Ciężko wchodzące biegi. Co robić ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » śr maja 18, 2005 14:24

W żadnym wypadku nie wtłaczaj do skrzyni tawotu, bo to bardzo nie rozsądny pomysł. Zacznij od wymiany oleju w szkrzyni. W sklepie powiesz czego potrzebujesz, facet za ladą coś ci zaproponuje. Jeśli masz kanał to powinieneś sobie poradzić. Należy znaleźć korek spustowy i zalewowy. Nie jestem pewien czy jest jakiś kontrolny. Można też zamontować specjalny ciężarek na cięgnie, już była dyskusja na ten temat. Ewentualnie zestaw naprawczy, który kosztuje 8zł, taka plastikowa kulka. Znajduje isę ona dokłądnie pod lewarkiem.



mnemonic

Post autor: mnemonic » czw maja 19, 2005 21:18

Ale banał u mnie: nową linkę trzeba było naciągnąć, bo pancerz linki wlazł trochę na plastik ten od regulacji :chytry:

Teraz biegi wchodzą dobrze, może nie rewelacyjnie ale dobrze. A docisk to już inna sprawa :bajer:



Awatar użytkownika
tucha007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob maja 14, 2005 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tucha007 » pt maja 20, 2005 11:43

witam. Pewna nie jestem w 100% ale moj problem polegal na bardzo podobnych objawach. Najpierw ja bym polecala sprobować przykrecic poprostu srobke od biegów, koło silnika ( nie wiem jak to sie nazywa ), a pozniej wymieniac olej. Mialam ten problem tydzien temu. Powodzenia. :satan:


VW golf 4ever !
pozdra__VW__iam

Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » pt maja 20, 2005 21:47

sylvii pisze:im bardziej silnik się rozgrzeje, tym gorzej
U mnie jest tak samo, na zimnej skrzyni luzik, ładnie wchodzi 1 i wsteczny, ale gdy tylko tem jest powyżej 70 stopni to jedynka ciężko wchodzi i zgrzyta; wsteczny tak samo. Reszta biegów wchodzi raczej ok (tzn nie zgrzyta wogóle, a i nie trzeba się siłować).

Czy zatem to może być wina oleju?? tzn gdy jest zimny toi jest poprzylepiany do trybików, ale gdy się rozgrzeje to spływa i źle smaruje?? Czy to tak włąśnie działa??

Czy to, że ma te obhawy tylko na 1 i wstecznym to w miarę normlane przy braku oleju, czy może to zwiastuje wymaine/remont skrzyni?


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » pt maja 20, 2005 21:48

sylvii pisze:im bardziej silnik się rozgrzeje, tym gorzej
U mnie jest tak samo, na zimnej skrzyni luzik, ładnie wchodzi 1 i wsteczny, ale gdy tylko tem jest powyżej 70 stopni to jedynka ciężko wchodzi i zgrzyta; wsteczny tak samo. Reszta biegów wchodzi raczej ok (tzn nie zgrzyta wogóle, a i nie trzeba się siłować).

Czy zatem to może być wina oleju?? tzn gdy jest zimny toi jest poprzylepiany do trybików, ale gdy się rozgrzeje to spływa i źle smaruje?? Czy to tak włąśnie działa??

Czy to, że ma te obhawy tylko na 1 i wstecznym to w miarę normlane przy braku oleju, czy może to zwiastuje wymaine/remont skrzyni?


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » pt maja 20, 2005 21:48

sylvii pisze:im bardziej silnik się rozgrzeje, tym gorzej
U mnie jest tak samo, na zimnej skrzyni luzik, ładnie wchodzi 1 i wsteczny, ale gdy tylko tem jest powyżej 70 stopni to jedynka ciężko wchodzi i zgrzyta; wsteczny tak samo. Reszta biegów wchodzi raczej ok (tzn nie zgrzyta wogóle, a i nie trzeba się siłować).

Czy zatem to może być wina oleju?? tzn gdy jest zimny toi jest poprzylepiany do trybików, ale gdy się rozgrzeje to spływa i źle smaruje?? Czy to tak włąśnie działa??

Czy to, że ma te obhawy tylko na 1 i wstecznym to w miarę normlane przy braku oleju, czy może to zwiastuje wymaine/remont skrzyni?


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » ndz maja 22, 2005 10:38

A u mnie jest dokładnie odwrotnie, tzn. cieżko wchodzą biegi (szczególnie I i II) na zimnym silniku a jak przejadę parę kilometrów to zaczyna być ok. i później jak silnik jest już rozgrzany to też jest cały czas w porządku. Czy to też może być wina oleju?
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości