Temat powraca... [Mk3] gaśnie ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
deSpool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 03, 2004 12:01
Lokalizacja: Wa.
Kontakt:

Post autor: deSpool » śr cze 15, 2005 14:58

Czesc, to i ja sie do tematu dorzuce ;))

2 tygodnie temu wymienilem rozrzad i swiece (Gates + NGK).
Czy przez to, ze nie dalem do nastawu konta wtrysku/zaplonu czy czegos tam mozliwe jest, ze nagle zaczal przy ok 3tys obrotow gasnac?

Silnik 1,8 ABS

Moze kable sie poluzowaly na swiecach? Moze je wymienic?
Jakie kable zalozyc? Pojechac na diagnostyke?

Help... ;)


dawniej :: Golf mkI / Golf mkII / Golf mkIII "New Orlean" / Golf mkIII GT "Special" ...
_________________
VW Klub Polska #121

Baster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 07, 2005 02:05
Lokalizacja: Lezajsk
Kontakt:

Post autor: Baster » śr cze 15, 2005 17:08

Ja mialem dokladnie to samo u siebie wiem jakie to potrafi byc denerwujace
wydalem kupe pieniazkow....bylem chyba we wszystkich serwiasach i nic...sprawdz kopulke zaplonowa....odkrec i zobacz czy wszystko tam wporzadku....przeczyc klemy od akumulatora...jesli masz przeplywomierz przeczysc go....nie wiem jak z czyjnikiem temperatury powietrza zasysanego jesli go masz (w dolocie)...rownierz go wyczysc....preparat do tego nazywa sie chyba carbo cleaner czy jakos tak....u mnie pomoglo wlasnie wyczysczenie tego czujnika.....a mechanicy i serwis seata zdarli ze mnie prawie 1500zl na same czesci ktore nic mi nie daly
.....napisz najlepiej co juz sprawdzales w swoim autku to bedzie mozna pare rzeczy wyeliminowac



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » pt cze 17, 2005 16:08

ku_bi pisze:
briano pisze:
ku_bi pisze:napisz jaki masz silnik -symbol. ja też tak miałem - okazało się, że to czujnik obrotów wału.
Ty kubi u niego jest zwykły 1.8 90KM ABS czyli inne rozwiązanie niż u nas- hall w aparacie główny jest. Ale wymienił zobacz aparat i dalej to samo i zobacz że tak jak u mnie dzieje się to wraz ze wzrostem temp otoczenia, z tym że nie sprawdzał cewkomodułu a to zasadnicza sprawa nie tak??
własnie briano. może pawlon159 podmienisz od jakiegoś kumpla cewkę i sprawdzisz co się będzie działo. Jak czesto gaśnie :?: podczas każdej jazdy :?:
Ku_bi mam pytanko:
Czy Ty wymianiles ten czujnik obrotow walu korbowego, czy przypuszczasz ze to wlasnie on siada? :chytry:


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt cze 17, 2005 20:10

pawlon159 pisze:
ku_bi pisze:
briano pisze: Ty kubi u niego jest zwykły 1.8 90KM ABS czyli inne rozwiązanie niż u nas- hall w aparacie główny jest. Ale wymienił zobacz aparat i dalej to samo i zobacz że tak jak u mnie dzieje się to wraz ze wzrostem temp otoczenia, z tym że nie sprawdzał cewkomodułu a to zasadnicza sprawa nie tak??
własnie briano. może pawlon159 podmienisz od jakiegoś kumpla cewkę i sprawdzisz co się będzie działo. Jak czesto gaśnie :?: podczas każdej jazdy :?:
Ku_bi mam pytanko:
Czy Ty wymianiles ten czujnik obrotow walu korbowego, czy przypuszczasz ze to wlasnie on siada? :chytry:
więc miałem identyczną usterkę jak Ty i briano, przed wymainą czujnika sprawdziłem i wymieniłem wszystko co możliwe, został tylko ecu i czujnik wału. kupiłem czujnik wału - cena w hurcie 483 zł :kac: wymieniłem i po kłopocie, teraz cieszę się jazdą :helm: A dodam jeszcze że stary czujnik był tak poprzepalany, że plastikowa obudowa rozsypała się sama po delikatnym dotknięciu :kac:



Misiek311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn cze 06, 2005 21:51
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Misiek311 » pt cze 17, 2005 21:38

ja mam podobny problem umnie brakuje paliwa i niemoge znaleść napowietrzenia baku bo aż wciąga mi dno do środka



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » sob cze 18, 2005 08:00

kumpel ma golfa 1.6 ABU i miał podobne objawy jak u was, wczoraj przyprowadził go od mechanika i okazało się ze sonda Lambda jest do wymiany oraz zaśniedziała była kostka które zanjduje sie na aparacie zapłonowym po wyczyszczeniu tej kostki jest OK wczoraj jeździlismy cały dzięn i nic się nie działo, dzisiaj wymienią mu tylko jeszcze sonde i powino byc OK



