krokowiec do wymiany??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn maja 05, 2008 22:03

coooler1984 pisze:czyli co nie mam co zabierac nawet za czyszczenie tego tam mechanizmu sterujacego przepustnica??
Musisz zdemontować i wyczyścić całą przepustnicę. Jest o tym dużo na forum.
vcx pisze:
dziejo pisze:w AEX silniczek krokowy jest zintegrowany z przepustnicą !!
a to nie wiedziałem :) przepraszam za wprowadzenie w błąd... :crazy:
Właśnie silnik 1.4 AEX oraz 1.6 AEE to bardzo nietypowe i specyficzne jednostki napędowe.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt maja 06, 2008 12:33

wolfzan pisze:Musisz zdemontować i wyczyścić całą przepustnicę. Jest o tym dużo na forum.
:bigok:
dokładnie !!! :bigok:



Awatar użytkownika
darekm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:48
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

Post autor: darekm » wt maja 06, 2008 12:43

Najlepiej podłącz do VAG'a i sprawdź czy nie ma błędów, jeżeli padł potencjometr przepustnicy to mogą być błędy... Zerknij też czy przepustnica nie jest zabrudzona. Jak coś to wyczyść - na początek możesz prysnąć specjalnym sprayem na wolnych obrotach i zobaczyć czy jest poprawa. Odepnij zasilanie od potencjometru i sprawdż czy styki nie są zaśniedziałe - możesz prysznąć jakimś regeneratorem do styków elektrycznych... Po wyczyszczeniu przepustnicy (dokładnym) trzeba ją zadaptować (przy pomocy VAG'a).
Nowa przepustnica nie jest tania więc na początek pokombinuj...



coooler1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw gru 06, 2007 20:23
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: coooler1984 » wt maja 06, 2008 14:57

Plyn mam specjalny do przepustnic i to nie dalo efektu zbytnio!! a to obudowe od tego potencjonometru jak zdejme to co cale tam wszytsko zalatc beznyna ekstrakcyjna i pendzelkiem czyscic i potem wysuszyc dokladnie czy dac soebi spokoj z tym?? nno koles ma kabel do kompa a jak ja adoptowac?? grzac silnik do wlaczenia sie witraka czy jak??

[ Dodano: 06 Maj 2008 14:58 ]
a czy jesli ma blad przepustnicvy dlatego on moze zle chodzic?? czy jak ten blad ewnetualnie usune to moze byc dobzre czy ob sie znowu pojawi??



Awatar użytkownika
darekm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:48
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

Post autor: darekm » wt maja 06, 2008 15:48

coooler1984 pisze:Plyn mam specjalny do przepustnic i to nie dalo efektu zbytnio!! a to obudowe od tego potencjonometru jak zdejme to co cale tam wszytsko zalatc beznyna ekstrakcyjna i pendzelkiem czyscic i potem wysuszyc dokladnie czy dac soebi spokoj z tym?? nno koles ma kabel do kompa a jak ja adoptowac?? grzac silnik do wlaczenia sie witraka czy jak?? ??
O adaptacji możesz poczytać np. tutaj i poszukać w google. Co do rozbierania potencjometru to odradzam. Z tego co wiem raczej się tego nie powinno robić.
Na próbe możesz pożyczyć od kogoś przepustnicę od AEX i sprawdzić czy to na pewno wina przepustnicy/potencjometru.
Z tego co wiem adaptację powinno się przeprowadzać na czystej przepustnicy, więc może najlepiej ją wymontować i porządnie wyczyścić, a po założeniu przeprowadzić adaptację



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości