Montaż tempomatu w MK4 TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
seti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: seti » śr maja 28, 2008 19:41

Dzięki Gitner, ja już mam wszystko podłączone, wiązki nie miałem oryginalnej tylko dorabiałem.
viper82 pisze:Dziś dostałem sie do podszybia, do czarnej skrzynki, zlokalizowałem czarną wtyczkę i już wszystko wiem, ale nurtuje mnie ten bezpiecznik co z nim zrobić.

Dokładniej tego nie kumam
Pin ten należy zamontować w zaślepce czarne gniazda i włożyć całość do tego gniazda
Jak masz oryginalną wiązkę do tempomatu, to przy jednym kablu powinna być właśnie takie chyba czarne złącze czy jakoś tak (numer 1 na rysunku) i w to wkładasz ten wyjęty PIN z bezpiecznika, a w miejsce tego skąd go wyjąłeś wkładasz kabel idący od tego złącza czarnego (numer 2 na rysunku)
Obrazek

Jak nie masz oryginalnej wiązki, to podłącz pod ten kabel przy bezpieczniku kabel od PINu nr 6 ze złącza przy manetce bez wyciągania go. Ja zciągnąłem trochę izolacji z niego i podlutowałem do niego właśnie ten kabelek od manetki, poźniej zaizolowałem taśmą. Oczywiście przed podłączanim tego kabelka trzeba wyjąć bezpiecznik lub odłącyć klemę od akumulatora.
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 19:44 przez seti, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdrawiam
seti

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr maja 28, 2008 21:32

Seti smiga ci tempomat? Z czym byl problem?


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
seti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: seti » śr maja 28, 2008 22:10

Gitner pisze:Seti smiga ci tempomat? Z czym byl problem?
No właśnie na razie mi nie śmiga. Ale wczoraj jak przytrzymałem chwilę przycisk RES, to zaczął przyspieszać, chyba mi coś nie łączy w manetce, gdzieś na angielskim forum czytałem, że mogą styki być zaśniedziałe w manetce. Jak będę miał więcej czasu to się jeszcze zajmę nim, ale to pewnie dopiero nastąpi za parę tygodni. Tempomat mi nie jest aż tak bardzo potrzebny, ale jak zakładałem licznik z komputerem, to dokupiłem manetkę używaną do sterowania komputera i jednocześnie z tempomatem, wiec co mi szkodziło podłączyć tempomat. Z logów z VAGa wynika, że niby wszystko jest OK, ale podobno jak coś źle styka w manetce to może tempomat nie działać. Może spróbuję na zwykłych przełącznikach i wtedy się okaże co jest nie tak.


pozdrawiam
seti

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr maja 28, 2008 22:35

seti pisze:Z logów z VAGa wynika, że niby wszystko jest OK
Oj chyba nie.. Cruise system powinien miec chyba zawsze wartosc 0.0, a tak wogole to porownaj sobie moje logi, twoje troche sie roznia
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 22:40 przez Gitner, łącznie zmieniany 1 raz.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

viper82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 06, 2008 17:27
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: viper82 » śr maja 28, 2008 23:26

Wielkie dzięki Seti właśnie tak myślałem, ale nie byłem pewien w 100%

Tutaj gość sprzedaje całą wiązkę, widać na niej tą czarną kostkę :dol:

http://www.allegro.pl/item373547499_tem ... skoda.html

Tyle kasy za byle kupa :hehe:

No nic chyba już wszystko wiem, jak zrobię to się pochwale czy działa :D
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » pt maja 30, 2008 13:42

tak czytam i czytam i jakos nie moge załapać... Mógłby mi ktoś po chłopsku wytłumaczyć??
Kupiłem manetke z leona 8L0 953 513 J. Nie stety nie mam wiązki :( Który pin jest do czego, i co jak podłączyć??
Obrazek

[ Dodano: 30 Maj 2008 15:03 ]
da się tą ori kostke czymś zastąpić??
Ostatnio zmieniony pt maja 30, 2008 15:02 przez Niemiec, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
seti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: seti » pt maja 30, 2008 17:18

Niemiec przeczytaj ten wątek.
Ja nie miałem oryginalnej wiązki i zastąpiłem ją kabelkami od komputera, te co się podłącza obudowę z płytą główną. Wtyczki idealnie pasują do tej kostki przy manetce, a z drugiej strony w złączce w skrzynce w przedziale silnika to po prostu podlutowałem kabelki, do bezpiecznika też podlutowałem do odpowiedniego kabla.


pozdrawiam
seti

Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » sob maja 31, 2008 16:45

seti mógłbyś pyknąć fotke jak to wszystko zlepiłeś??


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
seti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: seti » sob maja 31, 2008 17:27

Niemiec pisze:seti mógłbyś pyknąć fotke jak to wszystko zlepiłeś??
Teraz nie zrobię wszystkich fotek, bo bym musiał ściągać poduszkę i kierownicę.
Do wtyczki w przedziale silnika podlutowałem kabelki, nie wyszło to ładnie, ale jak się nie chce wydawać kasy rzędu 100-150zł na wiązkę, to trzeba kombinować, a wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek

Do tej wtyczki przy manetkach użyłem takich kabelków:
Obrazek
ładnie pasują do tej wtyczki
Do bezpiecznika podlutowałem podobnie jak do tej pierwszej wtyczki.
Może za 2 tygodnie jak będę miał czas to zajmę się swoim tempomatem i sprawdzę dlaczego jeszcze nie działa i może wtedy zrobię jakieś fotki jak nie zapomnę.


pozdrawiam
seti

viper82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 06, 2008 17:27
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: viper82 » sob maja 31, 2008 22:12

Seti jeżeli podłączyłeś to według schematu, to możliwe, że wiem co jest, przymierzam się do założenie u siebie tempomatu, i na stole podłączałem wiązkę do manetki, okazuje sie, ze gdy przełączę na ON to cały czas mam zwarty nie ten kabel co chce. Jeżeli dobrze pamiętam, to mam zwarty SET w pozycji ON. Muszę to jeszcze raz przejrzeć dokładnie, możliwe, ze te manetki są troszkę inne. Dam znać jak troszkę sie odrobię...
Pozdrawiam :bajer:
Ostatnio zmieniony sob maja 31, 2008 22:13 przez viper82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » sob maja 31, 2008 22:21

dziś zdjąłem poduszke i tu wiem jak to wygląda, ale nie moge znaleść tej wtyczki pod maską :grrr: Jakiś chyba ślepy jestem :grrr: Ma ktoś fotkę gdzie tego szukać??


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
seti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: seti » sob maja 31, 2008 22:26

viper82 pisze:Seti jeżeli podłączyłeś to według schematu, to możliwe, że wiem co jest, przymierzam się do założenie u siebie tempomatu, i na stole podłączałem wiązkę do manetki, okazuje sie, ze gdy przełączę na ON to cały czas mam zwarty nie ten kabel co chce. Jeżeli dobrze pamiętam, to mam zwarty SET w pozycji ON. Muszę to jeszcze raz przejrzeć dokładnie, możliwe, ze te manetki są troszkę inne. Dam znać jak troszkę sie odrobię...
Pozdrawiam :bajer:
Podłączałem według schematu, ale jak testowałem w VAGu, to wyglądało, że jest OK, tzn. na odpowiednich pozycjach zmieniały się wartości. No ale może i coś jest źle podłączone albo manetka uszkodzona.
Jak viper82 założysz u siebie i Ci zadziała to daj znać co i jak.

[ Dodano: 31 Maj 2008 22:43 ]
Niemiec pisze:dziś zdjąłem poduszke i tu wiem jak to wygląda, ale nie moge znaleść tej wtyczki pod maską :grrr: Jakiś chyba ślepy jestem :grrr: Ma ktoś fotkę gdzie tego szukać??
Jest w białej puszce przy podszybiu, patrz zdjęcia
Obrazek
Obrazek
to ta czarno-fioletowa wtyczka, tylko żeby się do niej dostać trzeba zdemontować mechanizm wycieraczek


pozdrawiam
seti

viper82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lut 06, 2008 17:27
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: viper82 » sob maja 31, 2008 22:46

Niemiec ta wtyczka którą pokazał na zdjeciu Seti znajduje się na podszybiu, musisz odkręcić wycieraczki, zdjąć podszybie, odkręcić mechanizm wycieraczek (3 śrubki), i po stronie kierowcy masz puszkę, ja akurat miałem ja czarną, odkręcasz dwie plastikowe nakrętki i tam znajdziesz tą czarną wtyczkę.

Seti na pewno dam znać, bo temat jest bardzo ciekawy, a na razie mój golfik jest zaniedbywany, bo nie mam czasu się nim zająć. Muszę przewalić zaległą robotę, wtedy się z nim pobawię.



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » sob maja 31, 2008 23:11

seti takiej właśnie fotki potrzebowałem :) Bo ja nie wiem czemu, szukałem tej kostki przy komputerze :mlotek:
Pokażcie chopaki jak jeszcze to zrobiliście przy bezpiecznikach


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 214 gości