Jak podłączyc moduł domykania szyb??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » ndz paź 14, 2007 19:06

wydłużyć czas na zamknij - szary.


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Gucio1z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 17, 2008 08:39
Lokalizacja: OSTROWITE k/ OSTRÓDY

Post autor: Gucio1z » czw wrz 25, 2008 08:48

Witam. Mój problem polega na tym że kupiłem sterownik do centrala aby móc go otwierać z pilota. Gdy podłączyłem to zamykało i otwierało ok ale przy otwieraniu zamka uchylało szyby. Z domykamiem nie było problemów. Mam przy nim dwie zworki. Jedną przeciąłem żeby skrócić czas sygnału i juz nie uchyla ale chciałem użyć dodatkowego kanału na domykanie. Wpiąłem sie z szary przewód od zamykania ale nic sie nie dzieje. W instrukcji wyczytałem że aby kanał chodził trzeba dać do żądanego sterownika 12V z aku i przewód z centralki. Czy oznacza to że idzie w nim minus? Z tego co wiem to komfort sterowany jest plusem? Czy to oznacza że nie da się zrobić domykania z dodatkowego kanału? Chyba że ktoś z Was ma pomysł jak zrobić żeby to chodziło razem z zamykaniem. Tylko żeby nie uchylało. Dzięki za pomoc.


Wasylek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 25, 2008 17:13

Gucio1z pisze: Czy to oznacza że nie da się zrobić domykania z dodatkowego kanału?
da się, poprzez odpowiedni podłączony przekaźnik czyli przerzutnik który zamieni minus z kabla komfortu na plus, i podłączasz pod ten sam kabel szary, znajdziesz szukajką schmacik przerzutnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Gucio1z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 17, 2008 08:39
Lokalizacja: OSTROWITE k/ OSTRÓDY

Post autor: Gucio1z » pt wrz 26, 2008 11:25

Dzięki wielkie. Zabieram sie za szukanie. :bigok:

[ Dodano: 27 Wrz 2008 18:13 ]
Paweł Marek nie mogę znaleźć nic konkretnego. Możesz jakoś pomoc?


Wasylek

kalosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:38
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: kalosh » czw sty 01, 2009 22:01

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc się tutaj podpinam. Kupiłem golfa niedawno (mk3' 93 r). Ma on zamontowany alarm (nieoryginalnie), który posiada kabel umożliwiający zamykanie szyb oraz zamykanie zamka centralnego. Samochód posiada funkcję komfort (jak potrzymam kluczyk w drzwiach przekręcony chwilę dłużej to zamyka szyby). Możecie mi powiedzieć jak mam te rzeczy spiąć razem? Do alarmu mam instrukcję i nie będzie problemu żeby dojść, który kabel do czego. Gorzej z instalacją samochodu. Wygrzebałem w sieci serwisówkę ale fizycznie nie wiem gdzie się znajdują owe kable. Możecie jakoś pomóc, naprowadzić gdzie mam ich szukać?
Pozdrawiam, Dawid.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/314911.html][img]http://images.spritmonitor.de/314911.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » czw sty 01, 2009 23:01

kalosh, kolego sytuacja jest bardzo prosta zeby podpiąc domykanie szyb, tylko najpierw musisz sprawdzic na kablu który odpowiada za domykanie czy wystepuje "+" czy "-" i jak długo podawany jest prąd (przewaznie 15 sek). sprawdz to i napisz i bedziemy dalej działac :)


VW forever..

kalosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:38
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: kalosh » pt sty 02, 2009 01:42

mlody87 pisze:kablu który odpowiada za domykanie czy wystepuje "+" czy "-"
Jeżeli mówisz o kablu wychodzącym z alarmu, to (cytując instrukcję) "...na przewodzie pojawi się 30 sekundowy impuls masy...", czyli "-" jak mniemam.
A jak z zamkiem centralnym?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/314911.html][img]http://images.spritmonitor.de/314911.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 02, 2009 09:59

kalosh, przerzutnikiem zamieniasz minus na plus, otrzymany plus podpinasz pod kabel szary. Pisze skrótowo zeby ci ułatwić korzystanie z wyszukiwarki bo było o tym miloin razy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » pt sty 02, 2009 10:46

Paweł Marek, ma absolutną racje bo to dzieki jego pomocy chodzi u mnie domykanie :pub:
kalosh, zeby Ci ułatwic i napisac prostym językiem to musisz skorzystac z zastosowania przekaźnika =przezutnik dzieki któremu bedziesz miał "+" bo on jest nam potrzebny, i wtedy ten "+" pojawiający sie na 30sek podpinasz najłatwiej pod instalacje ele szyb od strony auta jak masz kostke 8-przewodową wpinaną w białe kółko to podpinasz sie pod kabel oznaczony na kostce pozycją"5" (to jest własnie ten szary).

Co do centralnego to ja niemam pneumatycznego wiec niechce wprowadzac CIe w błąd.


VW forever..

kalosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:38
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: kalosh » pt sty 02, 2009 20:20

Fakt, było milion razy :blush:
Podłączyłem, póki co centralny zamek bo z szybami mam problemy i domykanie zostawię sobie na później. Jestem bardzo dumny i zadowolony z tego co wyszło :bajer:
Dzięki za pomoc.
A propos:
Co do centralnego to ja niemam pneumatycznego wiec niechce wprowadzac CIe w błąd.
Centralny podpina się pod ów szary i zielony, który znajduje się tuż obok niego, pomimo tego że mam pneumatyczny.
PS. Jak się wyciąga wtyczki z kostki, która wędruje do drzwi? Za diabła nie mogłem do tego dojść i zrobiłem to strasznie nieprofesjonalnie.
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2009 20:26 przez kalosh, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości