Twardy golf

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw kwie 21, 2005 20:41

MIałemten sam problem jak ściagnołem swojego był naprawde twardy spręzynki utwardzone od góry i od dołu stał 4cm nad ziemią do pracy jechałem 45 minut prędkość max,30 km/h załozyłem normalne zawiecha teraz też jest twardy po fele 16/215/40 ale komfort bez porównania teraz nie latam w samochodzie chyba że od muzyki.


TUTENHAMON

maniack

Post autor: maniack » pn kwie 25, 2005 17:27

g0g0 pisze:
Quatro7 pisze:moze zmienic zawieszenie na bardziej komforotwe :?:
To nie tak ze jestem jakis super wymagajacy, ale to starsznie trzesie az mi szyba pekla
znam Twój ból, sam lubię miękko, a mam przód -40 lub -60 (trudno ocenić) na jakichś wyrąbanych już do 0% sportowych amorkach (podobnież, po rozebraniu pewno okaże się, że są tam zwykłe ;) ). ja planuję zakup amorków kayaba olejowych, są stosunkowo miękkie i bezawaryjne. z tańszych opcji to zostaje magnettimarelli aka cofap, ale różnica w cenie jest niewielka. do tego chyba kupię nowe sprężyny, bo wszyscy wołają jakieś astronomiczne ceny za używki - na szrocie stówa za sprężyny... a nówki to 80zł/szt...

w każdym razie pewnie masz gazowo-olejowe amorki (twarsze niż olejowe), albo sprężyny -20mm (trudno zauważyć pewno nawet), albo obie te wersje naraz.

nie wiem jaki masz profil opon. IMHO dla komfortu warto założyć 175/70/r13, w miarę tanie. mi się kasa mocno liczyła to jeżdżę na "rowerowych" ;) 155/80/r13. ten sam profil, tylko węższe. 175/70 jednak dałyby największy komfort (tak, są szersze, ale jak nie masz wspomagania to sobie daruj :grin: chyba, że chcesz zaoszczędzić na siłowni :jezor:). jak teraz masz jakieś r14 lub nawet r15, a amorki są w miarę sprawne... to może taniej spylić ten komplet opon (pójdą za w miarę dobrą cenę razem z felgami jak to r15, a jak jeszcze alufelgi to dopiero ładnie pojdą) i kupić nowe oponki w takim "niemęskim" rozmiarze? :grin: jeszcze na kilka flaszek zacnej śliwowicy może zostanie? :)

za mało podałeś szczegółów. sprawdź stan amorków, dowiedz się jakie to są, podaj profil opon, zawsze wtedy łatwiej doradzić, niż gdy podasz "panowie jest twardy, co robić?" (bo wtedy odpowiedź będzie prosta - brać i rżnąć :jezor: )



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości