Postojówki po wyłączeniu zapłonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » czw lip 12, 2007 16:20

raf1al pisze:panowie a co trzeba zrobić żeby po włączeniu kierunków świeciły obie postojowi ? bo u mnie jak włączę w lewo to świeci lewa strona jak w prawo to prawa strona!
U mnie wystarczy zostawić włączony włącznik świateł i wyłączyć dmuchawę. (oczywiście oprócz kierunkowskazu na jedna stronę)
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2007 16:29 przez Królik88, łącznie zmieniany 1 raz.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » czw lip 12, 2007 16:22

CHKDSK pisze:
raf1al pisze:panowie a co trzeba zrobić żeby po włączeniu kierunków świeciły obie postojowi ? bo u mnie jak włączę w lewo to świeci lewa strona jak w prawo to prawa strona!
U mnie wystarczy zostawić włączony włącznik świateł i wyłączyć dmuchawę.
a na wyłączonym włączniku tez masz tak ze lewo kierunek i świeci lewa strona? ja dopiero jutro będę przerabiał! ale chce wszystkie wątpliwości rozwiać przed robieniem czego kol wiek!



Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » czw lip 12, 2007 16:34

a na wyłączonym włączniku tez masz tak ze lewo kierunek i świeci lewa strona? ja dopiero jutro będę przerabiał! ale chce wszystkie wątpliwości rozwiać przed robieniem czego kol wiek!
Jest tak:
1. przy włączonym włączniku, bez zapłonu nie świeci nic.
2. przy włączeniu zapłonu wszystko działa normalnie
3. przy wyłączonym zapłonie i którymś kierunku działa tylko jedna strona postojówek
4. przy wyłączonym zapłonie, włączonym włączniku i którymś kierunku działają obie strony. Działa też dmuchawa (w mk3, nie wiem czy w mk2 też), którą wystarczy wyłączyć i mieć problem z głowy.

Wydaje się to zagmatwane, ale jest naprawdę wygodnie. W końcu na postojówkach mało kiedy się stoi, a włączyć je można.


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » czw lip 12, 2007 16:36

CHKDSK pisze:
a na wyłączonym włączniku tez masz tak ze lewo kierunek i świeci lewa strona? ja dopiero jutro będę przerabiał! ale chce wszystkie wątpliwości rozwiać przed robieniem czego kol wiek!
Jest tak:
1. przy włączonym włączniku, bez zapłonu nie świeci nic.
2. przy włączeniu zapłonu wszystko działa normalnie
3. przy wyłączonym zapłonie i którymś kierunku działa tylko jedna strona postojówek
4. przy wyłączonym zapłonie, włączonym włączniku i którymś kierunku działają obie strony. Działa też dmuchawa (w mk3, nie wiem czy w mk2 też), którą wystarczy wyłączyć i mieć problem z głowy.

Wydaje się to zagmatwane, ale jest naprawdę wygodnie. W końcu na postojówkach mało kiedy się stoi, a włączyć je można.

dzięki!



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » czw lip 12, 2007 21:50

Witam. Podłączę się pod temat z taką dziwną sprawą, na którą zwrócił uwagę mój znajomy, z którym ostatnio jeżdżę na spółę, mianowicie wszystko działa normalnie (pozycje prawa, lewa - w kierunkach na wyłączonej stacyjce, etc.), z wyjątkiem - uwaga - świateł mijania. A co z nimi jest nie tak? Jak zostawię samochód na włączonych światłach - świecą się postojowe. Ale tylko przy kluczyku w stacyjce, w pozycji wyłączonej. Ale jak kluczyka w stacyjce nie ma, a światła są włączone - świecą sie mijania. O co chodzi??


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lip 13, 2007 10:38

raf1al pisze:panowie a co trzeba zrobić żeby po włączeniu kierunków świeciły obie postojowi ? bo u mnie jak włączę w lewo to świeci lewa strona jak w prawo to prawa strona!
przeciez to jest seryjne wyposazenie VW :D bardzo przydatna sprawa jak sobie stoisz po roznych stronach drogi.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości