szarpnie przy delikatnym puszczeniu gazu i ponownym dodaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn mar 10, 2008 20:02

TomiTT pisze:dobra nie ważnie bo odbiegamy od tematu a autko NADAL JEŹDZI i to bardzo dobrze....lecz jestem uszczypliwy co do wszelkich szarpnięc i stuków i chciałbym to wyeliminować :jezor:
No to musimy zacząć działać, bo AEE widzę mają to do siebie, że coś tam ciągle podszarpuje. Od czego zaczynasz?



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn mar 10, 2008 20:09

wolfzan pisze:
TomiTT pisze:dobra nie ważnie bo odbiegamy od tematu a autko NADAL JEŹDZI i to bardzo dobrze....lecz jestem uszczypliwy co do wszelkich szarpnięc i stuków i chciałbym to wyeliminować :jezor:
No to musimy zacząć działać, bo AEE widzę mają to do siebie, że coś tam ciągle podszarpuje. Od czego zaczynasz?
Nie tylko aee w moim aam poszarpuje jak delikatnie dodaję gazu i to nie ważne czy podczas jazdy czy na luzie. Wymieniłem kopułkę i palec i jest trochę lepiej ale to jeszcze nie to, chyba trzeba przyjrzeć się kablom i świecom.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn mar 10, 2008 20:18

paulox pisze:Wymieniłem kopułkę i palec i jest trochę lepiej ale to jeszcze nie to, chyba trzeba przyjrzeć się kablom i świecom.
Ja mam kable i świece wymienione, za to kopułka nie. Może u mnie to będzie przyczyną.



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 20:52

Lub panowie AEE nie jest dla wybrednych :helm: ale u mnie to jest dziwne że szarpnięcie nie jest synchroniczne do poszczenia gazu.. następuje po krótkiej chwili...
wolfzan jak jest u Ciebie ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn mar 10, 2008 21:07

U mnie wygląda to tak:

Ruszam, zmiana biegu na 2, wysprzęglam: szarpnięcie. Przy każdej zmianie biegu i puszczaniu sprzęgła jest szarpnięcie. Czym szybciej puszczę sprzęgło tym mocniej szarpie. Przy umiejętnym, delikatnym dodaniu gazu i powolnym puszczaniu sprzęgła szarpnięcia praktycznie nie ma. Szarpnięcia są też przy dodawaniu i puszczaniu gazu. Np: jadę na 3 biegu dodam gazu - jest szarpnięcie. I znowu czym mocniej dodam gazu, tym mocniej szarpie. Kolejna sprawa. Jadę sobie na jakimkolwiek biegu, puszczam gaz i jest szarpnięcie....

Nie mam pojęcia co jest przyczyną tego. Przyzwyczaiłem się do jazdy z tym, ale jadąc z kimś jest to jednak irytujące.



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 10, 2008 21:16

u mnie przy wysprzęglaniu nic takiego się nie dzieje... tylko operacje gazem powodują taki obiaw..no i jeszcze gdy chce zarzyć troche sportowej jazdy to też przy puszczaniu sprzęgła po zmianie biegu raz mocno szarpnie .. jeżdżąc Fiatem Bravą mojego taty zauważyłem że gdy jest zimny szarpie przy wysprzęglaniu więc to coś wspólnego może ...tyle ze jak silniczek się zagrzeje wszystko jest ok ...
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 21:20 przez TomiTT, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » wt mar 11, 2008 16:35

U mnie na zimny silniku szarpnięcia przy zmianie biegu są znikome. Jak się rozgrzeje to wtedy daje czadu z szarpaniem.



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » czw mar 13, 2008 17:34

no to u mnie prawie tak samo :/ nie wiem gdzie jest tego przyczyna.. może czas się z tym pogodzić :smoke:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Krzysiek2831
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 07, 2008 21:24
Lokalizacja: kraków

Post autor: Krzysiek2831 » wt paź 07, 2008 21:34

Witam serdecznie.Mam pytanie czy uporał sie Pan z szarpaniem po puszczeniu/dodaniu gazu.Mam ten sam problem , wymieniłem sporo rzeczy i nic nie pomaga.Jeżeli doszedł Pan do sedna problemu to będę wdzięczny za podpowiedz na maila sliwakrzys@o2.pl.
p.s
W fiacie siena 1.6 16v mam ten sam problem i nie mogę sobie poradzić
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości