[MK3] silnik sie wyłancza w czasie jazdy! pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pt maja 13, 2005 13:17

Też mozliwy przypadek z tym siteczkiem, tylko nie mogę znaleźć argumentu na to, skąd siteczko wie że autko przejechało 4 - 5 km? Za dużo powietrza i gaśnie - myslę że kierowca próbuje gazem utrzymać obroty więc przepustnice domyka, a silnik i tak gaśnie. Już miałem takie objawy w Peugocie, wymieniłem nawet pompkę paliwową, niestety nic to nie dało, nadal gasł jak mu odbiło. Według mnie problem dotyczy raczej zasilania paliwem lub pracy zaworów.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pt maja 13, 2005 14:45

Dodam takie pytanko.
Czy jak nie skasujemy w pore inspekcji olejowych i przegladowych, to jak zapali sie nam SERV to trzeba jechac do serwisu. Ale jak zachowuje sie auto.
Kolega w BMW ma tak, ze przejedzie 300 metrow i auto gasnie. Zapala pozniej i moze jechac, jest to tak zrobione zeby dojechal do najblizszego serwisu.


Pozdrawiam,
Piotrek

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt maja 13, 2005 16:41

ZimA pisze:Witam !!! Ja miałem to samo jak pawlon159 jadąc samochodzik gasł i po odzcekaniu dłuższej chwili dał się odpalić ale po przejechaniu około 4-5 km znowu gasł. Myślałem, że to wina paliwka więc zalałem 98 ale to nic nie pomogło. Pojechałem do swojego znajomego, który jest mechanikiem główkował prawie cały dzień z ojcem co to może być. Ja międzyczasie kupiłem uszczelkę pod głowicę i pare innych dupereli. Zajechałem do gościa pod wieczorek i co się okazuje, że kolega z ojcem wydumali co to jest a był to pęknięty przewód (nie wiem od czego ale jak wrócę z roboty to się go zapytam i napiszę) i za dużo powietrza zasysał. Po wymianie autko śmiga do dzisiaj bez problemu.
napisz koniecznie, to będzie cenna informacja dla paru osób :bigok:



Awatar użytkownika
pawlon159
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 07:15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: pawlon159 » pt maja 13, 2005 17:09

bylem dzis w warsztacie co zajmuja sie tylko VW i Audi, i gosc od razu dal diagnoze ze to cewka w aparacie zaplonowym, palec rozdzielacza...... i im bedzie sie robilo na dworze cieplej, tym czesciej mi sie bedzie wylanczal silnik..... podobno maja duzo takich przypadkow wlasnie w tych silnikach... 1.8ABS.... takze 200 zl mnie to szarpnie jak nic..... zobaczymy.... aparat zaplonowy daje dupy. :crazy:


Pawlon159
VOLKSWAGEN - DA WEISS MAN, WAS MAN HAT.

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt maja 13, 2005 19:31

pawlon159 pisze:bylem dzis w warsztacie co zajmuja sie tylko VW i Audi, i gosc od razu dal diagnoze ze to cewka w aparacie zaplonowym, palec rozdzielacza...... i im bedzie sie robilo na dworze cieplej, tym czesciej mi sie bedzie wylanczal silnik..... podobno maja duzo takich przypadkow wlasnie w tych silnikach... 1.8ABS.... takze 200 zl mnie to szarpnie jak nic..... zobaczymy.... aparat zaplonowy daje dupy. :crazy:
jak masz mozliwość to przełóż od jakiegoś kumpla cewkę-aparat zapłonowy i zobacz jak się auto zachowuje. a palec np. EPS-a kosztuje 15 zł :bigok:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt maja 13, 2005 19:45

pkirylcz pisze:Dodam takie pytanko.
Czy jak nie skasujemy w pore inspekcji olejowych i przegladowych, to jak zapali sie nam SERV to trzeba jechac do serwisu. Ale jak zachowuje sie auto.
Kolega w BMW ma tak, ze przejedzie 300 metrow i auto gasnie. Zapala pozniej i moze jechac, jest to tak zrobione zeby dojechal do najblizszego serwisu.
Jeśli mówisz o MK3 to nie ma żadnych konsekwencji. To na szczęście nie BMW. Zreszta w nowszych autach zaczyna to już byc przesadą. Ostatnio kumpel w Lagunie na autostradzie w Niemczech dostał na wyswietlaczu komunikat, że wzrosło ciśnienie w oponach i powinien zwolnić - oczywiscie olał to, jednak komp był uparty i po chwili stopniowio ograniczał ciśnienie doładowania :P


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt maja 13, 2005 19:49

Corvax pisze:
pkirylcz pisze:Dodam takie pytanko.
Czy jak nie skasujemy w pore inspekcji olejowych i przegladowych, to jak zapali sie nam SERV to trzeba jechac do serwisu. Ale jak zachowuje sie auto.
Kolega w BMW ma tak, ze przejedzie 300 metrow i auto gasnie. Zapala pozniej i moze jechac, jest to tak zrobione zeby dojechal do najblizszego serwisu.
Jeśli mówisz o MK3 to nie ma żadnych konsekwencji. To na szczęście nie BMW. Zreszta w nowszych autach zaczyna to już byc przesadą. Ostatnio kumpel w Lagunie na autostradzie w Niemczech dostał na wyswietlaczu komunikat, że wzrosło ciśnienie w oponach i powinien zwolnić - oczywiscie olał to, jednak komp był uparty i po chwili stopniowio ograniczał ciśnienie doładowania :P
z tą laguną to oczywiście żartujesz :?:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt maja 13, 2005 21:44

Nie - szkoda że nie widziałeś jego miny :rotfl:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

jakub1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 07, 2005 19:44
Lokalizacja: swinoujście

Post autor: jakub1 » pt maja 13, 2005 21:50

cześć ja miałem podobne objawy, tylko w silniku 1,9TD.Totalnie było zapchane sitko przy pływaku i do tego rąbnięty jeden z zaworów odcinających



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob maja 14, 2005 14:45

Corvax pisze:Nie - szkoda że nie widziałeś jego miny :rotfl:
:panna: ale kaszana :rotfl:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » sob maja 14, 2005 20:12

ku_bi pisze:
pawlon159 pisze:bylem dzis w warsztacie co zajmuja sie tylko VW i Audi, i gosc od razu dal diagnoze ze to cewka w aparacie zaplonowym, palec rozdzielacza...... i im bedzie sie robilo na dworze cieplej, tym czesciej mi sie bedzie wylanczal silnik..... podobno maja duzo takich przypadkow wlasnie w tych silnikach... 1.8ABS.... takze 200 zl mnie to szarpnie jak nic..... zobaczymy.... aparat zaplonowy daje dupy. :crazy:
jak masz mozliwość to przełóż od jakiegoś kumpla cewkę-aparat zapłonowy i zobacz jak się auto zachowuje. a palec np. EPS-a kosztuje 15 zł :bigok:
Czekajcie bo ja nie jestem aż tak bardzo kumaty to są 2 oddzielne cewki w aucie?? jedna ta przy podszybiu tak? a druga ta w aparacie zapłonowym?? Kurcze bo mnie też ten problem dotyczy i chciałbym wiedzieć co trzeba wymienić wystarczy jak wymienie kopułkę i palec?? wytłumaczcie mi to łopatologicznie :grin: Oczywiście poczekam aż kolega wymieni i powie że wsio jest ok bo i moi mechanicy rozkładali ręce :crazy:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: [MK3] silnik sie wyłancza w czasie jazdy! pomocy!

Post autor: briano » sob maja 14, 2005 20:15

pawlon159 pisze:Witam ponownie! przepraszam ze juz ktoryś raz z kolei poruszam ten temat, ale Golf nadal mi gaśnie! jezdze od mechaników, po elektryków a oni rece załąmują! Jak odpale auto, to przejade nim ok 4 km i nagle sillnik gasnie! ( obojetnie czy mam go na biegu jałowym, czy nie) jak zgasnie to nie da sie go odpalic od strzału, tylko musze odczekać ok. 40 sekund i wtedy odpala. Jednak przejade znow jakis odcinek drogi i znów to samo! Gaśnie!!!! Czy ktoś mi podpowie o co biega? dane auta: GOLF III GT 1.8 ABS (90km). Pomozcie! ( wymienilem juz czujnik temperatury ) :crazy:
Fajno że znoof został poruszony ten temat , wiesz pawlon jak już wymienisz to co masz wymienić będzie wsio ok już pewne to daj znać , u mnie osobiście na najblizszym zlocie będziesz miał piwo :grin: Bo już też nie wyrabiam z tą usterką



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob maja 14, 2005 20:19

briano pisze:
ku_bi pisze:
pawlon159 pisze:bylem dzis w warsztacie co zajmuja sie tylko VW i Audi, i gosc od razu dal diagnoze ze to cewka w aparacie zaplonowym, palec rozdzielacza...... i im bedzie sie robilo na dworze cieplej, tym czesciej mi sie bedzie wylanczal silnik..... podobno maja duzo takich przypadkow wlasnie w tych silnikach... 1.8ABS.... takze 200 zl mnie to szarpnie jak nic..... zobaczymy.... aparat zaplonowy daje dupy. :crazy:
jak masz mozliwość to przełóż od jakiegoś kumpla cewkę-aparat zapłonowy i zobacz jak się auto zachowuje. a palec np. EPS-a kosztuje 15 zł :bigok:
Czekajcie bo ja nie jestem aż tak bardzo kumaty to są 2 oddzielne cewki w aucie?? jedna ta przy podszybiu tak? a druga ta w aparacie zapłonowym?? Kurcze bo mnie też ten problem dotyczy i chciałbym wiedzieć co trzeba wymienić wystarczy jak wymienie kopułkę i palec?? wytłumaczcie mi to łopatologicznie :grin: Oczywiście poczekam aż kolega wymieni i powie że wsio jest ok bo i moi mechanicy rozkładali ręce :crazy:
cewka jest jedna przy podszybiu. napisz dokładniej jaki masz problem



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » sob maja 14, 2005 20:25

quote]

cewka jest jedna przy podszybiu. napisz dokładniej jaki masz problem[/quote]
Identyczny jak kolega jak tylko silnik osiągnie normalną temp pracy silnik nagle gaśnie w czasie jazdy i nie chce odpalić to samo jak u kolegi i dzieje się to raz na jakiś czas lecz coraz częściej pytałem już kiedyś na forum o tym :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 310 gości