Szarpie przy puszczaniu gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » pn mar 10, 2008 20:07

jesli golf IV bede sie upieral przy sprawdzeniu przeplywomierza jesli jest montowany w Twojej wersji ; P


<niedozwolony podpis>

fecus131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:53
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: fecus131 » pn mar 10, 2008 22:46

ympans pisze:jesli golf IV bede sie upieral przy sprawdzeniu przeplywomierza jesli jest montowany w Twojej wersji ; P
u mnie pojawia sie podobny problem a mianowicie mam golfa IV 1.6 102 konie mam przejechane 170 tys na bezynie i jak przyspieszam na 2 biegu lub na 3 biegu kiedy osiagam 2000 obrotów to zaczyna lekko drgac tzn tak jakby paliwo niedostawał a do tego dodam ze jak jest zimny to na wolmych obrotach ma 900 a jak sie rozgrzeje wskakuje na 1100 słyszałem ze to moze przepływomierz co sadzicie o tym ??



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » wt mar 11, 2008 01:19

No tak jak napisalem warto to sprawdzić.


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
matteo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 01, 2008 01:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matteo » śr mar 12, 2008 15:02

Wczoraj po wizycie u mechanika uświadomiłem sobie, że przyczyna nie leży po stronie mechanicznej typu zużyta poduszka silnika, skrzyni biegó czy przeguby.
Zostawiłęm wczoraj samochód do zamontowania nowych głośniczków :) wspomniałem też mechanikowi o tym szarpaniu. Gdy wróciłem po samochód mechanior powiedział, że jeździ idealnie i nic nie szarpie. Więc powiedziałem, żeby przejechał się ze mną. No i.... jak ręka odjął - szarpanie ustało, mimo, że nikt nic nie robił. POo dłuższej jeździe zauważyłem, że szarpanie zaczęło wracać, ale nie zawsze. Teraz o dziwo generalnie jest dobrze, puszczając gaz jest łagodne przejście na hamowanie silnikiem. Doszedłem do wniosku, że to wina jakiejś regulacji, ustawień. Komputera, przepływomierza, bądź elektronicznego pedału. Jakiś układ steruje tym jak chce... hehe, nie wykluczone, że to kwestia przepływomierza, bo on często pojawia się w wypowiedziach forumowiczów...

Pozdrowienia
Mateusz



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » śr mar 12, 2008 16:30

w Golfie mk3 na pełnym wtrysku jest przepływomierz?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

fecus131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:53
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: fecus131 » pt mar 14, 2008 22:48

matteo,
ile dałes za wymiane sprzegła?? pozdrawiam bo chyab mnie tez to czeka podobne mam obiawy i na dodatek jak wcisne pedał sprzegła nieraz skrzeczy mi tak jak by wogóle go niebyło znaczy słychac skrzynie



Awatar użytkownika
matteo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 01, 2008 01:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matteo » sob mar 15, 2008 01:09

sprzęgło 500 wymiana 200



fecus131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:53
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: fecus131 » ndz mar 23, 2008 00:08

U nie szarapnie ustało po wymianie skrzyni biegów:) ale wymian a musiała byc konieczna bo mi sie rozsypała a teraz chce podłaczyc pod komputer bo mi akumulator rozłaczali szwankowanie obrotów zimny ciepły dalej szwankuje ale chocciaz szarpanie ustało przy dodawaniu gazu (mogło to byc od skrzyni).
1) Pytanie czy przeczyszcic przepływomniesz czy przepustnice czy to jedno to samo bo tu piszemy o przepływomniezu a mechnik mowi ze to moze byc wina przepustnicy ?? Wiec hmm pytanie kto ma racjie.
2) Pytałem mechanika ze za podłaczenie bierze 50 zł do komputera tzn ze za 50 zł mi wszystko zresetuje i wgra nowe opogramowanie czy na czym to polega bo che jeszcze np. wyłaczy lampke poduszpi powierznej bo mi sie pali czy za to bede musiał płacic wiecej ??
3) Po rozlaczeniu akumulatora i pomownym podłaczeniu (musieli przy wymianie skrzyni biegów) auto utraciła duza moc jest słabe jaka moze byc przyczyna (może to swiece)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości