Problemy z wolnymi obrotami w 1.8 z LPG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

geneg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 07:45
Lokalizacja: Kwidzyn

Emulacja sondy

Post autor: geneg » czw wrz 20, 2007 09:03

Sterownik do instalacji gazowej to BINGO S-4. Z tego co się orientuję to jest to II-ga generacja instalacji, cokolwiek to znaczy.
Ściągnąłem sobie soft do tego ze strony producenta i znalazłem zakładkę od emulacji sondy lambda. Są trzy opcje do wyboru:
1. Zwarcie do masy - tak jest u mnie
2. Odcięcie
3. Przebieg
Problem w tym, że nie jestem pewien, czy zmiana tego parametru jest u mnie możliwa. Czy wiąże się to ze sposobem podłączenia instalacji, czy faktycznie wystarczy tam zmienić np. na odcięcie (jak sugerowaliście) i będzie zmieniony sposób emulacji?

G.



diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Post autor: diodakos » czw wrz 20, 2007 09:18

U mnie też jest zwarcie do masy i jest ok, tak powinno być. Sprawdź podłączenie sterownika do sondy, bo też czsami zdażają się błędy montażu. W zakładce sterownika masz schemat. Wszystkie połączenia powinny być polutowane.



geneg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 07:45
Lokalizacja: Kwidzyn

Ustawienia LPG

Post autor: geneg » czw wrz 20, 2007 09:57

diodakos pisze:U mnie też jest zwarcie do masy i jest ok, tak powinno być. Sprawdź podłączenie sterownika do sondy, bo też czsami zdażają się błędy montażu. W zakładce sterownika masz schemat. Wszystkie połączenia powinny być polutowane.
Czy mając całkiem niezłe pojęcie o kompie i raczej średnie pojęcie o samochodach i silnikach jestem w stanie sprawdzić/wyregulować instalację gazową. Mam laptopa, kabel załatwię, mam soft - tylko umiejętności kompletnie brak. Może masz/ktoś ma, że tak powiem instrukcję co, po czym, jak i dlaczego sprawdzać. Wydaje mi się, że dzięki temu jestem w stanie sprawdzić np. pracę sondy lambda i silniczka krokowego - czy tak jest?
Z góry dziękuję.

Jestem świeżo po podpięciu aku. Wygląda na to, że jest ok. Na gaz na razie nie przełączałem.



diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Post autor: diodakos » czw wrz 20, 2007 10:06

Co do fachowości ustawienia instalacji gazowej to sam się dopiero uczę testując to na swoim aucie. Z tego co wyczytałem to dobry w te klocki jest homsky. Tu masz ciekawy post.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15



geneg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 07:45
Lokalizacja: Kwidzyn

Ulala

Post autor: geneg » czw wrz 20, 2007 11:53

diodakos pisze:Co do fachowości ustawienia instalacji gazowej to sam się dopiero uczę testując to na swoim aucie. Z tego co wyczytałem to dobry w te klocki jest homsky. Tu masz ciekawy post.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15
Dzięki za ten link - faktycznie Koledzy "pykają" troszeczkę :D . Jak to przeczytam, a przede wszystkim ZROZUMIEM, to może być przydatne.
W tej chwili wychodzę z założenia, że coś niedobrego dzieje mi się na benzynie i to jest przyczyną moich problemów. LPG zajmę się w dalszej kolejności - o ile będzie taka potrzeba.
Nie wiem dlaczego, ale ta przepustnica nie daje mi spokoju - może...



kley

Post autor: kley » czw wrz 20, 2007 18:56

Po pierwsze, kolego diodakos, nie wprowadzaj ludzi w błąd, że ma następować zwarcie lambdy do masy przy przełączaniu na gaz, BZDURA, nie w naszych 1.8.
Ma być odcięcie albo pełna emulacja (przebieg sinusoidy trzeba dobrać metodą prób i błędów)

Po drugie: pisałeś, że na gazie te obroty też nie są takie, jak powinny być, przynajmniej tak zrozumiałem, więc ja bym nie wierzył specom, tylko zawziął się i sam wymontował krokowca i przeczyścił.

Po trzecie o ustawianiu przepustnicy było gdzieś na forum, musisz mieć ohmomierz i ustawić czujnik położenia tak, żeby mieć odpowiednie wartości, których nie pamiętam, musisz poszukać, na 100% było na forum... Spróbować możesz, na pewno nie zaszkodzi.

Po czwarte: Jest jeszcze kilka możliwości, ale mają one wpływ tylko na benzynę: pompa paliwa, filtr paliwa (filtrony czasem potrafią namieszać, w szczególności filtry paliwa ich produkcji).

Oczywiście pomijam to, co najgorsze, ale i bardzo mało prawdopodobne, u mnie też były kiedyś straszne problemy z obrotami na benzynie, ale i na gazie, z czasem coraz gorzej, wymieniłem prawie wszystko, a okazało się, że musiałem wymienić silnik, bo pękł tłok i porysował tuleję cylindra :(
Ostatnio zmieniony czw wrz 20, 2007 19:18 przez kley, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pt wrz 21, 2007 00:46

My tu na początku zapodajemy że sonda ma być odcięta na gazie i wtem :helm:

pisze ktoś że to chyba emulacja, :helm: =D>

A propos, mi chodziło o patent odcinający sygnał sondy fizycznie, przekaźnikiem, na przemian, a nie tylko usawienie w Bingo odcięcia, bo u mnie to nie przynosiło skutków.

Sam nie zrobię, ale diabelnie bym chciał dać wreszcie moje bingo do strojenia, tak porządnie, z laptopem na drodze i przez fachowca, bo zwykły gazownik tylko brałby kasę i kazał spier(...)!



kley

Post autor: kley » pt wrz 21, 2007 00:52

wojtas_GT pisze: pisze ktoś że to chyba emulacja, :helm: =D>
A o kim mowa? Toć ja też od początku mowilem, ze trzeba odciąć, a emulacja to po prostu inne wyjście, ale trudniejsze, zeby dobrać sinusoidę :hmm:

Jak jest konkretnie z bingo nie wiem, ja mam I gen i mam przekaźnikiem odcięte, niezawodny sposob :)
Kumpel (forumowicz kiatoshi) ma bingo M w 1.8, moge sie podpytać, ale pewnie nawet nie wie jak ma zrobioną lambde na gazie :P
Ostatnio zmieniony pt wrz 21, 2007 00:53 przez kley, łącznie zmieniany 1 raz.



diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Post autor: diodakos » pt wrz 21, 2007 06:43

Kolego klay. Poczytaj sobie trochę o konfiguracji BINGO to będziesz wiedział jak należy ustawić emulację sondy dla silnika 1.8 Ty masz instalkę 1 generacji więc u ciebie obowiązkowe jest odcięcie sondy przekaźnikiem.
Tu masz link kolego http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... go&start=0 i poczytaj go sobie bo jak pisałem wcześniej nie jetem super fachowcem od gazu a kolega homsky się zna i na nim się opieram.



geneg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 07:45
Lokalizacja: Kwidzyn

Ręce opadają...

Post autor: geneg » pt wrz 21, 2007 08:07

W tej chwili sytuacja wygląda nastepująco:
Zimny silnik bez wciśnięcia gazu nie ma mowy o odpaleniu - wchodzi na 500-600 obr/min(!) i koniec, zamula się i gaśnie. Po rozgrzaniu silnika obroty 900-950 o są ok. Jak przełączę na gaz to za pierwszym razem samochód gaśnie. Za drugim razem jak odpalę na benzynie (bez problemów na gorącym silniku) i przełaczę na gaz (przełącz mi się przy 2000obr/min) i prztrzymam pedał gazu to nie zgaśnie i silnik pracuje równo i bez problemów. W jeździe miejskiej praca (gorącego) silnika nie budzi wg. mnie zastrzeżeń.
Jedyne co porobiłem to poodpinałem kilka wtyczek i zresetowałem kompa.


PS. Jedno wiem na pewno. Po przeczytaniu tych milionów postów doszedłem do wniosku, że, jak doprowadzę auto na benzynie do ładu, to uśmiechnę się do Kolegi Homsky'ego o pomoc w ustawienia gazu.



Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » pt wrz 21, 2007 10:01

Mam ABS + LPG Bingo M i zwarcie sondy do masy (mam kolegęz z AAM i LPG i ma tak samo). Z obrotami jest wszystko ok. Zauważyłem tylko że przy odpaleniu i chwilowej jeździe do czasu przełączenia na instalkę oba auta smolą masę paliwa. Błąd "zwarcie" znika tylko po wykasowaniu pod kompem lub po odpięciu aku na jakiś czas. Łapie go w momencie przełączania na LPG. Gdzieś na forum czytałem że ktoś próbował ustawaić na otwarte i wprowadzał sztywne ustawienia dla kompa w momencie gdy sonda jest odpięta jak znajdę to wkleję. Powodzonka w naprawie



kley

Post autor: kley » pt wrz 21, 2007 11:40

Kolego diodakos, w instalce 1 gen nie jest obowiazkoe ociecie, mozna rownie prosto zrobic zwarcie sady do masy, a kolega, ktory pisal wyzej bardzo trafnie stwierdził: kopci na czarno - w sumie taki jest pierwszy zauważalny efekt, gdy komputer wariuje przez zmasowanie lambdy, wiec nikt mi tu nie będzie wciskał, że lambda ma być zmasowana, tym bardziej, ze wyskakuje wtedy błąd w kompie. To wszystko.

Nie zamierzam wiecej odzywać się w tym topicu, bo wszyscy wiedzą lepiej, napisałem swoje, jak kolega się zastosuje, to jego sprawa, a jak nie to nie...



max 76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 11:21
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

Post autor: max 76 » pt wrz 21, 2007 12:46

witam.ja to mam problem z gofrem 1,4 abd 94 z wolnymi obrotami wymieniłem kabelki, świeczki orginalne,uszczelniłem monowtrysk,nowy filtr paliwa.robiłem adaptację przepustnicy tylko nie wiem czy dobrze odkręciłem klemy na około 5minut potem zapaliłem bez gazowania aż do załączenia wiatraka.i niccccccccccc jak było tak jest ręce opadają.proszę o pomoc i porady.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pt wrz 21, 2007 23:20

Martino81 pisze:Mam ABS + LPG Bingo M i zwarcie sondy do masy (mam kolegęz z AAM i LPG i ma tak samo). Z obrotami jest wszystko ok. Zauważyłem tylko że przy odpaleniu i chwilowej jeździe do czasu przełączenia na instalkę oba auta smolą masę paliwa. Błąd "zwarcie" znika tylko po wykasowaniu pod kompem lub po odpięciu aku na jakiś czas. Łapie go w momencie przełączania na LPG.
Też ostatni raz chyba odzywam się na tym poście, ale powiem tylko tyle: sam dokładnie to samo przerobiłem, najgorzej jak 2 zimki wstecz mrozy były po -20 stopni, gazownik (taki w miarę) najpierw kombinował przy Bingo kompem, ale to była strata czasu. Wreszcie użył swojej metody na przekaźnik, bo bosch tak ma, a jak się spytałem dlaczego od razu tak nie zamontował od nowości, to powiedział coś w stylu aeeeeyyyy, czyli liczył, że nie będę upierdliwy, bo wraca mu tylko jakiś odsetek. Oczywiście nie umniejszam tu wiedzy ww. zawodowcom forumowym, są bardzo dobrzy, bo pewnie da się też pobawić z emulacją, ale ja mam tak już prawie 2 lata, jestem zadowolony i teraz benzyny to już prawie wcale nie leję...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości