Nie odpala Golf

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 01, 2008 22:57

Fakt, z tej fotki źle wypatrzyłem o co biega, kasuję post


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

baggio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt lip 11, 2006 19:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: baggio » śr sty 02, 2008 08:30

Jozef pisze:Chwilę panowie, żeby nie namieszać baggio. Masa rozrusznika nie może być dołączona do żadnej śruby przy wyłączniku elektromagnetycznym (bendiksie jak ktoś to nazwał). Przypuszczam że jest to przewód doprowadzający prąd do zacisku stojana i przeważnie jest on przylutowany do miedzianego bolca odizolowanego od obudowy rozrusznika. Zdarza się, że to się odlutuje i trzeba polutować od nowa. Ale do tej operacji rozrusznik musi być wyciągnięty na stół, to musi być porządnie zlutowane lutownicą 400W.
To nie mogło się okręcić, bo przykręcane nie jest>

konkretna odpowiedz ..Masz punkcik:)dziś będę to robił jak zrobię to napisze

[ Dodano: 02 Sty 2008 14:30 ]
Panowie autko odpala już pięknie:)punkcik poleciał do JOZEFA gdyż dał konkretną odpowiedz co zrobić.Wykręciłem rozrusznik 3 śruby , wyjąłem go na stół i okazało się że ta taśma która idzie z bendiksa do miedzianego bolca który jest umieszczony na rozruszniku odlutowała się.W garażu poszukałem lutownicy znalazłem tylko 250W rozgrzałem wziąłem cynę , wyczyściłem bolec i ładnie wszystko zalutowałem.

Obrazek

na zdjęciu widać o jaki bolec chodzi i o jaką taśmę


Moje autko:)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1022151&sid=3a762b320d640d7f941313ea8916555c#1022151

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości