Skąd ten olej na bloku?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt gru 21, 2007 01:46

prezesso, a może jak widzisz ze wyciska tamtędy olej to warto spróbować dociągnąć pokrywę ciut ??



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt gru 21, 2007 05:01

W przypadku dociągania to zależy od wieku uszczelki. Jeśli jest stara to po takim manewrze może jeszcze bardziej lecieć. Tak ja miałem. Jeśli jest jeszcze jako tako to może przestać. Ale podejrzewam że jeśli tak punktowo wali to pewnie już ze starości pękła i trzseba ją wymienić. Koszt tego zabiegu jest niewysoki. Zaeżnie od jakości uszczelki a dokładniej czy jedno czy wieloczęściowa od 10 do 60 zet.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt gru 21, 2007 07:01

jhosef pisze:Zaeżnie od jakości uszczelki a dokładniej czy jedno czy wieloczęściowa od 10 do 60 zet.
jak masz jakiegoś linka jak wygląda wieloczęściowa do zapodaj, ja jak narazie zakupowałem tylko gumowe jednoczęściowe.

spróbuję jeszcze dociągnąć, ale wątpię, żeby to coś dało, chociaż uszczelka wymieniana była jakieś 1000 km temu.

Mi się wydaje, że pokrywa zaworów już się wycisła w miejscach dokręcania śrubv i nie dociska uszczelki tak jak trzeba, możliwe że skuszę się na nową pokrywę, tylko gdzie ją kupić...??


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości