Golf 1,8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » sob paź 30, 2004 11:53

czarne świece...tylko dlaczego? ja stawiea że zasyfiły się bo masz źle ustawiony zapłon. Jak chodzi o 4-ro elektrodowe to zależy od cewki. jak wcześniej miałeś 4-ro to możesz założyć 4-ro, ale jak miałeś 1-no to lepiej załóż jedno elektrodowe, bo jeżeli masz za słabą cewkę to będzie się przegrzewała przy 4-ro elektr. i może się zepsuć.
Pozdrawiam


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

KOZAK_12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 13:41
Lokalizacja: Lasek
Kontakt:

Post autor: KOZAK_12 » czw paź 13, 2005 15:38

a czy przy spuszczaniu nogi z gazu słyszysz jakieś strzały z wydechu?
Sprawdz zapłon to przede wszystkim ja mam rp i przy normalnej jezdzie to nawet 7 litrów nie bierze..


Life is brutal,and full of zasadzkas and many paskudas on every krok :)

Bart_wawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 30, 2005 15:09
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: Bart_wawa » czw paź 13, 2005 21:04

Hej tez jestem posiadaczek gofika z tym silnikiem.I powiem Ci tak po 1 swieced powinny byc 3elektorodowe po 2 sprawdz bledy silnika a po 3 to moze byc snooda lambda jak umnie podaje za bogata mieszanke i tez pali 10 pozdrawiam.



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw paź 13, 2005 23:14

To jak powinien byc wyregulowany zapłon jezeli sie ma gaz??Podobno o jakies 2 stopnie wiecej niz na benzynie?czy to prawda??



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt paź 14, 2005 00:10

widze ze ktos wyciagnał moj stary temat sprzed roku, okazalo sie ze uszkodzona byla sonda jakby ktos jescze nie wiedzial :)
Ostatnio zmieniony pt paź 14, 2005 22:49 przez daaroo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt paź 14, 2005 18:06

ALATUS Pierwszy raz slysze taka glupote na temat swiec czteroelektrodowych, polecam jakas dobra lekture na jej temat .4 elektrody sa po to zeby iskra miala wybor nma ktora moze sobie rpzeskoczyc i one sie tak szybko wtedy nie wypalaja, nie pojdzie przeciez 4 iskry na jedna swiece.
A co do problemu to zaplon mnie sie wydaje najbardziej trafny.
Tez mam takiego golfika i pali 10 litrow gazu przy malo ekonomicznej jezdzie w trybie mieszanym:) dlatego zmienilem mu kabelki , swieczki, kopułke i palec i teraz chodzi jak zloto.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

piter25

Post autor: piter25 » sob paź 15, 2005 12:04

Daaroo ma racje.Też mam 1.8 i benzymy palił mi na trasie do 110km/h 6.5 l a jak jechałem do niemiec przy 160 non stop wyszło 7.5 a od roku mam gaz i czy na trasie czy po miesci pali mi 10 chyba że jade na trasie 120 lub mniej to wtedy 9 tak że nie ma tu nic zapłon a napewno bedzie to sonda znajomy miał to samo i tetego mu sie troche mulił.Pozdrawiam sonda NGK kosztuje 130zł.Tak że nie żałuj na sonde bo szejkiem paliwowym chyba nie jestes.Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » sob paź 15, 2005 14:49

A gdzie można kupić sondę NGK za 130 zł???
Z tego co sie dowiadywalem to koszt ok 250 zł.



piter25

Post autor: piter25 » sob paź 15, 2005 15:02

To sporo przepłacisz ja wymieniałem na warsztacie gdzie montowałem gaz i odrazu był sklep tak że w sierpniu tego roku za taką sonde płaciłem dokładnie 128zł (jest to sonda NGK uniwersalna do wiekszosci aut). Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 15, 2005 15:05

Nie znam szczegółow tego układu ale:
Po pierwsze to za dużo ci pali. Z powodu za bogatej mieszanki o czym świadczą czarne świece. Czy winna elektronika czy mechaniczne elementy wtrysku to już samemu chyba nie dojdziesz - trzeba do jakiegoś speca z tym jechać.
Po drugie: świece trój lubczteroelektrodowe sa jak najbardziej odpowiednie do tego silnika. O żadnym przegrzewaniu się cewki nie ma mowy bo niby czemu? długość iskry jest taka sama.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

piter25

Post autor: piter25 » sob paź 15, 2005 15:09

jusci pisze:A gdzie można kupić sondę NGK za 130 zł???
Z tego co sie dowiadywalem to koszt ok 250 zł.
Tutaj masz sonde NGK za 130 zł.ja oczywiscie kupowałem w sklepie

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=68154269



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 16, 2005 22:34

guti pisze:ALATUS Pierwszy raz slysze taka glupote na temat swiec czteroelektrodowych, polecam jakas dobra lekture na jej temat .4 elektrody sa po to zeby iskra miala wybor nma ktora moze sobie rpzeskoczyc i one sie tak szybko wtedy nie wypalaja, nie pojdzie przeciez 4 iskry na jedna swiece.
A co do problemu to zaplon mnie sie wydaje najbardziej trafny.
Tez mam takiego golfika i pali 10 litrow gazu przy malo ekonomicznej jezdzie w trybie mieszanym:) dlatego zmienilem mu kabelki , swieczki, kopułke i palec i teraz chodzi jak zloto.
No wiesz. Ja taką "głupią" teorię usłyszałem w serwisie VW ale może nie mieli racji. Człowiek który sprzedawał mi świece w intercarsie również o tym wie i ma katalog w którym sprawdził mi jakie powinienem mieć świece. Tutaj nie chodzi o 4-ry iskry tylko o opór świecy.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » pn paź 17, 2005 20:48

slonko pisze:Ja rowniez posiadam 1,8 RP i tez neka mnie wysokie spalanie. Nie wiem ile pali benzyny bo jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie przejechac 100km na benzynie, ale gazu w miescie wychodzi 25l na 160km :) czyli ok 14 - 15l na 100km. Ku mojemu zdziwieniu na trasie przy szybszej jezdzie (ok 140 - 150 km/h) spalanie potrafi spasc nawet do 10l. Dodam jeszcze ze instalacja bez silnika krokowego gazu takze sonda chyba nic do gazu nie ma. Wymienialem kopulke, palec swiece i kable. Nie sprawdzilem jeszcze zaplonu. Instalacja elpigazu reduktor emmegas czy jakostak. na dolocie powietrza nie ma zwezki i dodatkowo zalozony mam stozek. Co moge zrobic aby zmniejszyc spalanie? Ew. co moze byc nietak?
Jak lubisz przycisnąć lub jeździsz często w godzinach szczytu to możesz mieć takie spalanie. Jednak powinieneś sprawdzić czystość filtra powietrza i filtra w reduktorze gazu, może również wystarczyć wyregulowanie instalacji.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości