndz lip 10, 2005 01:49

CameLeon, dzieki za info :D


[url]http://vwbits.com[/url]

Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » ndz lip 10, 2005 18:57

CameLeon pisze:witam

niestety Pan miedziol ma rację, niektóre silniki pracują w wysokich temperaturach np:
silnik ABU (taki posiadam) jego praca wacha się między 87-102 stopnie

tu podaję parametry pracy poszczególnych silników, (jeśli jest podana jedna wartość to termostat otwiera się na maksa przy tej temperaturze) oto one:
ABN - 85, GX - 85, KR - 85, PF/RV - 85, PL - 85, PN - 85, RF - 85, RP - 85, EW - 87,
2E - 87-102, AAM - 87-102, ABD - 84, ADY - 87-102, AEA - 84-98, AEE - 84-98,
AEK - 87-102

pozdrawiam
Szkoda ze nie podales mojego aaz. Sluchaj zgadzam sie z toba ze termostaty maja inne temp otwarcia. Ale nie oznacza to ze mozna miec temp np 102 C i jest dobrze. Przeciez silnik sie przegrzewa. Zaluzmy termostat otwiera sie na maxa przy 102C, ale jego otwarcie ma spowodowac wieksza wymiane cieczy miedzy silnikiem a chlodnica. Czyli temp powinna zaczac spadasc na90C. Do tego wlancza sie wentylator i wskzowka jest na srodku. Wiec nie mow ze mozna miec 100C i jest super.



Misiurysiu

Post autor: Misiurysiu » czw lip 14, 2005 11:21

Mój kumpel ma golfa mk3 1.8 i ma ten sam problem czasami bywa tak że czujnik był juz wymieniany i jest nieorginalny więc głupije i wskazuje 100c byliśmy u kilku "szpecjalistów" łącznie z serwisem vw i mówiono nam że jets to wielce prawdopodobne. choć niewiem zawsze sie moge mylic. Moze masz zasyfioną chłodnice.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 368 gości