Pompa paliwa w 1,3 NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » wt wrz 18, 2007 13:59

agrala pisze:Jezeli go nie slychac to nie ma prawa odpalic
Ok racja jak go nie słychać nie odpala,po kilku minutach przekręcam kluczyk słychać i odpala...Dzisiaj zaprowadziłem go do warsztatu i mechanik powiedział,że jak gaśnie w czasie jazdy i nie chce odpalać to nie jest wina przekaźnika...sam już nie wiem,zostawiłem go i niech myślą...


Sprzedałem swoje mk2:(

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 18, 2007 15:17

jezeli nie slychac przekaznika to pompy masz dobre
Moze to byc przekaznik od pompy, przekaznik zalaczajacy komputer, cos nie tak z kompem lub jakis problem z przewodami.
U mnie byl walniety przekaznik od kompa i pompa nie chodzila ( to byl chyba przekaznik w pozycji 2). Komp nie dostawal napiecia i dlatego nie chodzil mi przekaznik od pompy a tez myslalem ze to wina pomp.
Z kazdym przekreceniem stacyjki powinno byc slychac przekaznik od pompy, jezeli go nie slychac to jest to wina przekaznika lub jego sterowania a nie pomp.
Jakby co to mam wszystkie schematy od zasilania w NZecie



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » wt wrz 18, 2007 15:38

Mechanik mówił,że jeśli gaśnie w czasie jazdy to może być "przytarta pompa",może tak być?


Sprzedałem swoje mk2:(

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 18, 2007 17:43

nie wiem czy to prawda ale jezeli napisales ze przekaznika nie slychac za kazdym razem i wtedy gdy nie slychac go to nie odpala to nie jest to wina pompy.
Wydaje mi sie ze pompa albo chodzi albo nie



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » śr wrz 19, 2007 11:12

Dziś prawdopodobnie odbiore auto z warsztatu,mechanik powiedział mi wczoraj,że poszedł czujnik halla!Jak sie dowiem czy coś jeszcze napisze!Wychodzi na to,że bugalon miał racje...
Ostatnio zmieniony śr wrz 19, 2007 11:13 przez vw82, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedałem swoje mk2:(

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr wrz 19, 2007 16:31

jak siadzie cujnik halla to komp nie ma info o predkosci obrotowej i nie steruje pompa. Tyle ze po kazdorazowym rzekreceniu kluczyka powinno byc slychac pompe pomimo uszkodzonego czujnika halla.
Pompa dziala po przekreceniu kluczyka przez ok 3 sek, dalsze jej zadzialanie mozliwe jest tylko wtedy gdy komputer otrzyma z czyjnika halla informacje ze wal korbowy sie obraca



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » pt wrz 21, 2007 10:49

Właśnie odebrałem auto z warsztatu po 3 dniach(trwało to tak długo bo był problem z gratami),i okazało się,że wymieniony był czujnik halla i praktycznie cały aparat zapłonowy(był cały zaśniedziały podobno)!Powiedzieli,że pompa jest ok!Na razie jeździ i odpukać nic sie nie dzieje!Punkt dla bugalona za trafioną diagnoze :bigok:
Ostatnio zmieniony pt wrz 21, 2007 10:56 przez vw82, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedałem swoje mk2:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 437 gości