Świece zapłonowe do NZ 3 elektrodowe, prawda czy mit?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » wt kwie 29, 2008 17:25

Ja też coś mam..z sieci...

Świece sportowe dzięki wydajniejszej iskrze przyczyniają się do lepszego dopalenia mieszanki paliwowej, a co za tym idzie do uzyskania większej ilości energii z tej samej dawki paliwa.



Dzięki wynalezieniu nowej zasady użycia elektrod w świecach BRISK PREMIUM udało się uzyskać zawsze 2 lub 3 iskry na jeden impuls aparatu zapłonowego. (ZC - 3 iskry, TXS - 2 iskry). Iskry przeskakują w trzech, ewentualnie w dwóch płaszczyznach. Płaszczyzny przeskoku iskier są w porównaniu z rozmiarami obszaru ciśnieniowego znacznie od siebie oddalone, w związku z tym do spalania mieszanki paliwowej może dojść jednocześnie w kilku miejscach. Część pracująca świecy zapłonowej jest wysunięta do komory spalania i nie jest osłonięta elektrodą zewnętrzną, która stwarzając cień uniemożliwiałaby całkowite spalenie mieszanki.



Dzięki nowemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu w oparciu o obwód zależnych elektrod pomocniczych możemy zaobserwować udokumentowane zalety:

- zwiększenie szybkości spalania szczególnie w początkowej fazie po zapaleniu się mieszanki paliwowej - faktem jest, że mieszanka jest zaiskrzona w więcej niż w jednym miejscu jednocześnie w najkorzystniejszym miejscu zapalenia
- szybsze uwalnianie energii z paliwa, a co za tym idzie lepsze wykorzystanie paliwa i mniejsze wydalenie niespalonego paliwa poprzez gazy do układu wydechowego
- znaczne obniżenie niezapalonych i przepalonych cykli co ma wyrównać pojedyńcze aktywne cykle silnika
- równomierna praca silnika na niskich obrotach
- silnik prężniej przyspiesza
- obniża się zużycie paliwa w przypadku jazdy ekonomicznej
- zmniejsza się emisja spalin szkodliwych dla środowiska

[ Dodano: 29 Kwi 2008 17:26 ]
Dodam jeszcze że teoria i praktykja to odbiegające od siebie tematy...
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2008 17:27 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » wt kwie 29, 2008 18:10

a tak w ogole to co ile sie wymienia swiece??
dodam,ze mam LPG



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 165 gości