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » sob cze 18, 2005 20:29

ku_bi pisze:
pawlon159 pisze:
ku_bi pisze: własnie briano. może pawlon159 podmienisz od jakiegoś kumpla cewkę i sprawdzisz co się będzie działo. Jak czesto gaśnie :?: podczas każdej jazdy :?:
Ku_bi mam pytanko:
Czy Ty wymianiles ten czujnik obrotow walu korbowego, czy przypuszczasz ze to wlasnie on siada? :chytry:
więc miałem identyczną usterkę jak Ty i briano, przed wymainą czujnika sprawdziłem i wymieniłem wszystko co możliwe, został tylko ecu i czujnik wału. kupiłem czujnik wału - cena w hurcie 483 zł :kac: wymieniłem i po kłopocie, teraz cieszę się jazdą :helm: A dodam jeszcze że stary czujnik był tak poprzepalany, że plastikowa obudowa rozsypała się sama po delikatnym dotknięciu :kac:
kurcze cena tego czujnika jest kosmiczna! :crazy: ale jesli to wlasnie ten czujnik daje.... popalic to coz...
a idzie dostac takie cos uzywane? co o tym sadzisz? pchac sie w to, czy kupic nowy? kurka piec paczek.... za sam czujnik plus jeszcze wymiana ze 100 zl//// :kac:


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob cze 18, 2005 21:00

ciężko kupić coś takiego używanego, na allegro był jakis ale nie do mojego silnika. na szrotach też nie było, więc kupiłem nowy. Używany będzie kilka razy tańszy i można spróbować. a wymiana... po co komuś płacić 100 zł :?: samemu u kumpla na kanale wymieniłem.



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » sob cze 18, 2005 21:18

Baster pisze:Ja mialem dokladnie to samo u siebie wiem jakie to potrafi byc denerwujace
wydalem kupe pieniazkow....bylem chyba we wszystkich serwiasach i nic...sprawdz kopulke zaplonowa....odkrec i zobacz czy wszystko tam wporzadku....przeczyc klemy od akumulatora...jesli masz przeplywomierz przeczysc go....nie wiem jak z czyjnikiem temperatury powietrza zasysanego jesli go masz (w dolocie)...rownierz go wyczysc....preparat do tego nazywa sie chyba carbo cleaner czy jakos tak....u mnie pomoglo wlasnie wyczysczenie tego czujnika.....a mechanicy i serwis seata zdarli ze mnie prawie 1500zl na same czesci ktore nic mi nie daly
.....napisz najlepiej co juz sprawdzales w swoim autku to bedzie mozna pare rzeczy wyeliminowac
witka

a wiec zdazylem juz wymienic:
- aparat zaplonowy
- czujnik temp. silnika
-kostka w stacyjce


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » sob cze 18, 2005 21:37

Spoko stary po pierwsze nie masz pewności że to ten czujnik a po drugie nie jest tak źle bo można kupić taki czujnik eps za 150-200zł także nie jest tak źle , musisz też cewke sprawdzić



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » ndz cze 19, 2005 13:05

briano pisze:Spoko stary po pierwsze nie masz pewności że to ten czujnik a po drugie nie jest tak źle bo można kupić taki czujnik eps za 150-200zł także nie jest tak źle , musisz też cewke sprawdzić
jasne briano... cewke sprawdze tak jak mi to juz pisales wczesniej, tylko nie mam narazie zadnego łosia co by ze mna jechal ... i mi pomógl ! ale i tak w poniedzialek wstawiam go z powrotem do tych *#cenzura#* co mi skasowali 500 zl i niech sprawdzaja,... auto im zostawie na tydzien. Musza do tego dosjc do cholery... :crazy:
jak cos bedziesz wiedzial wiecej odnosnie swojego autka, to dawaj znac! :pub: i jak tu sie nie napic? hehe


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » ndz cze 19, 2005 13:31

Kur... u mnie on ostatnio chyba wuczuł że mam gotówy aby go naprawiać i chyba się namyślił normalnie jeździć :grin:
Przez ostatni tydzień zrobilem chyba z 500km i ani razu nie zgasł raz tylko nie chciał zapalić brak iskry po 40 sek odpalił i ośka Panie.
Także ja narazie stopuje jak u ciebie już będzie wiadomo o co chodzi na 100% to pisz.



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » ndz cze 19, 2005 13:40

briano pisze:Kur... u mnie on ostatnio chyba wuczuł że mam gotówy aby go naprawiać i chyba się namyślił normalnie jeździć :grin:
Przez ostatni tydzień zrobilem chyba z 500km i ani razu nie zgasł raz tylko nie chciał zapalić brak iskry po 40 sek odpalił i ośka Panie.
Także ja narazie stopuje jak u ciebie już będzie wiadomo o co chodzi na 100% to pisz.
WOW! :bajer: oby tak dalej ci szedl!
a u mnie lipa... co prawda jak jest teraz troszkie choldniej, to autko mi jezdzi... gorzej gdy popoludniu zrobi sie cieplej... to jak reka odjol.... przejade 2km i lipa.... poprostu sam od siebie sie wylancza iznow te czekanie 40 sekund zeby odpalił... kurka szlak mnie trafia
:grrr:


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 490 gości