Problem z cieknącym szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
toroblanco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:52
Lokalizacja: B-B
Kontakt:

Post autor: toroblanco » czw wrz 06, 2007 09:29

A ja dzisiaj jak otworzyłem goferka to zastałem na ( tylko i wyłącznie ) moim dywaniku jakieś 15 l wody. Nie mogę szukać przyczyn, bo jakoś leje cały czas :crazy:
Ale chyba mogę to powiązać z dachem, bo miesiąc temu zostałem szczęśliwym posiadaczem sprawnego szyberdachu po wymianie lewej :grin: prowadnicy i cięgien

[ Dodano: 06 Wrz 2007 12:01 ]
Już wiem :grin: otworzyłem szyber, wlałem szklankę wody a na słupku nie skapała ni kropelka. No to przetykanie przede mną :grin: pozdrawiam



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » czw wrz 06, 2007 20:51

No coz nie widziałem zeby gdzies z tyłu leciało znad kół,wiec moze faktycznie te dłózsze wezyki są zatkane.
Dzis to juz przeszło wszelkie mozliwe dramatyczne wizje.Na siedzeniach nie da sie siedziec.
Kurde fatalnie.
A czy to normalne ze jak patrze w góre z siedzenia kierowcy to widze obwód szyby??
Bo moze brakuje mi tam jakis rynienek lub czegos podobnego.
Zrobie fate to moze wtedy cos pomyslimy a narazie porzetykanie,ale niech przestanie lac ten deszcz!!


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » czw wrz 06, 2007 21:52

Maciuś01 pisze:To chyba ta porada:
http://forum.vwgolf.pl/vi...der=asc&start=0
Kurde, dużo tam pisze, ale nie ma fotek. Sądzę, że jak temat wewnętrznie dojrzeje to zdejmę podsufitkę w końcu, ale jest tak jak pisałem - wszystko lekko działa, nie zgrzyta, nie słychać "wycia" czy "wysiłków" silniczka, pstryka i cyka na dziurach czasem, nie zawsze, więc nie wiem czy coś pękło... [-o<

Pozdro :)



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » czw wrz 06, 2007 22:09

Stary wygospodaruj jeden dzień i zedrzyj podsufitkę i boczki tylniego słupka.Zrób to bo fura Ci zgnije zanim padać przestanie.Z tego co mówisz to masz przerąbane z tą wodą!! A jak zlikwidujesz ten pierrrr wyciek to upierz sobie od razu podsufitkę i bedzie git!! Gdybanie i przetykanie na ślepo nic nie da!! Dobierz się do gołej blachy i dopiero lej pomału wodę!!
A jak juz zaczniesz się z tym zabawiać,i wpadniesz na pomysł jak to naprawić to cykaj fotki i zrób fotoporadę-przyda się bo szyber to najsłabsza część tej marki...Pozdrawiam!! :D


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » pt wrz 07, 2007 08:39

wojtas_GT pisze:Kurde, dużo tam pisze, ale nie ma fotek. Sądzę, że jak temat wewnętrznie dojrzeje to zdejmę podsufitkę w końcu, ale jest tak jak pisałem - wszystko lekko działa, nie zgrzyta, nie słychać "wycia" czy "wysiłków" silniczka, pstryka i cyka na dziurach czasem, nie zawsze, więc nie wiem czy coś pękło... [-o<
Napisz na priv do autora tego posta mozę coś Ci pomoże. Jest też gdzieś porada z rysynkami. A z tego co piszesz to na 100 jest lewa prowadnica. (jak masz zamknięty i próbujesz go podnieść ręką to czujesz luz zapewne ?)



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pt wrz 07, 2007 21:18

Maciuś01 pisze:(jak masz zamknięty i próbujesz go podnieść ręką to czujesz luz zapewne ?)
Nie, nie ma luzu i wydaje mi się że raczej mogą postrzeliwać te różne sprężynki, haczyki itd. No i plastiki czy ogólnie tapicerka, bo jak 2 lata temu przyjechał do Polski było cicho wszędzie, od roku czasem coś poprztyka, trzeba było robić tuleje tylnej belki a teraz to jak nie tu poskrzypi to tam. DROGI. :grrr: :grrr:

Jak pisałem, gdy znajdę czas, spróbuję tam zajrzeć, dzięki. :)



Awatar użytkownika
muusk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 21:11
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: muusk » pn paź 08, 2007 19:24

Równiez mam problem z cieknacym szyberdachem w golfie mk3
zdjęcia Czy to jest oryginalny szyber czy jakis wstawiany? Woda leci z obszaru pokazanego na zdjęciu, wiec czy bawic sie w rozbieranie tapicerki, uszczelnianie czy przepchnac otworki odpływowe czy w ogole są? ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 08, 2007 19:46

Wstawiany, nazwa firmy na silniczku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » pn paź 08, 2007 20:02

muusk masz nieorginalny szyberdach firmy Webasto, a w tym miejscu co sie leje moze jakis wąż odpływowy isc i pekniety jest i sie leje. Musisz spisac model szyberdachu i szukac instrukcij do niego albo samemu rozebrac i zobczyc co jest w tym miejscu co sie leje


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
szewos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 15, 2007 10:40
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szewos » czw gru 27, 2007 21:06

mialem ten sam problem.
lecz u mnei to bylo tak .
peknieta lewa prowadnica szyber dachu .
normaldzie dziala otwieralem go i uchylalem , nigdy jednak nei wsuwalem go do konca pod tapicerke bo byla mozliwosc ze juz tam zostanie ( nie sprawna prowadnica) .
nigdzie nei moglem dostac sprawnej lewej prowadnicy . nowe koszotwaly kupe kasy ...
jak szyber dach byl zakniety a padal deszczyk to wciskialem szmatke. jednak przy dluzszych opadach nie dawalo to duzo.

jednym slowem masakra. mechanik powiedzial mi zebym kupil nowy szbyer dach ze sprawnym,i prowadnicami .
w zyciu nie jednego golfa III z zasylikowanym szyber dachem widzialem.

moze to jednak nie kanaly odporowadzajace ale lewa prowadnica ??

sprawdz czy zaczepy podczas wsuwania szybera pod tapicerke zlapaly .


PozdraVWiam
Łukasz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości