Nierowna praca silnika w 16V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misiek_1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek_1983 » sob cze 06, 2009 18:13

no to ja sie dołącze do wątku, ABF 2,0 16V ale Seacie toledo

też mi szarpie w przedziale 3000-4000obr kupiłem go 2 tygodnie temu i było wszystko cacy zaczęło sie tydzień temu.

jak odpale zimnego to chodzi dobrze cały czas moge sobie jeździć i jeździć i nic sie nie dzieje jak zgasza choćby na sekunde i potem odpale to już zaczyna nim szarpać jak jade, wolne obroty też nie ma za równe. Ale po przejechaniu kilku kilometrów to przestaje i moge sobie jechać i jechać i nic sie nie dzieje, dopóki nie zgasze i odpale i wtedy powtórka z rozrywki. :/

znalazłem olej pod aparatem zapłonowym na wtyczce czujnika Halla ale już wymieniłem Oring i wyczyściłem wszystko, ostatnio wymieniłem też pompe paliwa w baku bo zdechła.

VAG nie chce sie połaczyć z silnikiem tylko z ABSem sie połączył i błędów sczytać nie moge czy ewentualnie jakieś są.

Znalazłem też ostatnio troche oleju w otworze świecy 2 cylindra kiedy świece wymieniałem, musze zmienić uszczelke pod pokrywą zaworów, nie wiem czy przez to to szarpanie.
Ale najdziwniejsze jest to że wystarczy że zgasze i odpale i już sie zaczyna, nie wiem od czego sie zabrać najpierw a nie chce pół auta wymieniać. Może to ta pompa którą kupiłem? ale wziąłem najdroższą i najlepszą jaką mieli.
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 18:17 przez misiek_1983, łącznie zmieniany 2 razy.


www.toledoclub.pl

Nyguss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn sty 07, 2008 21:32
Lokalizacja: Walim

Post autor: Nyguss » sob cze 06, 2009 18:42

U mnie podobny problem, tylko mk2 1.8 16v, z tym, że u mnie nie wchodzi praktycznie na obroty. jak lekko dodaje gazu czasem wejdzie z przerwami, ale z bólem, wcześniej nagrzewał się i gasł, teraz tego problemu nie ma, ale nie da się nim w ogóle jeździć, kopci na czarno, czyli złe spalanie ma, wymieniałem komputer wtrysku paliwa i dalej to samo.

a co ABFa kolegi to też byłbym za sprawdzeniem ciśnienia na pompie, jeśli ok to świece(u mnie ciśnienie ok, wszystko sprawdzane, poza świecami, jeśli pomoże napiszę)



Awatar użytkownika
misiek_1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek_1983 » ndz cze 07, 2009 16:08

czym sie ciśnienie sprawdza? mechaniory mają do tego sprzęty?

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 23:48 ]
rozwiązałem problem szarpania o którym pisałem u mnie w silniku. Winowajcą był przekaźnik numer 30 który sie znajduje w skrzynce z bezpiecznikami. Okazało sie że na płytce drukowanej w jego wnętrzu widać było ewidentnie zimne luty. Przelutowałem i autko śmiga jak złoto.
Przekaźnik 30 to sterownik wtrysku digifant.
Więc jeśli komuś ABF szarpie między 2800 a 4000 obrotów to prawdopodobnie to bedzie to :)

ps.
koszt naprawy 0zł i 10 min roboty :)


www.toledoclub.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości