Szyba czołowa rozwaliłem fotelem jak ją zdemontować

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wajda1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw maja 03, 2007 20:45
Lokalizacja: Stargard Szczecinski-Morzyczyn
Kontakt:

Post autor: wajda1 » pn sty 21, 2008 06:43

bodzio_j pisze:Szczepan, nie warto bawić się w używane szyby przednie. Kup nową. Zazwyczaj jeśli kupujesz w warsztacie to montaż masz gratis.
dokladnie,oczedzisz moze ze 100zl,a moze sie okazac ze szyba lezala gdzies iewiadomo ile i peknie po jakims czasie,i ponowny ydatek,ja juz tak mialem :grrr:
a oprucz tego,to wlozenie tez ie bedzie takie chop siup,wiec tez radzilbym ci kupienie nowej szyby


[url=http://imageshack.us][img]http://img217.imageshack.us/img217/1164/95ad095b5ec71a8apa6.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn sty 21, 2008 09:10

Spoko dasz radę to zrobić jak masz jako takie pojęcie o mechanice i nie uciekałeś w szkole podstawowej z lekcji "prac ręcznych".

Najlepiej robić to we 2
Wypchnij szybe nogami od środka (na nogach jakieś miękkie buty-trampki najlepiej) a drugi z zewnątrz asekuruje żeby ci na maske nie spadła.Wypychasz od rogu powoli, punktowo i oczywiście przy temperaturach jakie są teraz to garaż jest nieodzowny.
Potem nowa szyba w uszczelkę kabel elektryczny ,wstawiasz dół powoli wciągasz uszczelkę do wewnątrz) wyciągając kabel (możesz sobie taki haczyk zrobić z dutu w kształcie litery L i tym delikatnie podciągać uszczelkę jakby ci sie zawijała)
Druga osoba dociska szybę w miejscu gdzie ciągniesz kabel -całośc zajmie ci z 20 min.
I nie przejmuj się tym co ktoś pisał o starej szybie-to nie mleko nie zepsuje się od leżenia.
Przy kupnie nowej ,zwracaj jedynie uwagę czy nie jest porysowana -stare tak mają od wycieraczek a czasem od skrobania szronu jakimiś kielniami murarskimi :rotfl:

Chyba że masz kaski opór to rzeczywiście wóz na warsztat a ty na kawkę ...

Powodzenia Flat



Awatar użytkownika
Szczepan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 16, 2005 00:43
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: Szczepan » pn sty 21, 2008 10:58

Dziekuje chłopaki za porady nie kiedy zabieram sie za szybke pawmietam ze raz sam przednia szybe wymienialem w maluszku w podobny sposob u kolesia zalatwilem szybe ale ja to mam pecha z tymi szybami :-) pozdrawiam



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » pn sty 21, 2008 11:57

Ja w wakacje płaciłem za wymiane szyby 255 zł. Szyba nówka, zamontowana w 15 minut i naklejka przeniesiona. w pewne rzeczy uważam że nie warto się bawić bo można sobie dodatkowych kosztów narobić. A pozatym to szyba musiała już być bardzo zmęczona skoto od uderzenia zagłówka poszła albo masz jakies naprężenia że wystarczyło udeżenie zagłówka żeby ją zbić.


Obrazek Obrazek

miljack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 22, 2007 00:46
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Post autor: miljack » pt sty 25, 2008 02:18

Wiec Panowie, tak jak pisal kolega flatron316 wymiana szyby to banał , po :kufel: :kufel: , razem z 2 kumplami w sumie zajelo nam to 25 minut z czego 5 minut wkładanie , a resztę czasu zajelo nam nasmarowanie uszczelki i poszukanie sznurka ;) wkładaliśmy szybę która wyjmowalismy do oczyszczenia z parchli podszybia, nie pekla ... Fotek nie wrzucam bo akcja byla niezaplanowana.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sty 25, 2008 10:17

Ja rozbiłem przednią szybę, jak montowałem przednie głośniki - to dopiero kicha...


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Szczepan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 16, 2005 00:43
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: Szczepan » ndz sty 27, 2008 14:57

No szybka wymieniona z kolesiem po piwku 30 min i po sprawie dzis rano padał deszczyk i w rogu na dole po lewej przy szybie lekki przeciek kurcze jak to zwalczyć bo sie woda zbiera a tak to ogólnie sucho wszędzie i jeszcze jak na złość szyber dachu zaczelo mi kapać :crazy: ile ja musiałem sie najeździć za szybą nigdzie na szrotach nie mogłem znaleść nie było znalazłem na jednym tylko szrocie i koleś chciał 150 zł i mówi że sam mam sobie wyciągnąć porąbało go pojechałem do auto szyby i za nowa dałem 130 zł
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 15:07 przez Szczepan, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości