Jak zamontować alarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maluch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 01, 2007 16:51
Lokalizacja: koniec swiata

Post autor: maluch » pt lip 13, 2007 14:55

no z alarmu wychodzi mi sterowanie centralnego zamka + jest to sygnał regulowanu od 0,5 s do 4 s to z podłączeniem centrali nie będzie problemu . ALE DO DOMYKANIA SZYB MAM SYGNAŁ Z ALARMU ( - ) jest to sygnał 30 s i gdzie go mam podłączyć?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt lip 13, 2007 15:04

maluch pisze:no z alarmu wychodzi mi sterowanie centralnego zamka + jest to sygnał regulowanu od 0,5 s do 4 s to z podłączeniem centrali nie będzie problemu . ALE DO DOMYKANIA SZYB MAM SYGNAŁ Z ALARMU ( - ) jest to sygnał 30 s i gdzie go mam podłączyć?
Nie zrozumiałeś mnie, w golfach masz tylko 1 przewód odpowiedzialny za zamykanie drzwi i domykanie szyb a dzieje się to na zasadzie że jak przetrzymasz dłużej ten +12V to wtedy przez ten czas zamykać się będą szyby.
Czyli nie są ci potrzebne 2 sterowania osobno od zamykania i osobno od domykania zresztą jak to sobie wyobrażasz? najpierw musiał byś zamknąć drzwi a potem wcisnąć inny przycisk żeby domknęło ci okna?
Pewnie można zrobić osobno domykanie i zamykanie drzwi ale to trzeba by było rozpruć moduł komfortu w golfie żeby dać napięcie bezpośrednio na przekaźnik który steruje mechanizmem podnoszenia/zamykania szyb.
Ale po co? zrób to normalnie i podłącz domykanie do szarego.
Co masz za alarm że masz osobno przewód na zamykanie i osobno na domykanie szyb coś mi tu się nie podoba nie pomyliłeś się przypadkiem może to coś innego jest?

[ Dodano: 13 Lip 2007 15:05 ]
Wiesz co nie lubię tak po omacku zapodaj schemat tego alarmu na forum


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lip 13, 2007 15:13

mag2k3 pisze:Raczej hydrauliczny jeśli jest fabrycznie wstawiony ale napisz może.
Raczej pneumatyczny ;)
maluch pisze:no z alarmu wychodzi mi sterowanie centralnego zamka + jest to sygnał regulowanu od 0,5 s do 4 s to z podłączeniem centrali nie będzie problemu
Wiec to podpinasz zielony do open, szary do close. Wystarczy krotki impuls. Nie ustawiaj na dlugi, bo przy otwieraniu moze Ci opuszczac troszke szyby :bajer:
maluch pisze:ALE DO DOMYKANIA SZYB MAM SYGNAŁ Z ALARMU ( - ) jest to sygnał 30 s i gdzie go mam podłączyć?
Podlaczasz go do polaczenia szary - close, tylko musisz najpierw ten minus zamieniac na plus robiac z przekaznika tzw. "przerzutnik".
Fotki mag2k3 Ci pomoga.

[ Dodano: Pią Lip 13, 2007 15:15 ]
mag2k3 pisze:Pewnie można zrobić osobno domykanie i zamykanie drzwi ale to trzeba by było rozpruć moduł komfortu w golfie żeby dać napięcie bezpośrednio na przekaźnik który steruje mechanizmem podnoszenia/zamykania szyb.
W Mk3 nie ma zadnego modulu komfortu. Poprostu przewody idace z silnikow szyb odpowiedzialne za domykanie i opuszczanie sa polaczone z przewodami od centrala...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt lip 13, 2007 15:15

inek01 pisze:
mag2k3 pisze:Raczej hydrauliczny jeśli jest fabrycznie wstawiony ale napisz może.
Raczej pneumatyczny ;)
Tak wiem już wcześniej napisałem że się pomyliłem :bigok:


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » pt lip 13, 2007 15:16

Dzięki wielkie za info, ale jeśli z alarmu wychodzi tylko jeden przewód na centralny sterujący masą??
Pneumatyczny centaralny potrzebuje owszem "+" ale raz na jeden raz na drugi przewód w zależności od otwierania/zamykania.
Chyba że źle to rozumiem.
Schematu od swojego alarmu nie mam bo wyjmę go z innego samochodu i przy wyjmowaniu sobie kable dopiero oznaczę.


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt lip 13, 2007 15:33

No potrzebne są 2 musisz gdzieś mieć 2 przewód


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lip 13, 2007 20:22

mag2k3 pisze:Tak wiem już wcześniej napisałem że się pomyliłem
Sorki, zacytowalem to juz na poprzedniej stronie. Pozniej widzialem, ze sie poprawieles, ale zapomnialem usunac tej czesci tekstu :pub:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

maluch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sty 01, 2007 16:51
Lokalizacja: koniec swiata

Post autor: maluch » pt lip 13, 2007 23:55

siemka koledzy dziękówka za pomoc alarm załozony



andrz24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 22, 2007 15:49
Lokalizacja: opolskie

centralny problem

Post autor: andrz24 » sob lip 14, 2007 17:07

Witam
Potrzebuję pomocy, a widzę, że koledzy dobrze się znają na rzeczy. Zabieram się za montaż oryginalnego centralnego zamka w moim mk3 3 drzwiowy. Jednak osoba, która demontowała ten zestaw zrobiła to bardzo niechlujnie. Jest odcięta część wiązki, która przychodzi w tblicę bezpiecznikową. Wtyczki do drzwi mam, wiązke pod konsolę też mam. Obcięty jest tylko jeden koniec wiązki, która łączy się z pompką w bagażniku. Kostka przy pompce jest ok. Nie jestem w stanie rozszyfrować gdzie jakie przewody do tablicy podłączyć. Jest ich chyba 10. Posiadam już elektryczne szyby, więc wiązka pod C.Z w drzwiach juz jest. Problem tylko z tą jedną odnogą wiązki, która wchodzi w tablice.
Jeśli ktoś z Was posiada schemat, bądz potrafi na chłopski rozum wytłumaczyć, to będę bardzo wdzięczny.
Przepraszam, ze się tak Wam tu wtrąciłem, ale widze, że ten temat jest nadal otwarty.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości