Rozpadające się łożyska!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Rozpadające się łożyska!!!!!!!

Post autor: norek111 » wt lis 06, 2007 18:46

popieram za mocno dociagasz lozysko napewno



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt lis 06, 2007 18:48

Davies1 pisze: Jeżeli pomogłem daj punkcik
a ty kolego za to masz warna,przeczytaj regulamin :bajer:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lis 06, 2007 19:33

QwertKalety pisze:A ja zawsze zakładam do autka łożyska Optimal z oznaczeniem "A" na końcu (te tańsze bo bez oznaczenia przebijają nawet SKF z tym, że sporo kosztują). Wbrew opiniom wytrzymują dosyć sporo jak na cenę 16zł:D (spokojnie robię do 90tys. km bez ładowania dużych ciężarów). Problem polega jedynie na odpowiednim dokręceniu łożyska. Jeśli będzie dokręcone za mocno to nawet SKF tego nie wytrzyma:p
Nigdy nie uwierzę że łożysko za kilkanaście złotych nadaje się do zamontowania. W przypadku łożysk podstawa to dobry materiał i wysoce precyzyjna obróbka a to nie jest możliwe do osiągnięcia przy takiej cenie produktu końcowego, nawet wykorzystując efekt skali.

Miałem do czynienia z takimi łożyskami raz.W fieście mój ojciec je zamontował. Trzeba było je raz na tydzień dokręcać a w końcu koło stanęło nam prawie bokiem na autostradzie.

Nie mówię że jak łożysko to od razu SKF, mnie na nie niebardzo stać choć na przód chyba sie skuszę bo za dużo roboty przy wymianie. Można kupiuć przyzwoite łożyska na tył za 30-40 zet, ale nie za 14 zet czy 16.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt lis 06, 2007 19:35

jhosef pisze:Można kupiuć przyzwoite łożyska na tył za 30-40
skf tyle kosztują (dokładnie 40 zł)wiem bo wymieniałem u siebie na przód do mk3 to koszt 80 zł



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lis 06, 2007 19:39

jaszczur pisze:
jhosef pisze:Można kupiuć przyzwoite łożyska na tył za 30-40
skf tyle kosztują (dokładnie 40 zł)wiem bo wymieniałem u siebie na przód do mk3 to koszt 80 zł
Ode mnie chcieli za tył 60 za SKF i tyle kosztuje zestaw w intercars, za przód 100-110 za skf



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt lis 06, 2007 21:29

jhosef pisze: i tyle kosztuje zestaw w intercars,
ja za tyle tam je kupuję :bajer:



QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » śr lis 07, 2007 10:30

jhosef, może źle zakładaliście (dokręcanie) lub na serio jakiś syf wam wciśli . Ja w każdym swoim VW zakładam Optimal i jest gitarka, 90 tys robię bez problemu (max robię 30 tys rocznie, nie przeciążam autka - tylko osobówka, obecnie w Golfie III). Dodam że Optimal robi też łożyska przebijające nawet SKF z tym, że cena jest zabójcza dla zwykłego zjadacza chleba, może przekroczyć nawet o 30% cenę SKF. Żyję z handlu częściami zamiennymi do samochodów i tak jak pisałem wcześniej miałem klientów którzy montowali SKF i przychodzili za 2 dni z reklamacją, że łożysko się rozsypało (w rzeczywistości dokręcali jak opętani ponieważ całe łożysko zmieniało kolor na fioletowy z powodu tarcia). Dlatego podstawą przy zakładniu łożyska jest odpowiednie dokręcenie.
Każdy kupuje wedle uznania. Ja przy mojej jeździe zmieniam łożyska co 3 latka i Optimale wystarczają. Ci którzy jeżdża więcej obowiązkowo powinni zakadać lepsze:)
I na tym proponuję zakończyć temacik.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr lis 07, 2007 12:52

U mnie najprawdopodobniej łożyska po tym jak zaczęły wyć miały 350 tysięcy. A zaczęły wszystkie na raz. Zrób tyle na optimalach.



QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » śr lis 07, 2007 12:58

jhosef,a widzisz, kumplowi w golfie SKF (fagryczne) zaczęły wyć przy przebiegu 180000 tysięcy. Ciekawe dlaczego??



Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Post autor: DamianCU » śr lis 07, 2007 15:27

To że4 szybko padna to wina dokręcenia. Najlepsza metoda to dokrecac z założona felga stalowa i ruszać kołem czy jest luz. Dokręcić do momentu pewnego braku luzu i będzie git.


Każdy jest Kimś [VW]
Pozdrawiam DamianCU
GTI: viewtopic.php?f=88&t=346397" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości