centralny zamek w klapie golf 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt kwie 15, 2005 23:37

imp pisze:miałem podobny problem do Ciebie ..z tym że ja jezdze polo 96..klamka w polo z mk3 i jej mechanizm kiedy nie był zamontowany orginalnie pneumatik wygla identycznie i jej schemat działania jest taki sam..w swoim polo miałem wczesniej zamontowany alarm z centralnym zamkiem na pilota obsługiwał tylko dzi a klapy nie ..siłowniki elektryczne standart na allegro po 10 chodzą kupiłem taki sam 3 siłownik i po całym dniu kombinowania w garażu zrobiłem ruglowanie zamka za pomocą siłownika.(..nie odskakiwanie klapy!!!) czyli jak naciskam na pilota zamykają sie rygle dzwi i klapa.wiec ...sprawa jest troszke skomplikowana za pare dni umiescze zdjęcia ...z prac ..w kazdym razie uzyłem do tego
siłownik standart za 10 dwu przewodowy +zestw montarzowy dają w komplecie
linke stalową taką jak masz do hamulców czy przezutek w rowerze
pancerz linki tez z rowerka
przewody 2 x 6 m (za duzo wiec do golfa akurat)
...
jak to zrobic??
zamieszcze jak chcecie za nidługo fotki :aniolek:
No jakbys mogl to poprosze taki opis bo chce sie za to wziasc. Dzieki


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » sob kwie 16, 2005 02:22

gipson pisze:
MaLiBU pisze:jezeli chcesz miec tylko otwieranie od srodka poprzez silownik to nic nie musisz zmieniac. Natomiast jezeli chcesz miec (albo dodatkowo) ryglowanie klapy centralnym zamkiem np. od alarmu, tzn. po rozbrojeniu alarmu mozesz klape otworzyc, przy uzbrojonym nie mozesz to musisz miec mechanizm zamka z klapy z wersji z fabrycznym pneumatycznym centralnym
da sie podpiac pod ten pneumatyczny zamek silownik elektryczny? nigdy nie widzialem jak dziala zamek pneumatyczny.. :(
Jesli tak to ile moze kosztowac zamek pneumatyczny do klapy?
jak najbardziej, wywalasz wszystkie pompki i wezyki a zamki elektryczne podpinasz pod ciegna od pompek, wszystkie mozna tak zastapic lacznie z wlewem do baku


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » sob kwie 16, 2005 02:24

imp pisze:miałem podobny problem do Ciebie ..z tym że ja jezdze polo 96..klamka w polo z mk3 i jej mechanizm kiedy nie był zamontowany orginalnie pneumatik wygla identycznie i jej schemat działania jest taki sam..w swoim polo miałem wczesniej zamontowany alarm z centralnym zamkiem na pilota obsługiwał tylko dzi a klapy nie ..siłowniki elektryczne standart na allegro po 10 chodzą kupiłem taki sam 3 siłownik i po całym dniu kombinowania w garażu zrobiłem ruglowanie zamka za pomocą siłownika.(..nie odskakiwanie klapy!!!) czyli jak naciskam na pilota zamykają sie rygle dzwi i klapa.wiec ...sprawa jest troszke skomplikowana za pare dni umiescze zdjęcia ...z prac ..w kazdym razie uzyłem do tego
siłownik standart za 10 dwu przewodowy +zestw montarzowy dają w komplecie
linke stalową taką jak masz do hamulców czy przezutek w rowerze
pancerz linki tez z rowerka
przewody 2 x 6 m (za duzo wiec do golfa akurat)
...
jak to zrobic??
zamieszcze jak chcecie za nidługo fotki :aniolek:
no to spoko, czyli w mk3 powinno sie chyba dac,

recze ze na 100% bez strasznej rzezby w mk2 bez zmiany mechanizmu zamka nie przerobi sie


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 28, 2005 20:43
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: tao » sob kwie 16, 2005 20:41

Napewno też by mnie twój projekt zainteresował.Bo ja tez pracuje nad tym problemem,aby ryglować zamek.Jak mi się uda, to też wrzuce fotki.



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » wt kwie 19, 2005 14:33

a wiec zamieszczam fotki opis czesci:
1 kolanko wewnatrz którego biegnie linka z uchwytem do zmocowania ...czesc własnej produkcju ...samo kolanko pochodzi z roweru ..czesc hamulca
2 siłownik wszystkim znany standardzik 10zł na allegro + przesyłka
3 linka taka jak do hamulcy w rowerze
do tego pancerz i zestaw montarzowy siłownika
.....
....
.....
jak to zrobic ??
pierwszym krokim trzeba wymontowac z zamka element plastikowy łączący bębenek zamka z ruchomym ryglem który w pozycji"otwórz"łapie ramie klamki
ten plastikowy element zamocowany jest za pomocą dwóch kulek ...z bebenka i rygla (rygiel to ta czesć zaznaczona na żółto)...do kulki która zostanie odkryta na pętelke potem przymocujemy linke jak na zdjeciu
linka pobiegnie w pancerzu do siłownika ...kolanko zamontowałem po to by na sztywno ukierunkowac linke w strone rygla ,,(najwiecej zabawy)...inaczej tego wytłumaczys nie potrafie ...spisuje sie to w kazdym razie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
tao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 28, 2005 20:43
Lokalizacja: kuj-pom

siłownik w klapie

Post autor: tao » śr maja 11, 2005 21:20

Tak najlepiej jest zrobić centralny w klapie.Wystarczy dorobić niżej narysowany elemet i wszystko jest pod kontrolą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości