Jaki zamiennik komputera silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » ndz wrz 16, 2007 13:26

Pichu pisze:W takim razie są już dwa kompy które powinny pasować,
Powiedzcie mi jeszcze czy może być tak że komputer silnika obsługuje w jakiś sposób jakieś elementy wyposażenia, np. klimatronic lub tempomat.... żeby sie potem nie okazało że założę z "H" i coś takiego nie będzie działało mimo iż silnik normalnie będzie pracował...
tego to nikt ci na 100 nie powie ale jak masz manual klime to i tak sie z nia nie polaczysz

[ Dodano: 16 Wrz 2007 13:27 ]
Pichu pisze:W takim razie są już dwa kompy które powinny pasować,
Powiedzcie mi jeszcze czy może być tak że komputer silnika obsługuje w jakiś sposób jakieś elementy wyposażenia, np. klimatronic lub tempomat.... żeby sie potem nie okazało że założę z "H" i coś takiego nie będzie działało mimo iż silnik normalnie będzie pracował...
tego to nikt ci na 100 nie powie ale jak masz manual klime to i tak sie z nia nie polaczysz



Awatar użytkownika
Pichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:50
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Pichu » ndz wrz 16, 2007 13:35

klime mam automatyczną, dlatego może mieć tu coś jedno z drugim, bo silniki defakto od 94 roku są bardzo zbliżone konstrukcyjnie, także musi być jakieś inne uzasadnienie zastosowania tylu różnych sterowników do praktycznie tego samego 2.0, chyba że vw coś testował i kombinował z kilkoma konfiguracjami przez co tyle ich teraz jest...

Tak czy owak ciężki temat, dzięki za info.



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » ndz wrz 16, 2007 13:45

Pichu pisze:klime mam automatyczną, dlatego może mieć tu coś jedno z drugim, bo silniki defakto od 94 roku są bardzo zbliżone konstrukcyjnie, także musi być jakieś inne uzasadnienie zastosowania tylu różnych sterowników do praktycznie tego samego 2.0, chyba że vw coś testował i kombinował z kilkoma konfiguracjami przez co tyle ich teraz jest...

Tak czy owak ciężki temat, dzięki za info.
na twoim miejscu to bym zrobil tak kupil ten o ktorym pisales, zalozyl w tym czasie naprawil orginalny, zalozyl orginalny, sprzedal ten wczesniej kupiony (sprzedasz go na pniu) i po tej operacji wyjdziesz na zero
http://www.allegro.pl/search.php?string ... terownikow
Ostatnio zmieniony ndz wrz 16, 2007 13:47 przez Itor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Pichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:50
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Pichu » śr paź 03, 2007 14:16

Nie udało mi się kupić innego komputera więc oddałem do SERVICE BOSCH w czeladzi do Drożdża (jakoś nie polecam), niby stwierdzili że komputer był uszkodzony po czym dopiero po 2 tyg oddali bez żadnej informacji co naprawili itd... oczywiście po podpięciu do auta samochód dalej nie odpala:[

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie może być przyczyna takiego stanu rzeczy...?

Ostatnio jedynie co mechanik znalazł i poprawił to przewód masowy idący do moduły zapłonowego, był nieco zniszczony i nie stykał zawsze, poprawił to i golf momentalnie zapalił, chodził pół dnia, nie gasł - wyglądało że znalazł przyczynę po czym wieczorem nie odpalił i znowu kapa! Nie podaje iskry........

[ Dodano: 03 Paź 2007 14:18 ]
macie może schemat układu zapłonowego lub wiecie gdzie go szukać...?
Silnik AGG 2.0 8V 97 rok



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » śr paź 03, 2007 14:23

Pichu pisze:Nie udało mi się kupić innego komputera więc oddałem do SERVICE BOSCH w czeladzi do Drożdża (jakoś nie polecam), niby stwierdzili że komputer był uszkodzony po czym dopiero po 2 tyg oddali bez żadnej informacji co naprawili itd... oczywiście po podpięciu do auta samochód dalej nie odpala:[

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie może być przyczyna takiego stanu rzeczy...?

Ostatnio jedynie co mechanik znalazł i poprawił to przewód masowy idący do moduły zapłonowego, był nieco zniszczony i nie stykał zawsze, poprawił to i golf momentalnie zapalił, chodził pół dnia, nie gasł - wyglądało że znalazł przyczynę po czym wieczorem nie odpalił i znowu kapa! Nie podaje iskry........

[ Dodano: 03 Paź 2007 14:18 ]
macie może schemat układu zapłonowego lub wiecie gdzie go szukać...?
Silnik AGG 2.0 8V 97 rok
na zdrowy rozum trzeba przyczyny szukac kolo tego kabla od masy, moze cos go tam przelamuje albo przygniata i stad nie kontaktuje, moze jest za krotki i jak silnik sie spina przy dodaniu gazu to sie rozlacza?



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr paź 03, 2007 15:18

Pichu pisze:macie może schemat układu zapłonowego lub wiecie gdzie go szukać...?
Silnik AGG 2.0 8V 97 rok
Podaj maila

P.S
Zobacz aukcję (cena absurdalna), a zwłaszcza symbole kompów na dole.
http://www.allegro.pl/item251337363_ste ... 6025h.html
Ostatnio zmieniony śr paź 03, 2007 15:30 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości