Czy jest kontrolka rezerwy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw cze 28, 2007 21:44

bizak pisze:
inek01 pisze:Mam 97'. Zegary TRW zMFA. Kontrolki rezerwy nie ma :bajer: Wolne mam tylko jedno miejsce- zuzycie klockow.
Tyl zegarow jest chyba czarny wiec chyba to nie jest regula...
chodzi o zegary firmy VDO...TRW i MM nie maja kontrolki rezerwy
PinkFloyd pisze:Musisz tylko miec takie http://moto.allegro.pl/it..._gwarancja.html
ten licznik jest wlasnie VDO

ja mam 2 liczniki jesten MM i nie ma kontrolki a drugi mam VDO identyczny jak na aukcji (tylko ze do TDI) z tylu jest znaczek VW i SEAT, miejsce na kontrolke jest ale nie mam zarowki zeby sprawdzic
Czyli doszliśmy ze tylko zegary VDO miały kontrolkę, ale tez nie wszystkie???

[ Dodano: Czw 28 Cze, 2007 ]
No zgadza sie zegary są detykowane do VW i Seata stąd z tyłu napisay VW i S i dlatego kontrolka działa :bigok: Czemu nie mogli takich od razu robić :bajer:

[ Dodano: Czw 28 Cze, 2007 ]
CZYLI PODSUMOWUJĄC JAK CHCE SIĘ MIEĆ KONTROLKĘ REZERWY W MK III TRZEBA POSZUKAĆ ZEGARÓW PO 95R MARKI VDO GDZIE Z TYŁU BEDZIE NAPISANE ZE SA DETYKOWANE DO VW I SEATA - TAKIE MAJA MIEJSCE NA ŻARÓWKĘ KONTROLKI REZERWY.

Tu dobrze widać napis VW i Seat i widać miejsce na kontrolkę http://moto.allegro.pl/item208477292_li ... ancja.html
Ostatnio zmieniony czw cze 28, 2007 21:56 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » czw cze 28, 2007 23:17

A jaki tam typ żarówki wchodzi bo jutro zabieram się za rozkręcanie licznika?


auta kwitnące wiśnią

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » pt cze 29, 2007 14:22

PinkFloyd, wydaje mi sie ze tak jest jak napisales ;) przynajmniej wszystko na to wskazuje, jak bede kiedys przy okazji wyciagal licznik to zamontuje z ciekawosci bo tez nie mam tam zarowki
felicjator pisze:A jaki tam typ żarówki wchodzi bo jutro zabieram się za rozkręcanie licznika?
podjec do dobrego sklepu motoryzacyjnego i powiedz ze chcesz zarowke do licznika taka razem z gniazdem, najlepiej wejs na wzor z twojego licznika, tylko zwroc uwage zeby ci diody nie sprzedali tylko zarowke...
Ostatnio zmieniony pt cze 29, 2007 14:23 przez bizak, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt cze 29, 2007 14:53

najlepiej podchodzi cała oprawka razem z żarówką od licznika z seicento



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » pt cze 29, 2007 15:30

miś fazi pisze:najlepiej podchodzi cała oprawka razem z żarówką od licznika z seicento
Juz ustaliłem, żarówka 1,1W oznaczenie VW: 4A0 919 040 C
Odpowiednik Osram: 2721MF, Philips: 12598


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob cze 30, 2007 22:18

panowie sam , specjalnie odpiołem styk w pływaku , który dorabiałem do kontrolki rezerwy , i sugerujac sie postami kolegów włożylem kntrolke orginalną w licznk , i ze jestem niedowiarkiem co do cudów miło sie rozczarowałem , kontrolka rezerwy zapaliła mi sie jak miałem jedna kreske czerwoną na wskazniku , więc moge poświadczyć ze jest kontrolka rezerwy w MK 3 , ja mam 1996 rok i kontrolka jest



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 871
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » sob cze 30, 2007 23:44

Niestety posiadecze Golfów z zegarami firmy Motometr nie mają takiego bonusa. Tam nawet nie ma żarówek (z wyjątkiem kierunkowskazów i długich). Są diody. :/



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lip 01, 2007 08:58

nawet nie wiedziałem że golfy kryją tyle tajemnic :blush: , i nigdzie o takich mykach nie czytałem , tajemnice robią czy co ?



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » ndz lip 01, 2007 12:07

Bednarus pisze:Niestety posiadecze Golfów z zegarami firmy Motometr nie mają takiego bonusa. Tam nawet nie ma żarówek (z wyjątkiem kierunkowskazów i długich). Są diody. :/
Mój Golfik rocznik 1996 a niestety ma licznik Motometr - narozkręcałem sie z przekonaniem, ze lzegary mam "właściwe" do dokonania ulepszeń i... lipa... :(

[ Dodano: 01 Lip 2007 12:09 ]
Prz okazji pytanie, jakbym wymienił cały licznik na VDO to przebieg całkowity pokazywał mi bedzie z mojego samochodu czy tez pamięć całkowitego przebiegu nie jest w komnie ale w pamieci samego licznika?
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 12:07 przez felicjator, łącznie zmieniany 1 raz.


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lip 01, 2007 12:13

felicjator pisze:Prz okazji pytanie, jakbym wymienił cały licznik na VDO to przebieg całkowity pokazywał mi bedzie z mojego samochodu czy tez pamięć całkowitego przebiegu nie jest w komnie ale w pamieci samego licznika?
Przebieg jest zapisany w liczniku, wiec pozegnasz sie ze starym przebiegiem.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » ndz lip 01, 2007 12:14

felicjator pisze:Prz okazji pytanie, jakbym wymienił cały licznik na VDO to przebieg całkowity pokazywał mi bedzie z mojego samochodu czy tez pamięć całkowitego przebiegu nie jest w komnie ale w pamieci samego licznika?
przebieg jest zapisany w pamieci eeprom w liczniku, tak ze jak kupisz nowy licznik to przebieg bedziesz mial z licznika tego co kupisz a nie taki jak miales w starym...ale zawsze mozna dac nowy licznik do korekty aby ci ustawili taki przebieg jak miales w starym liczniku

[ Dodano: 01 Lip 2007 12:15 ]
inek01, heh sekunde pozniej od Ciebie napisalem ;)


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz lip 01, 2007 12:40

miś fazi pisze:nawet nie wiedziałem że golfy kryją tyle tajemnic :blush: , i nigdzie o takich mykach nie czytałem , tajemnice robią czy co ?
No własnie sam się o tym przekonałem, gdyby nie fart ze nigdy nie tankuje jak jest na czerwonym a byłem w trasie i nie chciałem tankowac na byle jakiej stacji tylko dojechac do domu to bym sie pewnie o tym nie przekonał, a tak okazało się ze właczyła sie jak w baku zostało 5l. Czemu VW robi zegary a nie wkąłda do nich żarówki :bajer: Może z przyzwyczajenia , że we wczesniejszych zegarach do 95 jej nie było albo z oszczędności :rotfl: 1 żarówka 1 zł * 1000 000 autek i daję łądną sumę :food: Chyba inaczej tego nie można wytłumaczyć :panna:



Awatar użytkownika
felicjator
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:04
Lokalizacja: 3M
Kontakt:

Post autor: felicjator » ndz lip 01, 2007 13:07

PinkFloyd pisze:Może z przyzwyczajenia , że we wczesniejszych zegarach do 95 jej nie było albo z oszczędności
Ale to jest pewnie, że od 95 czy 96 we wszystkich modelach wkładali juz tylko nowe liczniki?
Bo tak jak mówię, mój jest z 96 r. i pupa blada.


auta kwitnące wiśnią

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz lip 01, 2007 13:16

felicjator pisze:
PinkFloyd pisze:Może z przyzwyczajenia , że we wczesniejszych zegarach do 95 jej nie było albo z oszczędności
Ale to jest pewnie, że od 95 czy 96 we wszystkich modelach wkładali juz tylko nowe liczniki?
Bo tak jak mówię, mój jest z 96 r. i pupa blada.
Musi byc licznik po 95r ( ten z nowa szata graficzną , w takim co nie widać ikonek ) marki VDO do MK III z tyłu musi byc znaczek VW i SEAT i miejsce na kontrolke rezerwy. Taki będzie działać. Wyżej były linki do takiego zegara.

[ Dodano: Nie 01 Lip, 2007 ]
Obejrzyj sobie dokładnie ten licznik z przodu i tyłu - to jest właśnie taki licznik http://moto.allegro.pl/item208477292_li ... ancja.html



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości