Czy warto i można wymienić silnik 1.6 na 1.4 ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: LordOmen » śr sie 08, 2007 06:28

To że 1.8 ABS to najlepszy silnik dla tzw. "cywila" to slyszalem rzeczywiscie wczesniej. Co do moich watpliwosci to juz mam jasnosc- 1.4 to zbyt malo i szkoda zachodu z szukaniem takiego silnika. Zostane przy 1.6. Zamykam wątek i dziekuje



JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » śr sie 08, 2007 10:03

TO_mas
Masz rację rzeczywiście powyżej tej prędkości 120km/h spalanie się zwiększa już drastycznie.
kiedyś zrobiłem pomiar trochę nie miarodajny ale co mi szkodzi napisać:
Jechałem Drogową Trasą Średnicową tzw "średnicówką" na śląsku - kto jechał to wie!
na odcinku 2x30km jechałem z prędkością 160km/h (wcześniej zatankowałem do pełna) i zjechałem na tą samą stację i znów zatankowałem do pełna - okazało się że na odcinku 60km przy stałej prędkości 160km/h mój GOLF spaliłby równe 9l na 100km.

ps. lubię czasem jeździć szybko i depnąć ale bez przesady nasze drogi na to nie pozwalają a jak ktoś chce skończyć w rowie lub na tirze to proszę bardzo...



Awatar użytkownika
currahee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw mar 09, 2006 12:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: currahee » śr sie 08, 2007 10:13

Młoda pisze:(...) Uwierz był nasz gofer załadowany cały bagażnik cos koło 100kg i ja z mama ponad 100 kg Ze spokojem szedł 130 km/h dało sie więcej ale nie było potrzeby jak droga płaksa jak stół. (...)
W to nie wątpię i pewnie dałoby się go rozpędzić więcej. Ale prędkość to jest nic (produkt uboczny ;)) ale jak przyspiesza? Nie wiem czy byłaś tym autkiem w górach (bo u Was na północy to jeździ się po płaskim ;)). Mój 1,6 miewał problemy z niektórymi podjazdami i nieraz musiałem redukować na dwójkę.


[b]1,6 ABU '94 R.I.P[/b] :(
[img]http://img217.imageshack.us/img217/6582/sigun6.png[/img]
[url=http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1638265]Aktualne aukcje[/url]

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » śr sie 08, 2007 10:22

mam 1.4 ABD zagazowany :) i jak czytam te niektóre bzdury to mi sie aż śmiać chce, że niby tak dużo pali??!!! na trasie przy średnio 120m/h 7.2L LPG przy normalniej jeździe max 8L LPG - czy to jest dużo???!!! raczej nie a 1.8 palą po 11 - 12 L gazu!!!

moze tylko 60KM ale mnie w zupełności wystarczy!!!


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
Młoda
KS KathStyle
KS KathStyle
Posty: 13150
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 19:35
Lokalizacja: PO
Auto: Czarna Wdowa <3

Post autor: Młoda » śr sie 08, 2007 10:59

currahee pisze:ale jak przyspiesza?
Elegancko :bajer: ze spokojem mozna go przeciagnac na biegach do 4 tys silnik nie wyje jak oszalały. najszybciej sie zbiera tak do 90km/h a później to juz bez żadnych wariacji ze spokojem ;) Zalezy kto jak depta :)
vaclavo pisze:i jak czytam te niektóre bzdury to mi sie aż śmiać chce, że niby tak dużo pali??!!!
Że niby pewno moje bzdury ale zdejmi gaz i jeździj na miescie chociażby moje miasto czy Wrocław i dopiero się oświecisz, ze to tyle pije :bajer:
currahee pisze:Nie wiem czy byłaś tym autkiem w górach
W górach nigdy nie byłam żadnym samochodem wiec nie mam jak porównac ;)


:satan: Squad Nocne Mary Enigmatycznie... "(...) Jeśli niebo - to siódme, jeśli piekło -to samo dno. Żadnych półśrodków(...)"

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr sie 08, 2007 11:36

Młoda pisze:Elegancko :bajer: ze spokojem mozna go przeciagnac na biegach do 4 tys
więcej kręci sie spokojnie zwykłego diesla :)) (takie mał OT :P)
Młoda pisze:W górach nigdy nie byłam żadnym samochodem
no to 1.4 mogło by troche brakować mocy jakby był bardziej załatwowany...



Awatar użytkownika
currahee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw mar 09, 2006 12:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: currahee » śr sie 08, 2007 11:49

Młoda pisze:
currahee pisze:Nie wiem czy byłaś tym autkiem w górach
W górach nigdy nie byłam żadnym samochodem wiec nie mam jak porównac ;)
To zapraszam :) potestować autko, btw. to mamy tu pięknie na południu :).
Na początek przejazd nawet "zakopianką" może dostarczyć Ci niezapomnianych przeżyć ;) Później polecam mniejsze "dróżki" bardziej wymagające dla auta i kierowcy, np. Mszana-Szczawnica, Limanowa-Szczawnica, Mszana-Myślenice(lub dalej Wieliczka), oj sporo się znajdzie ;). Niestety wtedy zobaczyłabyś, że 1,4 to może być mało. Ba nawet nie trzeba jechać w góry aby się o tym przekonać wystarczy przejechać trasę Kielce-Kraków ;).


[b]1,6 ABU '94 R.I.P[/b] :(
[img]http://img217.imageshack.us/img217/6582/sigun6.png[/img]
[url=http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1638265]Aktualne aukcje[/url]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr sie 08, 2007 14:26

currahee pisze:np. Mszana-Szczawnica, Limanowa-Szczawnica, Mszana-Myślenice(lub dalej Wieliczka),
o tych trasach to mi nawet nie mów bo totalna masakra :P nie dośc ze podjazdy itd to jeszcze stan drogi :/



rurov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 11, 2004 21:44
Lokalizacja: Skarżysko-Kam
Kontakt:

Post autor: rurov » czw sie 09, 2007 22:57

masz tu linka do aukcji allegro z silnkiem 1,6 ABU
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=222003734



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » pt sie 10, 2007 00:43

Młoda pisze:vaclavo napisał/a:
i jak czytam te niektóre bzdury to mi sie aż śmiać chce, że niby tak dużo pali??!!!

Że niby pewno moje bzdury ale zdejmi gaz i jeździj na miescie chociażby moje miasto czy Wrocław i dopiero się oświecisz, ze to tyle pije
bez obrazy ale pojeździj takim 1.8 lub 2.0 w takich samych warunkach i zrób porównanie.... po mieście każde auto więcej spali ale to co tu niektórzy piszą - masakra!!! Wg mnie to bardzo dobry silnk tylko trzeba sie z nim obchodzić jak należy - wtedy sie odwdźięczy!!! A z tym sie już też spotkałem że AEX pali dećko więcej niż ABD!!


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » pt sie 10, 2007 08:50

currahee pisze:Na początek przejazd nawet "zakopianką"
Fakt jechalem niedawno do Zakopca, przejezdzalem przez Salmopol (Wisła-Szczyrk) i o ile na prostej jakos sie to auto toczy to na w/w trasach to jest masakra jakas, rzepolenie na dwojce. Z pasazerem i bagazem jest problem utrzymac tempo i nie spowolnic kolumny samochodow.
Na trasie podobnie, zanim zaczne wyprzedzac dobrze sie upewniam ze zdaze bo taki manewr w wykonaniu 1,4 potrafi trwac dluuugo :-)

Tyle ze to nie jest jakis tam dla mnie problem - w gory jezdze srednio raz do roku, w dluzsza trase ze dwa, trzy. Reszta to miasto - tu moze pare koni wiecej tez by sie czasem przydalo zeby np. uciec przed nadjezdzajacym debilem ale generalnie to co mam w zupelnosci wystarcza. No i jest w jezdzie miejskiej jest te paredziesiat zl/mc taniej jesli chodzi o paliwo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 331 gości