światła dzienne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » sob sty 19, 2008 13:57

Tak to wszystko działa ,ale problem w tym że nie świecą światła pozycyjne, chociaż jeden przewód z sterowania przekaźnikiem jest podłączony do św.postojowych,a po przekręceniu włącznika w pozycję świateł postojowych gasną światła dzienne.,więc jak to teraz rozgryść żeby działały razem z światłami dziennymi światła pozycyjne



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob sty 19, 2008 14:15

Coś przekombinowałeś z pozycyjnych małeś tylko pobrać sygnał czyli nie przecinać kabla lecz tylko do niego się wpiąć
A minus ze światła mijania od strony kabla który zasila żarówkę plusem po przekręzeni włącznika w tą pozycje



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » sob sty 19, 2008 15:33

JA tak to podłączyłem Do przekaznika ida 4 przewody czewrony (postojówki i jednoczesnie zasilanie dziennych swiateł), Czarny masa, Biały do dziennych swiateł, Zielony Swiatła mijania. Tak to rozgryzłem i zamontowałem i dział :bigok:


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » sob sty 19, 2008 17:52

Chyba nic nie przekombinowałem gdyż nie przecinałem przewodu od postojowych tylko się do niego podpiołem (+),a reszta to dokładnie tak samo jak jest w/w instrukcji,i wszystko działa normalnie tzn.po włączeniu zapłonu światła dzienne zapalają się w trakcie rozruchu gasną, po odpaleniu auta znowu świecą ,po przekręceniu wł.świateł w pozycję postojowych lub mijania gasną,i wszystko jest OK tylko do przepisów na zachodzie bo tam nie muszą przy światłach dziennych świecić postojowe(tył). Instalacja w tym komplecie też już była zrobiona oryginalna tzn.kable podłączone do przekaźnika tylko podłączyć do 2xmasa,+św.postojowe jeden przewód do przekaźników poz.75 i (+)na akum. i wszystko działa tylko nie postoje.Nie bardzo rozumiem co pisze kolega Pszczyna pisząc o sterowaniu z świateł mijania (czy chodzi o ten kabel który w/w instrukcji jest połączony do przekaźnika nr.75 czy trzeba jeszcze jakiś dodatkowy przewód i gdzie go podłączyć



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob sty 19, 2008 18:54

Podałem ci rozpiskę aby podłączyć światła pomijając schemat HELLI
i masz jeden podstawowy błąd podczas uruchamiania silnika czyli wprost ze stacyjki nie powinne swiecić ponieważ dodatkowo obciążasz akumulator



stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » sob sty 19, 2008 19:14

Tak ,ale wydaje mi się że nie obciążają, gdyż w trakcie rozruchu gasną podobnie jak radio czy inne urządzenia ,hyba ktoś z HELLI nad tym myślał jedynie nie przewidział, że w Polsce wymyślą coś takiego jak światła z tyłu w dzień,ale do rzeczy nie wierzę żeby tego nie szło rozgryźć słyszałem że muszą być jakieś diody żeby prąd nie wracał, ale nie bardzo wiem o co chodzi, ale nie wierzę żeby nikt z forumowiczów nie mógł mi pomóc,może jakiś schemacik z opisem bo wydaje mi się że 80% jest zrobione



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 547 gości